Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Hotspot w telefonie - jak ustawić?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Hotspot w telefonie - jak ustawić?

Temat przeniesiony z działu "Sieć i dostępność usług" - moderator Wojciech.

 

Czy prócz zestawionego hotspota w smartfonie, na którym połączenie WiFi działa, coś trzeba jeszcze? Bo taki komunikat na laptopie mi się wyświetla (opcje-(między innymi):

w celu uzyskania dostępu do sieci internetu, może być konieczne utworzenie konta u usługodawcy internetowego tej sieci.

Specjalnie nie załączałem FunBoxa2, bo to dla mnie jest oczywiste. Pomijam także zestawienie poprzez smartfona, które jest widoczne jako sieć publiczna, a jednak zabezpieczona i dałem zezwolenie tylko moim urządzeniom. Sam stan sieci nie wykazywał błędów, więc o co chodzi z tym kontem? Mam zaznaczyć opcję płatną w laptopie, czy może ma to związek z umową, która będzie obowiązywać w praktyce od października, po zdaniu urządzeń ze starej umowy i otrzymaniu Liveboxa 2? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Hotspot w telefonie - jak ustawić?

Standardowy komunikat systemowy.

Np. ustanawiając hotspot można  ustawić maksymalny czas połączenia - zmienić ustawienia domyślne. Jak jest krótki to może pojawić się taki komunikat.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Hotspot w telefonie - jak ustawić?

Standardowy komunikat systemowy.

Np. ustanawiając hotspot można  ustawić maksymalny czas połączenia - zmienić ustawienia domyślne. Jak jest krótki to może pojawić się taki komunikat.

Anonim

Nie dotyczy

Hotspot w telefonie - jak ustawić?

@andrzej1441 , to ogólny, czy w sesji? Bo mam na 30 min.

Anonim

Nie dotyczy

Hotspot w telefonie - jak ustawić?

Nie wiem, czy to główny powód zmiany tematu, bo kiełkował mi w głowie ogólny zamysł wykorzystania laptopa w kontekście dostępu internetu, a nie tylko zestawienia pod kątem hotspota.

@andrzej1441 , przeczytaj zmieniony temat i w tym układzie zadam pytanie pomocnicze...bardziej teoretyczne (z mojego punktu widzenia). Zakładam sytuację taką, że nie mam smartfona i routera w ramach Orange Love, a chcę korzystać z internetu dostarczanego przez Orange. Nowa umowa na LTE, czy jakiś pakiet GB do wykupienia na laptopa? A drugie pytanie dotyczy już zestawienia po WiFi przez smartfona jako hotspot, i jak jest liczony transfer danych...gdzie i w którym miejscu mam to wyczaić? Na koncie i smartfonie z pakietu OL, czy tylko na smartfonie? Bo tego nie czaję póki co. Nigdy nie analizowałem poboru, ponieważ z perspektywy PC i FB2 jakoś łatwiej mi podejrzeć, co, gdzie i w jakich ilościach. 

Anonim

Nie dotyczy

Hotspot w telefonie - jak ustawić?

Dręczyła mnie ta myśl, aż ją wydrążyłem na czacie, ponieważ na poprzednim laptopie korzystałem wyłącznie z Neostrady. Więc pojawiło się gdybanie, a co by było...bo nie miałem z tym do czynienia.

To są urywki, z których wszystko się dowiedziałem, jak to działa w praktyce:

wycinek.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Hotspot w telefonie - jak ustawić?

@Anonim  jeśli udostępniasz net z telefonu, to w nim masz statystyki, ba Windows 10 też to ma, można tam ograniczenie zrobić, będzie mniej korzystać z netu, Ustawienia (ikona trybik)/ Sieci i Internet/ Zużycie danych/ Pokaż ustawienia dla / Tam wybierasz punkt dostępu (ten który udostępnia telefon).

Co do korzystania z LTe w Laptopie, jak masz modem wbudowany i czytnik sim kart, to luz, inaczej modem na usb i stosowna karta, miałem Dell Latitude z modemem 3G, ale po gwarancji coś go trafiło, teraz tworzę Hotspot i laptop śmiga, wygodna opcja bo nie trzeba nic w telefonie robić, tylko aktywuję hotspot, laptop łączy się i zero problemów, mniej to skomplikowane, niż obsługa sieci domowej.