Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

Cześć, 
mam problem ze swoim HTC U11 zakupionym w Orange. Nazwa operatora jest cały czas wyświetlana na pasku powiadomień, zarówno na ekranie blokady jak i na ekranie  głównym. Zajmuje tym samym ponad połowę miejsca na powiadomienia, co znacznie utrudnia korzystanie z telefonu. Problem dotyczy tylko telefonów posiadających brandowane oprogramowanie Orange, co potwierdziła mi obsługa techniczna HTC. Na screenach niżej widać dokładnie o co mi chodzi. Jeżeli ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu bardzo chętnie je poznam. Tak samo jestem ciekawy stanowiska Orange - jest to ewidentny błąd w oprogramowaniu telefonu. 

Screenshot_20180330-231707.png

Pozdrawiam, Kacper 

12 ODPOW. 12

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

Ustawienia/panel powiadomień i pasek stanu. Wzięte z Huawei P8lite z brandem Orange... sprawdź u siebie czy na pewno nie masz ukrytej opcji wł/wył gdzieś w ustawieniach...

Edit: jeżeli chodzi o ilość znaków zarezerwowanych na logo operatora, to już sam on o tym decyduje. W Twoim przypadku play zakodował to tak, a nie inaczej... W OPL powiadomienia są od razu za logo...
IMG_20180403_193915.png

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

Niestety, w HTC nie ma takiej opcji w ustawieniach. Położenie powiadomień nie zmienia się po włożeniu karty z Plusa czy T-mobile, także nie jestem pewien co do kodowania miejsca przez konkretnego operatora 😕

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

Widocznie HTC przewidziało taką ilość pól na operatora. W moim jest tak...

IMG_20180403_230227.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

W wersjach operatorskich softu tego nie zmienisz.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

Czyli pozostaje czekać na aktualizację ze strony Orange... Nie jest to wielka rzecz do zrobienia, także liczę na w miarę szybką rekację.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

A na jaką aktualizację czekasz? Wątpię by Orange to zmieniło. To jest w rekomendacjach softu dla operatorów.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

W dalszym ciągu uznaje to za błąd, nie wiem czemu miało by służyć coś tak bezsensownego. Jeżeli Orange nic z tym nie zrobi to zgaduje że będę musiał na własną rękę zmienić soft. Telefon z widokiem na max 3 powiadomienia nie należy do zbyt użytecznych.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

To zgłoś ten "błąd" do Google, Huawei, czy skorzystaj z uprawnień gwarancyjnych/rękojmi. Osobiście nie nazwałbym tej sytuacji błędem a tzw. "designer choice".

Swego czasu była moda na oznaczanie nazw operatorów w pasku powiadomień. Cel: budowanie "sentymentu". O gustach nie powinno się dyskutować.

Po wpisaniu do wyszukiwarki fraz "disable carier name on status bar" lub "hide carier name on notification bar" można znaleźć wiele rozwiązań. Czasem inny launcher rozwiązał sprawę. Osobiście nie mam tego modelu więc nie wiem czy działa, ale sugerowałbym może podpytać na bardziej specjalistycznych forach o Androidzie - może ktoś zna jakąś apkę lub kod serwisowy na wyłączenie tego.

Poza tym na Twoim początkowym screenie jest jedna rzecz - nie wprost związana z tematem wątku. Odstęp między słowem PLAY a kolejną ikonką jest nienaturalnie duży. Nie wiem czy masz jakieś apki które mają niewidoczne ikony czy coś innego na telefonie. Jeśli tak nie było od samego zakupu, to może warto wgrać czysty system lub przekazać do serwisu. Jeśli nie pamiętasz jak było, to warto zrobić pełny reset telefonu do ustawień fabrycznych (oczywiście wcześniej robiąc kopię zapasową danych). Po resecie nie warto odzyskiwać aplikacji z kopii a instalować je po kolei i sprawdzać która psuje ikonki.

 

PS. Widzę, że zdjęcie jest z materiałów promocyjnych HTC - możesz pokazać screen jak to u Ciebie wygląda?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

HTC U11 - nazwa operatora stale wyświetlana na pasku powiadomień

Pisałem z tą sprawa do HTC. Dowiedziałem się, że jestem już kolejnym użytkownikiem, który zgłasza problem z ciągłym wyświetlaniem nazwy operatora na pasku powiadomień, i że na żadnym z ich urządzeń nie dzieje się nic podobnego. Soft operatora musi być przyczyną.

Co do samego odstępu między nazwą a powiadomieniami nie jest to wina aplikacji czy czegoś podobnego. Po zwykłym włączeniu i wyłączeniu telefonu, zresetowaniu do ust. fabrycznych z poziomu menu czy nawet "hard resecie" nic się nie zmienia - odstęp ciągle jest tak duży. 

Co do materiałów promocyjnych HTC to nie do końca rozumiem - screen zrobiłem na swoim telefonie, żeby zobrazować na czym polega mój problem.