Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

HTC One M8 - pytanie serwisowe


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

HTC One M8 - pytanie serwisowe

Witam!

Użytkownik zakupionego w 2017 roku w Orange HTC One M8 ma następującą wadę:

w prawym górnym rogu pojawiło się żółte pionowe przebarwienie o długości ok. 1 cm na kilka mm szer. Czy jest to podstawa do reklamowania urządzenia (na gwarancji). Szyba nie jest pęknięta i nie była wymieniana. Domyślam się, że takie wady jak martwe piksele lub akumulator nie podlegają 24M gwarancji, ale wygląda mi to, że klej LOCA  nacisk w tym miejscu na LCD.

 

Pozdrawiam

 

Zdjęcie poglądowe:

3 ODPOW. 3

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 108
  • 2

HTC One M8 - pytanie serwisowe

Reklamować można zawsze. 😉 Inna sprawa czy reklamacja zostanie uznana czy będzie to wg serwisu slawne "uszkodzenie mechaniczne z winy klienta" Co do baterii coraz częściej spotyka się wykładnię że jest to integralna (brak możliwości samodzielnej wymiany) część telefonu i podlega tym samym okresom co reszta urządzenia (zwykle 24 miesiące)

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

HTC One M8 - pytanie serwisowe

Powiedziałem tylko tej osobie, aby znalazła kartę gwarancyjną lub FV, zgrała dane, zrobiła backup do chmury i przygotowała tel zastępczy, bo dopóki jest gwarancji  warto reklamować - serwisy mają swoje sztuczki.

Rozumiem tok myślenia (telefony nierozbieralne poza autoryzowanym serwisem, akumulator przylutowany do płyty, a ramki wyświetlacza przylegają do tylnej obudowy, aby próba otworzenia groziła uszkodzeniem szybki), ale moim zdaniem producenci w warunkach gwarancji często zastrzegają, że np. zasilacz i akumulator są objęte 6 miesięczną gwarancją.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

HTC One M8 - pytanie serwisowe

Tu trzeba przede wszystkim dobrze opisać reklamację. Jeśli zakup był na osobę prywatną i nie minął rok, to jest domniemanie wady przy korzystaniu z rękojmi. Można wtedy powołać się na słabe jakości materiałów. Ale to trudne. Jeśli minął rok od zakupu, raczej wg mnie szans już nie ma.