Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gwarancja a root

ROZWIĄZANE

Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Gwarancja a root

To pytanie pewnie będzie bez sensu, ale właściwie co mi szkodzi je zadać. 

Czy zrootowanie telefonu z automatu anuluje gwarancję? 

Oczywista odpowiedź to "tak", ale nie w tym przypadku. Większość producentów telefonów rzeczywiście nie przyjmie zrootowanego urządzenia na gwarancję, ale ja mam Xiaomi, a producent Xiaomi zezwala na roota i nie traci się za to gwarancji. Pozostaje więc pytanie jak traktuje to Orange. Czy gwarancja, którą oferuje, to po prostu gwarancja producenta  czy mają własne zasady gwarancji i nawet jeśli producent dopuszcza rootowanie, to Orange i tak zabrania?

Nie wiem gdzie w ogóle szukać takiej informacji, więc zadaję pytanie tutaj. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Gwarancja a root

@Hellysal gwarancję daje producent telefonu, nie Orange. Musisz sprawdzić co w karcie gwarancyjnej Xiaomi jest zapisane.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Gwarancja a root

@Hellysal gwarancję daje producent telefonu, nie Orange. Musisz sprawdzić co w karcie gwarancyjnej Xiaomi jest zapisane.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gwarancja a root

Gwarancja producenta czy rekojmia sprzedawcy (jeśli jest nim Orange) nie oznacza naprawy wszystkich usterek. Jeśli zrobisz sam roota i jakaś funkcja telefonu przestanie działać przez to, to naprawę musisz pokryć na własny koszt. Na dziś przecietnej osobie trudno wykazać przyczynę danej wady/usterki a rzeczoznawcy często więcej kosztują niż sama naprawa lub telefon. Na karcie gwarancyjnej nie masz jednoznacznej informacji - z jednej strony jest zakaz ingerowania w urządzenie, z drugiej strony pojedyncze wyroki sądów mówią coś innego (ale prawa precedensu nie ma).