Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gwarancja IPhone 11

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Gwarancja IPhone 11

Witam wszystkich serdecznie.

 

Proszę Was o opinie czy salon/serwis postąpił słusznie.

 

Mianowicie sytuacja wyglądała tak.

Oddałem telefon w ramach gwarancji do salonu Orange 26/09/20 czyli ostatniego dnia przysługującej mi rocznej gwarancji Apple. Serwis stwierdził ze do nich telefon dotarł po gwarancji i nie mogą mi naprawić szkody w ramach gwarancji lecz mogą mi wymienić iPhone na nowy za ok. 2100zl (dowiedziałem się tego odbierając telefon dn. 6/11/2020)

Dodam tylko ze telefon został przez salon dostarczony do serwisu dn. 7/10/2020 (11dni po zostawieniu go przeze mnie)

Odpowiedź z serwisu a raczej z salonu Orange ze telefon jest do odbioru otrzymałem 5/11/2020 (40 dni)

 

Czy coś poza rękojmią można teraz jeszcze zrobić ?

 

Telefon posiada uszkodzony jeden z aparatów który robi niewyraźne zdjęcia.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Gwarancja IPhone 11

@Salek21  w ostatnim dniu gwarancji, to byś musiał osobiście zawieść do serwisu telefon, żaden kurier nie wyrobie się, jeśli telefon działa, to dziwna decyzja o wymianie telefonu za 2k zł, nie firmowy serwis poszukaj i niech wycenia naprawę, do 500zl bym naprawiał, jak więcej to na Allegro bez naprawiania, bo z Salonem nic nie ugrasz  to tylko pośrednik, trzeba było zaraz z rekojmi skorzystać. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Gwarancja IPhone 11

@Salek21 rekojmia jak najbardziej, ale skoro telefon dostarczyles ostatniego dnia gwarancji do salonu i masz na to potwierdzenie to wedlug mnie jak najbardziej gwarancja powinna zostac uznana. Chyba ze w warunkach gwarancji Apple pisza cos innego.

 

Edit. Tak przegladam teraz warunki rocznej gwarancji Apple

Screenshot_20201119_153000.jpg

 

i pisze ze nalezy skontaktowac sie z Apple. Jakbys zglosil w Apple to data zgloszenia by decydowala, a w Twoim przypadku Apple dowiadzialo sie po czasie. O to moze chodzic. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Gwarancja IPhone 11

Ogólnie tak jak pisze @byczyn_86 , data początku serwisowania powinna być taka, jaką datę masz na dokumencie oddania do salonu Orange. Więc gwarancja jak najbardziej powinna być uznana. Aparat uszkodził się sam z siebie? Czy było to uszkodzenie mechaniczne? Standardowa gwarancja producenta nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Gwarancja IPhone 11

Gdyby salon zamówił kuriera w dniu otrzymania telefonu, serwis podjąłby naprawę. Wina salonu, że za późno wysłał telefon. Reklamacje należy kierować do salonu w formie pisemnej. Należy jednak pamiętać, że salon w tym wypadku był jedynie pośrednikiem i na chłopski rozum nie daje się do pośrednika telefonu na gwarancję w ostatnim dniu obowiązywania gwarancji. należało samemu dostarczyć go do serwisu lub zgłosić w salonie reklamację towaru handlowego w ramach rękojmi.
Anonim

Nie dotyczy

Gwarancja IPhone 11

@Salek21  w ostatnim dniu gwarancji, to byś musiał osobiście zawieść do serwisu telefon, żaden kurier nie wyrobie się, jeśli telefon działa, to dziwna decyzja o wymianie telefonu za 2k zł, nie firmowy serwis poszukaj i niech wycenia naprawę, do 500zl bym naprawiał, jak więcej to na Allegro bez naprawiania, bo z Salonem nic nie ugrasz  to tylko pośrednik, trzeba było zaraz z rekojmi skorzystać. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Gwarancja IPhone 11

Byłem w autoryzowanym serwisie i powiedzieli mi że mogę oddać na gwarancje tylko tam gdzie telefon bym zakupiony. 

a jeśli chodzi o termin to dzwoniłem dziś do Apple i powiedział mi gościu że nie ważne ze ostatniego dnia zgłosiłem reklamacje bo mam na to 14 dni od wystąpienia defektu. Więc podając datę 26.09 nawet po gwarancji do 14 dni przysługuje prawo reklamacji bo wystąpiło to jeszcze w okresie gwarancji. Jutro jadę do rzecznika zobaczymy co powie, być może coś rozjaśni w temacie 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Gwarancja IPhone 11

Aparat uszkodził się nagle bez mechanicznego uszkodzenia. Telefon nie jest w żaden sposób potłuczony czy zalany 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Gwarancja IPhone 11


25EA90E4-0F3A-446E-84DC-899C2A0E44FA.jpeg
Anonim

Nie dotyczy

Gwarancja IPhone 11

@Salek21  życzę pomyślnego załatwienia sprawy 😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Gwarancja IPhone 11

@Salek21 no wiec skoro gosciu z Apple Ci tak powiedzial to musisz walczyc o swoje. Papier masz na to kiedy zglaszales wiec punkt dla Ciebie😉 powodzenia i daj znac jak Ci poszlo👍