Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

Witam,

mam problem z konfiguracją internetu w Huawei Y6. Wszystko działa tj. połączenia, smsy, wifi. Nie działa jednak Internet mobilny, który działał na poprzednich telefonach bez konieczności jego konfiguracji. Aktualnie w ustawieniach widnieje komunikat "brak pakietu danych mobilnych". Próbowałem różnych konfiguracji znalezionych w oficjalnych instrukcjach Orange jak i w problemach innych użytkowników tego forum. Wszystkie wymagane pola zezwolenia na roaming są włączone. Co mogę jeszcze zrobić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

@FraglesPL fajnie że wypisałeś testowane konfiguracje, będzie łątwiej znaleźć rozwiązanie.

Zanim skorzystasz z tego co poniżej, spróbuj zresetować ustawienia sieciowe - tam gdzie masz oba profile (internet i mmsy), tapnij w trzy kropki i tam powinna być ta opcja. Jeśli dalej nie będzie działać to skorzystaj z tego co niżej

Poniżej konfiguracja z Y5 dla ipv6. Zwróć uwagę na typ uwierzytelniania: Nie ustawiono, typ APN jest default,supl,ia (BEZ SPACJI!) oraz na 3 ostatnie pozycje.

Screenshot_2019-12-07-23-15-09.jpg

 

A tu ustawienia z xiaomi, tym razem z ipv4

 

Screenshot_2020-09-20-14-00-52-134_com.android.settings.png

Pamiętaj, aby po każdej zmianie wyłączać i włączać telefon. I daj znać jak poszło.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7026
  • 183

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

Masz ustawione APN:internet ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

@FraglesPL jaką masz ofertę: abonament, czy kartę? Czy masz jeszcze pakiet danych czy już wykorzystany?

Włączona transmisja danych?

Najlepiej sprawdzić przekładając kartę SIM do innego telefonu i sprawdzić internet.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

Napisałem w poście, że wszystkie opcje roamingu i transmisji są włączone. Na poprzednich telefonach działało bez konieczności konfiguracji. Telefon wymieniłem wczoraj.

Jest to oferta na abonament. W aplikacji Mój Orange nie ma żadnych informacji, że nie mam prawa do płatnych danych. Na billingu z tego okresu rozliczeniowego mam wyszczególnione koszta transmisji danych z poprzedniego telefonu. 

Co do APN. Tak jak pisałem próbowałem różnych konfiguracji sugerowanych przez Orange. 

Podaję użyte przeze mnie konfiguracje:

 

1) Nazwa: Orange Internet

APN: internet

Nazwa użytkownika i hasło: internet

Typ APN: default

Uwierzytelnienie: PAP LUB CHAP

PROTOKÓŁ APN: IPv4

 

2) Nazwa: Internet

APN: internetipv6

Nazwa użytkownika: internetipv6 

Typ APN: default, supl

Protokół APN: IPv6

Protokół roamingu APN: IPv4

 

3) Nazwa: Internet IPv4

APN: internet

Nazwa i hasło: internet

Uwierzytelnienie: PAP

Typ APN: default, supl

Protokół APN: IPv4

Protokół APN roaming: IPv4

 

4) Nazwa: Internet IPv6

APN: internetipv6

Nazwa i hasło: internetipv6 

Uwierzytelnienie: PAP

Typ APN: default, supl

Protokół APN: IPv6

Protokół APN roaming: IPv4

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7026
  • 183

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

Po ustawieniu, jak w pkt. 1 włączasz go i restartujesz telefon?

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

Działająca konfiguracja Danych Mobilnych 😎

Screenshot_2020-11-14-19-44-59-340_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-11-14-19-46-19-535_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-11-14-19-46-37-023_com.android.settings.jpg

 Po modyfikacji, wyłącz i włącz telefon, jak nadal nic to coś masz źle ustawione w telefonie, wtedy daj tu zrzuty z ustawień telefonu, odnoszące się do LTE i danych mobilnych. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

@FraglesPL fajnie że wypisałeś testowane konfiguracje, będzie łątwiej znaleźć rozwiązanie.

Zanim skorzystasz z tego co poniżej, spróbuj zresetować ustawienia sieciowe - tam gdzie masz oba profile (internet i mmsy), tapnij w trzy kropki i tam powinna być ta opcja. Jeśli dalej nie będzie działać to skorzystaj z tego co niżej

Poniżej konfiguracja z Y5 dla ipv6. Zwróć uwagę na typ uwierzytelniania: Nie ustawiono, typ APN jest default,supl,ia (BEZ SPACJI!) oraz na 3 ostatnie pozycje.

Screenshot_2019-12-07-23-15-09.jpg

 

A tu ustawienia z xiaomi, tym razem z ipv4

 

Screenshot_2020-09-20-14-00-52-134_com.android.settings.png

Pamiętaj, aby po każdej zmianie wyłączać i włączać telefon. I daj znać jak poszło.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Konfiguracja internetu mobilnego w Huawei Y6

Dobra, dzięki wielkie za pomoc, ale w końcu udało mi się to samemu rozwiązać 🙂 zastosowałem tę samą konfigurację co podał spiro dla Y5.  Co ciekawe próbowałem jej już na samym początku, a internetu nie było. Dopiero po kolejnym resecie ustawień i wprowadzeniu tej konfiguracji, zaskoczyło nagle po paru dniach. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam 🙂