Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

Napisałem już w komentarzu na blogu, napiszę i tu. Wedle moich informacji ten telefon za 4kpln ma zablokowaną obsługę 256QAM i MIMO 4x4, co jest niezłą wtopą w tak drogim sprzęcie, "nowości na rynku".

Czy jesteście w stanie wyjaśnić ten temat (potwierdzić/zaprzeczyć) i (jeśli faktycznie nie działa) wpłynąć na Samsunga, by to w sofcie odblokował? 

Fajnie byłoby jednak móc skorzystać z najnowszych technologii LTE, którymi się chwalicie. 

W temacie HD Voice w 2G na Galaxy S7 Wam się udało, liczę na Waszą pomoc i teraz 😉

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

Aktualizacja:

Mogę potwierdzić dobrą informację - konfiguracje dla 256-QAM i MIMO4x4 zostały udostępnione na S9 i S9+ oraz na S8/S8+/Note 8. Nie trzeba nic robić, aby z nich korzystać (w przypadku S8/+/Note 8 konieczna jest tylko aktualizacja Androida do Oreo). Oczywiście działają tylko w lokalizacjach, gdzie testujemy te technologie i - uprzedzając pytania - jeszcze nie udostępniamy listy tych lokalizacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

@juzewMyślę ze to nie problem po stronie Orange wiec zadawaj pytania na tym forum Społeczność Samsung z tego co wiem to zablokowane jest dla Polski 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

@Anonim - dzięki za radę. Ja jednak myślę, że problem jest również częściowo po stronie Orange, bo brandowany software na telefony sprzedawane przez operatora jest przygotowywany przy udziale OPL, który ma wpływ na zawarte w nim ustawienia.

I operator ma na pewno większą możliwość  wpłynięcia u producenta na parametry oprogramowania sprzedawanych przez siebie telefonów, niż ja pisząc na forum społeczności Samsunga. 

Przykład HD Voice w 2G na Galaxy S7 uczy, że warto zwrócić się tutaj do kompetentnych osób. 

@Artur - Ciebie mam na myśli 🙂 Pomożesz? 

Anonim

Nie dotyczy

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

@juzewAle producent ma większy w pływ a Orange dokłada tylko swoje apki może Artur coś pomoże ale nie wiem czy ma taka moc .Oczywiście mogę zadzwonić do chłopaków z Samsunga i się dowiedzieć.

Anonim

Nie dotyczy

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

Test telefonu i jego funkcje galaxy s9


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

@Anonim - dzięki, ale nie podsyłaj tu linków do stron z testami. Znam je, roi się w nich od nieścisłości, a w tematach funkcji sieciowych ci testujący wiedzą często dużo mniej, niż my. Zależy mi na potwierdzonej informacji od ludzi przygotowujących brand u operatora oraz od samego producenta. Jeśli masz kontakt do Samsunga i możesz tam zasięgnąć języka - byłbym wdzięczny.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

Aktualizacja:

Rzeczywiście obecnie te technologie w S9/S9+ nie są "włączone" dla naszego rynku, ale nie wińmy producenta, ponieważ choć można już trafić na nadajniki obsługujące te technologie to obie są jeszcze w trakcie testów i... nie są jeszcze oficjalnie dostępne. Niemniej testy przebiegają prawidłowo i planujemy stopniowo uruchamiać dla Was i 256-QAM i MIMO 4x4.

Kiedy? Nie pytajcie, jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych terminach, ale raczej nie zdążycie wymienić S9 na S10 😉

Co ważne, tak jak w przypadku VoLTE i WiFi Calling, aby technologie działały telefon musi mieć w swoim oprogramowaniu dodaną naszą konfigurację sieciową. Będziemy ją dodawać do oprogramowania telefonów kupionych w Orange oraz zrobimy co w naszej mocy, aby przekonać producenta do dodawania konfiguracji także do telefonów "z wolnego rynku", więc nie martwcie się na zapas i bądźmy dobrej myśli 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

@juzewRozmawiałem z chłopakami z Samsunga i na dzień dzisiejszy nie ma możliwości uruchomienia tych rzeczy w Polsce. Jak coś będę wiedział to dam znać. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

@Artur - wielkie dzięki za reakcję i odpowiedź. Czyli wg Ciebie ani MIMO 4x4 ani 256QAM w S9ce nie działa. I to by się zgadzało z moimi obserwacjami w Service Mode tego telefonu. Jednak najśmieszniejsze jest to, że jeden z kolegów na zaprzyjaźnionym forum opublikował odpowiedź Samsung Polska na pytanie o te funkcje i brzmi ona tak:

 

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Zespołem Samsung Galaxy S9 i S8.

Jeśli chodzi o Pana pytanie, uzyskałem odpowiedź:
QAM256 – TAK
MIMO 4x4 – TAK
Ilość pasm – 6, ale w Polsce działają tylko 3

 

Potem, gdy otrzymali screena z Service Mode z agregacją czterech nośnych w Błoniu, to sprostowali, że jednak agreguje do 6 nośnych, ale wcześniejszą odpowiedź o MIMO i modulacji (że działają) podtrzymali. 

I komu tu ufać?  

Przyznasz, że taka historia w telefonie za 4 tysiące potrafi być irytująca.

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Galaxy S9 i S9Plus - brak 256QAM oraz MIMO 4x4

Nie miej za źle ekipie producenta. Temat tych technologii jest jeszcze bardzo niszowy i informacje o nich są trudno dostępne. Ja jestem pod wrażeniem, że są tacy klienci jak Ty, którzy wiedzą o co w tym chodzi i dopytują 🙂

Jak wspominałem wcześniej, aby można było korzystać z tych technologii musimy je, jako operator najpierw udostępnić, nie tylko na testowych nadajnikach i wspólnie z producentem dodać nasze ustawienia sieciowe.

Póki co pozostaje nam cierpliwie zaczekać. Po naszej stronie na pewno dołożymy wszelkich starań, aby można było z nich swobodnie korzystać 🙂