Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Witam 

Posiadam Samsunga Galaxy S7 brand orange. Ostatnio zauwazyłem ze szybko znika mi pakiet internetu, w liczniku danych widnieje "jadro systemu" i pobór na jeden miesiac rozliczeniowy prawie  2Gb, jak mozna sobie z tym poradzic ? Wgranie czystego softu XEO cos pomoże, czy to wina Orange i na żywca jestem okradany z pakietu ??

 

Pozdrawiam 


Nowy obraz.PNG
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Nie mam pewności na 100%, ale z tego co są wpisy na forach androidowych od Lolipopa i wyżej samsungi źle wspierają ipv6 przy sprawdzaniu systemowych aktualizacji i ustawień. Transmisja się bufforuje co jest widoczne na liczniku. 

A czy odjęło Ci te dane na bilingu?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Telefony_i_tablety/thread-id/212/page/...

wg mnie zmień apn na internet i typ apn na ipv4 i powinno rozwiązać sprawę

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Od jutra mam nowy pakiet internetowy, własnie zmienilem ustawienia na IPV4 i zobacze po paru dniach co sie dzieje, sprawdzałem u kolegi ktory ma Nota 2 oraz Galaxy A5 oby dwa na orange i oba pokazuja pobor danych na 1,75mb a nie GB 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Nie mam pewności na 100%, ale z tego co są wpisy na forach androidowych od Lolipopa i wyżej samsungi źle wspierają ipv6 przy sprawdzaniu systemowych aktualizacji i ustawień. Transmisja się bufforuje co jest widoczne na liczniku. 

A czy odjęło Ci te dane na bilingu?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Aktualnie posiadam pakiet 8GB na miesiac. telefon pokazuje ze wykorzystano 7.80Gb a aplikacja orange ze jest rowno 8 i bum po pakiecie . jezeli jutro nie bedzie poprwacy i z koncem dnia zobacze ze jadro nabija pakiet  to poczekam az bedzie android 7 w wersji xeo i wrzuce go na nowo może to pomoze 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

A rootowałeś telefon?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Mała zmiana, zacząłem liczyc wszystko co jest wyszczególnione i wyszło ze jest ponad 9GB i to jest troche nie mozliwe skoro mam pakiet 8 chyba ze telefon zle zliczał. A jest mozliwosc ze ze telefon pokazuje pobór a nie pobiera ? telefon nie był rotowany i ciagle pracuje na brandzie orange 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Licznik w telefonie jest zupełnie inny. Niektóre transmisje masz za free np. mój Orange.
Poza tym w telefonie lokalizacja przez A-GPS też jest widoczna jako transmisja danych, a jeśli jesteś w Polsce to zwykle Orange tego nie rozlicza z pakietu danych.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Wychodzi ze licznik jak i Moja nie wiedza wprowadziło Mnie w bład, dziekuje Ci bardzo za pomoc i poświecony czas .

 

Pozdrawiam Łukasz 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Galaxy S7 Jadro systemu miesiecznie pobiera prawie 2Gb internetu

Jeśli to nie pomoże, polecam włączyć tryb developerski - tam można sprawdzić jakie procesy działają (ale nieopatrzne używanie może powodować utratę gwarancji).