Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!

Witam
Mam pytanie odnośnie telefonów Sony Z3 jakie Państwo oferowali w swojej ofercie w grudniu 2015 roku. Dlaczego sprzedawaliście Państwo telefony używane jako nowe?
Dziś otrzymałem email oraz zdjęcia od Sony Care od ich autoryzowanego serwisu w-support.pl iż telefon nie możne być naprawiony gdyż była w nim ingerencja nieautoryzowana. Telefon wewnątrz na podzespołach posiadał ślady wcześniejszej naprawy oraz napisy na podzespołowych wykonane markerem które nie powinny tam być, brakowało również jakiejś podklejki . Jakie było moje zdziwienie skoro telefon nigdy nie był w naprawie, był używany przez jedną osobę. Telefon posiadał również oryginalne folie ochronne które były od nowości w chwili gdy otrzymałem telefon od Państwa. Zostałem posądzony o ingracjację w telefon której nigdy nie wykonałem a wysłałem Państwa "nowy" telefon!
17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!

Sprawdź umowy lub fakturę. Nie masz tam napisu "odnowiony"?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!

nie mam nigdzie napisane ze telefon odnowiony , telefon przyszedł fabrycznie zapakowany  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!

Fabrycznie zapakowanie nie świadczy o nowości. Orange niektóre "odnawia" czy tzw. "refurbish". Z wierzchu często nie zobaczysz różnicy.

Jeśli spotkałeś się z odmową naprawy, złóż zgłoszenie skargowe, dołącz papiery, jakiś dowód zakupu, numer imei i odpowiedź z serwisu.

Dla mnie to dziwna sytuacja, ale telefon Z3 wszedł na rynek w 3Q2014, więc istnieje prawdopodobieństwo że zakup w grudniu 2015 był jak odnowiony.

Poza tym w-support też ma średnio reputację jako serwis. Co można poczytać w necie. Złożenie skargi powinno dać możliwość sprawdzenia tej sprawy.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!

złożyłem  już reklamację w Sony na ocenę telefonu w-support jednak jest ona na korzyść serwisu i podtrzymują ich wersję

telefon został wysłany na gwarancję z powodu uszkodzonego portu ladowania USB i zaślepki która nie zamykała się (brak uszczelki)

poniżej zdjęcia wykonane i wysłane przez serwis

 


65175036031701 (2).jpg

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!


65175036031701a (1).jpg

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!


65175036031701b (1).jpg

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!


65175036031701c (1).jpg

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!


65175036031701d (1).jpg

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Dostałem używany telefon SONY Z3 od Orange zamiast nowego!!!


65175036031701e (1).jpg