Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?

Mam pytanie, czy istnieje techniczna możliwość, aby osoba trzecia miała dostęp do moich wiadomości sms, wiadomości na Whatsapp lub widziała strony www, które przeglądam na moim IPhone X ?

Ta osoba ma również IPhone, zna mój numer telefonu i adres e-mail.  Innymi słowy, czy istnieje ryzyko szpiegowania moich aktywności na telefonie i jak można to wykryć względnie zablokować ?

Dziękuję

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?

Sprawdź aplikacje na telefonie. Ew zmień hasło w różnych aplikacjach czy iTunes.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?

Zmieniłem hasło do  Apple ID. Nie daje mi jednak zmienić Security questions (są trzy). Wyświetla cały czas "Cannot Verify Identity, Your answers does not match the security information associated with your account". Aplikacje na IPhone mam standardowe plus Whatsapp, Facebook, linie lotniczne etc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?

Może spróbuj przez wsparcie Apple.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?

Aktywowałem "Two-Factor Authentication"  i teraz już nie pyta o security questions.

Rozumiem, że jestem teraz lepiej zabezpieczony, bo zmieniłem hasło do Apple ID, mam trusted phone number i verification code potrzebny do logowania się na innym urządzeniu. Czy to jednak wystarcza, aby zabezpieczyć się przed dalszym szpiegowaniem ? Will see:-)

Anonim

Nie dotyczy

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?


@Bjoernnapisał(-a)

Aktywowałem "Two-Factor Authentication"  i teraz już nie pyta o security questions.

Rozumiem, że jestem teraz lepiej zabezpieczony, bo zmieniłem hasło do Apple ID, mam trusted phone number i verification code potrzebny do logowania się na innym urządzeniu. Czy to jednak wystarcza, aby zabezpieczyć się przed dalszym szpiegowaniem ? Will see:-)


Możesz wykupić VPN z Orange, wystarczy opcja za 7zł miesięcznie, więcej tu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?

A hasło w WA zmieniłeś?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 216
  • 196
  • 4

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?

W tych czasach trudno o zabezpieczenie się przed tym aby w pełni chronić telefon

Ataki DDOS itp sa już na porządku dziennym

Sam wiem ile potrafię jako laik aby móc ingerować w kogoś telefon to moge tylko domniemywać ile potrafi ktos dobry

Plus taki że iphone jest trochę trudniejszy jeśli chodzi o możliwości inwigilacji wiadomości itp

Oczywiście te rzeczy które masz jakas ochrone zapewniaja

Tutaj nikt jednak gwarancji nie da ze to wystarczy

Możesz sam próbować co jakiś czas sprawdzac aplikacjami czy nie masz wirusow,trojanow,malware  sprawdzac nasluchy netstat,konfiguracje ip, skanowania wifi w pobliżu,otwartych portow

Ukrytych aplikacji,lub jeśli chodzi o rzeczy typu Facebook to mozesz pobrać pelne archiwum i tam masz dosłownie wszystko co moze interesować kogoś w kontekście bezpieczeństwa

Wszystkie logowania,ip,miejsca,zmiany,etc

Wszystko super widoczne w html

Większość aplikacji i emaili ma takie mozmożliwo

Wystarczy w mailu dobrze zweryfikować naglowki a będziesz widzieć ich całą drogę itp

 

Anonim

Nie dotyczy

Czy inna osoba może czytać moje smsy lub wiadomości Whatsapp - korzystam z IPhone X ?

@Aborows40  dobrze piszesz, ja FB nie używam wcale, zbędny mi jest, stwarza też sporo zagrożeń prywatności i mocno obciąża telefon, ba drenowanie baterii najmocniejsze na FB, co do ataków DDoS te są ukierunkowane na domeny czy firmowe strony/rządowe, ataki DoS za to jednostki dotykają, ale można temu zaradzić, wystarczy używać VPN, ba jeśli ma się dynamicznie przyznawany IP, to ataki ustają, gorzej przy stałym IP i braku VPN.