Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 120
  • 0

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

Najpierw karta sim był w pierwszym telefonie z kontem Google gdzie nie pamiętam jak to było ustawione bo było to ileś lat temu - żadnych płatnych sms do Google, karta została przełożona do drugiego telefonu na którym jest drugie konto google, nigdzie się w tym momencie nie logowałem bo już jestem do Google zalogowany,, numer tej karty też niezapisywany na koncie google.

Odpaliłem Whatsapp i  połączyło mnie ze sklepem w celu aktualizacji tegoż a na drugi dzień sprawdzam konto na MO a tam minus 39gr za sms pod 519071007  i 488028 za 0zl . Jak skutecznie ustawić to w Google żeby nie wysyłało tych płatnych sms bo to będzie się co jakiś czas powtarzać?

 

 

 

_______________________

*Temat przeniosłem z działu "Na kartę" oraz doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@fajera63 

To reguluje Twoja umowa z Google. Nie chcesz, nie podawaj numeru który może wysyłać SMS. Możesz też nie używać apki Googla do telefonu lub odebrać googlowi prawa do telefonu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@fajera63 uważam, że warto akurat w tym przypadku, aby wysyłał..to dodatkowa weryfikacja 

https://ks.pl/slownik/co-to-jest-kod-weryfikacyjny-google

Tu masz jak wyłączyć https://support.google.com/accounts/answer/1064203?hl=pl&co=GENIE.Platform%3DDesktop


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 120
  • 0

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

Nie chcę i nie podawałem nigdzie ani na jednym ani na drugim telefonie, nie były z niego wykonywane żadne połączenia więc Google kradnie dane z karty SIM😬

 

Nie stać mnie na tracenie środków z konta telefonu a weryfikacja dwuetapowa była już wcześniej wyłączona, więc?

 

________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 258
  • 977
  • 5

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

Google nie wysyła płatnych SMS. Można mieć 0zł na koncie a SMS z G- kodem dojdzie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@fajera63  jak widać nie ma na to rady innej, niż ominięcie Googla przy pierwszym logowaniu https://www.wprost.pl/kraj/10281020/google-weryfikuje-twoj-numer-telefonu-o-co-chodzi.html

Lub grzebiąc w ustawieniach konta Google jak radzą w artykule


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 120
  • 0

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

karta była włożona a sms do Google "wyszedł" sobie tego samego dnia, już pisałem nigdzie się nie logowałem, niczego nie zmieniałem w ustawieniach Google, nie wprowadzałem tego numeru do żadnych pozycji na stronach Google. Pisałeś o wyłączeniu weryfikacji dwuetapowej a artykuł zaleca włączenie, dziwne... sms "poszedł" na numer 519071007 - na stronie typu kto dzwonił numery o podobnych liczbach zaliczono do spamu, dzwoniłem na ten numer - zgłasza się automat: przepraszamy, nie ma takiego numeru, za sms Orange naliczył standardową opłatę mimo, że nie ma takiego numeru a w aplikacji do smsów nie ma takiego działania,... i jeszcze raz to nie jest sms do mnie tylko sms, który COŚ - KTOŚ bez mojej wiedzy wysyła z numeru, którego nigdzie nie udostępniłem i jest naliczana opłata przez Orange


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18702
  • 53554
  • 733

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

@fajera63 też zauważyłem taką sytuację z wysyłaniem SMS-ów weryfikacyjnych. Jak podał @atlas_cudow post wyżej, SMS-y weryfikacyjne będą wysyłane nawet przy zerowym stanie konta. W przypadku, jeśli są środki na koncie, to operator pobiera opłatę za wysłanie SMS-a, nie Google. Taka jest opłata cennikowe SMS-a poza pakietem w Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

Z powyższego wynika, że Orange współpracuje z Google?! 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 120
  • 0

Co zrobić aby telefon nie wysyłał SMS-a do Google przy pierwszym uruchomieniu?

jest chyba takie wyjaśnienie: dane z karty sim zna Orange i ma dostęp do tej karty więc to Orange wysyła tego sms na numer w moim przypadku 519071007, który to numer jest numerem technicznym (bo nie da się na niego dzwonić) i pobiera opłatę z konta, nie wiem po co to robi ale uważam, że jest to nadużycie i kradzież środków z mojego konta