Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie laptopów przez Orange.

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 51
  • 0

Blokowanie laptopów przez Orange.

Dzień dobry, być może ten temat już był tutaj poruszany, na pewno na innych forach, ale nikt nie umiał odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Chcę kupić na OLX laptopa kupionego na raty w Orange - widziałam fakturę. Oczywiście chcę kupić przez przesyłki OLX lub odebrać osobiście. Cena jest okazyjna nawet bardzo, o 1100 zł taniej niż w sklepie Orange, ale pytanie czy Orange ma techniczne możliwości zablokowania takiego laptopa po numerze seryjnym jeśli pierwszy właściciel nie będzie płacił rat tak jak to robi w przypadku telefonów po IMEI. Proszę jakiegoś technika aby się wypowiedział. Jak to wygląda w praktyce?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokowanie laptopów przez Orange.

@dorota1977  znalazłem coś takiego, więc "cytuję" wklejając:

slav72_0-1647177425469.png

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52635
  • 709

Blokowanie laptopów przez Orange.

@dorota1977 laptop nie posiada numeru IMEI, więc nie widzę podstaw do blokowania, chyba, że ma slot na kartę SIM, ale to tylko sam slot byłby zablokowany.

Co do wypowiedzi technika, nie uzyskasz na forum. Tu pomagają użytkownicy użytkownikom.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 51
  • 0

Blokowanie laptopów przez Orange.

Dzięki za odpowiedź. Grzewcza o? Chyba ci słownik coś źle wkleił.  A ok teraz widzę poprawione "nie uzyskasz". Slotu nie ma na sim, ale jest tak jak pisałam numer seryjny, a to odpowiednik IMEI, prawda? Skoro nie widzisz podstaw to dlaczego wszyscy główni operatorzy jak jeden mąż twierdzą, że blokują laptopy i że jest taka możliwość. Kłamią, żeby ludzie ich nie naciągali?

A jeśli chodzi o pomoc Orange to jak nie masz żadnych usług to cię ten kretyn głosowy bot Max do konsultanta nie dopuści. Najlepiej niech wszędzie boty umieszczą po co ludzie - paranoja! Wszędzie te durne boty.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Blokowanie laptopów przez Orange.

@dorota1977  nie ma możliwości  zablokowania laptopa, bo i jak? Systemu nie zablokujesz, a sam laptop nie loguje się nigdzie. Poza tym za wiele roboty  z wyszukaniem takiego niespłaconego sprzętu, bo szybciej ścigać niepłacącego rat. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 51
  • 0

Blokowanie laptopów przez Orange.

Szybciej niepłacącego to tak czy łatwiej wyegzekwować kasę od niego to tu bym polemizowała, ale to już nieistotne i inny temat. Co do namierzania laptopa oczywiście, że można, może nie co do 1 metra, ale ogólnie tak przez konto Microsoft jeśli ktoś doda to urządzanie do swojego profilu.

Nadal pozostaje pytanie czemu operatorzy zapewniają, że blokują skoro nie mogą. Wychodzi na to, że kłamią. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Blokowanie laptopów przez Orange.

@dorota1977  znalazłem coś takiego, więc "cytuję" wklejając:

slav72_0-1647177425469.png

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 51
  • 0

Blokowanie laptopów przez Orange.

Super, bardzo dziękuję za tak merytoryczną odpowiedź. To rozwiewa wszelkie wątpliwości, w takim razie konsultanci na infolinii Orange opowiadali mi bzdury 🙁. Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc, miłego dnia😃.

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie laptopów przez Orange.

Niestety da się Laptopa zablokować, ale czy to operator stosuje, to nie ma informacji w sieci, TPM 2.0 pozwala na taką możliwość 😉

Nowe komputery mają to na płycie głównej lub w procesorze i nie ma problemów by uceglić komputer zdalnie, tak dla jasności po MAC kart sieciowych znajdzie się sprzęt w sieci 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 51
  • 0

Blokowanie laptopów przez Orange.

Tak myślałam, że technicznie się da😐, ale na szczęście Orange nie ma takich zapisów w umowie, więc tego nie zrobi z tego co pisał konsultant, na czacie, którego wypowiedź została tu przytoczona. Choć z tego co widzę TPM 2.0 da się wyłączyć. Obawiam się, że to temat rzeka i szkoda czasu na ciągnięcie go.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 51
  • 0

Blokowanie laptopów przez Orange.

Co nie znaczy na upartego, że go nie zablokują, aby dłużnik nie mógł z niego dalej korzystać Nie zadałeś wprost pytania konsultantowi o blokadę, a i jego odpowiedź, którą tu wkleiłeś nie do końca wyjaśnia tę kwestię, bo każdy może powiedzieć, nie mam laptopa, sprzedałem. I podejrzewam, że nikt na 100% mi nie odpowie na to.