Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada IMEI

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Blokada IMEI

Cześć,

 

Zapomniałem opłacić faktury za telefon wzięty w raty w Orange, w wyniku czego telefon został zablokowany w sobotę. Od razu opłaciłem fakturę, jednak telefon do tej chwili nie został odblokowany. Kontaktowałem się w poniedziałek poprzez czat z konsultantem w tej sprawie i dostałem informację, że telefon jest w trakcie odblokowywania. Dzisiaj rano po ponownym kontakcie zapewniono mnie, że po 30 minutach reset telefonu powinien pomóc. Po godzinie urządzenie wciąż było zablokowane, a kolejny konsultant zapewnił mnie, że złożył w tej sprawie zgłoszenie.

Jest godzina 17.00, telefon wciąż jest zablokowany. Dlatego chciałbym zapytać, czy mogę starać się o jakieś odszkodowanie w tej sprawie? Rozumiem, że wina zablokowania leży całkowicie po mojej stronie, jednak 4 dni odblokowywania urządzenia, które służy nie tylko celom prywatnym nie brzmi całkiem uczciwie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Blokada IMEI

@karaczan 

Ja nie sugeruję że robisz coś czego nie powinieneś, po prostu się dziwię że tak szybko od razu "z grubej rury" zostałeś potraktowany. Reklamuj na czacie, tak jak koledzy napisali. Tutaj tylko dobrych(?) rad możemy udzielić, przecież nie mamy wglądu w Twoje dane.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Blokada IMEI

@karaczan 

Możesz oczywiście próbować, ale trochę dziwne rzeczy piszesz. Zablokowali Ci aparat telefoniczny po IMEI dzień po spóźnieniu ze spłatą raty? Te blokady zwykle są zakładane na stałe, przy trwałym uchylaniu się od regulowania zobowiązań kredytowych.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Blokada IMEI

@karaczan  oczywiście  restartowałeś urządzenie? Zawsze warto...

Złóż reklamację opisując daty i godziny zgodnie z czasem  ich zaistnienia. Możesz na czacie,  a jak uważasz, że to za mało, pisz na adres korespondencyjny w Skierniewicach.  To jednak na tyle prosta sprawa, że sam czat powinien wystarczyć.  Zapisz rozmowę po jej zakończeniu 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Blokada IMEI

Odszkodowania nie dostaniesz, nie piszesz ile nie płaciłeś miesięcy, ale pewnie dużo, bo blokada IMEI to ostateczny krok operatora 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Blokada IMEI

Z zapłatą zalegałem 2 tygodnie, po prostu wyleciało mi to z głowy. 

Czy jest to trwałe rozwiązanie? Według Bazy Wiedzy "Blokada numeru IMEI zostanie automatycznie zdjęta, bez dodatkowych opłat, po uregulowaniu zaległych płatności. Maksymalnie to potrwa do 24 godzin."
Dodatkowo wątpię, że konsultanci na czacie pisaliby o zdejmowaniu blokady, gdyby była ona trwała.

Urządzenie resetuję co parę godzin z nadzieją, że w końcu sieć będzie działać.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Blokada IMEI

@karaczan 

Ja nie sugeruję że robisz coś czego nie powinieneś, po prostu się dziwię że tak szybko od razu "z grubej rury" zostałeś potraktowany. Reklamuj na czacie, tak jak koledzy napisali. Tutaj tylko dobrych(?) rad możemy udzielić, przecież nie mamy wglądu w Twoje dane.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Blokada IMEI

@karaczan skoro po tak krótkim terminie blokują telefon, to radykalnie się przepis zmienił w Orange 😎

iPhone w 24 godziny raczej nie odblokują, 48 godzin to prędzej.

To pewnie reakcja operatora, na nie spłacanie rat i to nagminnie 😎


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Blokada IMEI

Piszesz, że nie brzmi to uczciwie. W dokumentach masz o tym informacje. Zanim blokada stała się to faktem operator przypomina się jeszcze Na pewno do blokady nie doszło zaraz po terminie płatności faktury. Pieniądze wpłaciłeś w sobotę. Ale w ten dzień nie ma księgowania. Więc jak dotarły wczoraj  dzisiaj numer powinien być odblokowany. Idzie to systemowo. Czasem jednak coś nie pójdzie zgodnie z założeniem. Więc jedyne co możesz podnosić w reklamacji to brak zdjęcia blokady 24 godziny od zaksięgowania a nie od soboty. 

 

Od siebie tak dodam, że jeżeli wiemy, że numer/aparat jest dla nas taki krytyczny to warto sobie wyrobić nawyk sprawdzania, czy należności są uregulowane. Albo ustawić polecenie zapłaty. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Blokada IMEI

Nie chciałem niczego sugerować, raczej tylko wyjaśnić. W porządku, czyli temat nadaje się do reklamacji. Dziękuję w takim razie wszystkim, życzę wszystkim miłego wieczoru.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokada IMEI

@karaczan masz rację według regulaminu urządzenie powinno zostać odblokowane (wyróżniony tekst)

slav72_0-1673972491570.png

reklamuj do skutku w celu włączenia lecz na odszkodowanie raczej nie masz co liczyć.