Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Ok. Ale te zdjęcie nie zostało zrobione aparatem w telefonie i przesłane od razu. A dobrą "obróbkę" zdjęcia ciężko robić telefonem.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3


@Anonimnapisał(-a)

Jak wiadomo że przez MMS można wysłać plik o wadze do 300KB nie większy.


Zaraz mnie krew zaleje - czy wy czytacie wszystkie posty w wątku, czy tylko tak wpadacie i piszecie żeby pisać? A właśnie nie wiadomo!

@Wojcieszko podał, że "W Orange maksymalny rozmiar wiadomości MMS jest 600kB. Plik dodawany do MMS-a może mieć maksymalnie ok. 550 kB, wynika to z faktu, że MMS składa się z:
- zawartości (załączników) dodanej przez Klienta np. zdjęcia, filmy,
- oraz nagłówka, który zajmuje część wiadomości."

Anonim

Nie dotyczy

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

@bluesmanniakTak czytam to pokaz że można wysłać większy plik niż 300 KB jakiś dowód ?

Zobacz co kiedyś napisał @Katani1 tu MMS


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

@Piotrekk85, ale mieszasz, to nie ma nic do rzeczy. Idąc twoim tokiem myślenia mógłbym powiedzieć, że żadnym aparatem w smartfonie nie da się zrobić dobrego zdjęcia i żadna obróbka tu nic nie pomoże 😉

Chodzi o to, by nie zepsuć tego co jest, by kompresja do 50KB nie zniszczyła tego, co smartfonowemu fotografowi się udało zarejestrować.

A powyższym przykładem udowadniam, że plik 250KB spokojnie wystarczy do pokazania nie zepsutego zdjęcia.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3


@Anonimnapisał(-a)

@bluesmanniakTak czytam to pokaz że można wysłać większy plik niż 300 KB jakiś dowód ?

Zobacz co kiedyś napisał @Katani1 tu MMS


No dobrze, że zacząłeś czytac 😉

Przecież tam Katani1 pisze to samo co kolega @Wojcieszko. Już pisałem - ja nie mam możliwości sprawdzenia tego, w moim telefonie (ASUS z Androidem 5.1.1) w ustawieniach MMS jest ograniczenie do opcji 100/200/300KB i tego nie przeskoczę. Musiałbym zainstalować jakąś dodatkową appkę, która pozwala na większe MMS'y ale nawet nie wiem która pozwala...

Anonim

Nie dotyczy

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Ano to:

Maksymalna wielkość MMS mogłaby być nieograniczona. Większość operatorów rozszerzyła ograniczenie do 300 kB dla pojedynczej wiadomości

czyli dalej nie wiadomo, czy Orange pozwala na 600KB. No i nie zapominajmy, że to tylko wikipedia - komu bardziej ufasz, @Wojcieszko czy anonimom w wiki? Emotikon: LOL


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Czy warto? 1 mms kosztuje 40 gr za 100 kB. 600 kosztuje 2.40 zł więc taniej na prepaidzie kupić pakiet jednodniowy i wysłać inaczej. Na abo jakiś pakiet zwykle jest.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Takie egzystencjalne pytanie to nie w tym wątku...

Ja już wydałem 80gr na testy - czy warto? Mrugający mężczyzna


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2027
  • 6262
  • 69

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

@K18, mam wprawdzie HTC, ale w ustawieniach wiadomości, są opcje dotyczące MMSów, a wśród nich jest opcja pt maksymalny rozmiar MMS - powinno być 300kb (i zapewne taka wartość będzie maksymalna którą można wybrać - to nie czas na dywagacje o 600kb w orange). Następnie wyłącz i włącz telefon i spróbuj wysłać do siebie nowego MMSa i zobacz czy pomogło.