Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam serdecznie wszystkich Uczestników.

Gorąco proszę o pomoc w kwestii technicznej wysyłania MMS.

Posiadam niefortunnie smartfon ASUS Zone Max 3 – ZC553KL,  5,5” ,  model  ASUS_X00DD, Wersja android 7.1.1 z aktualizacji  1maja 2018.  Mój problem polega na braku możliwości przesłania zdjęcia w ogólnym standardzie MMS.  Dobrej jakości zdjęcie wysłane z mojego smartfona  uzyskuje makabryczną  jakość.  Aplikacje wysyłające Messenger lub Wiadomości, już przed wysłaniem lub w momencie  przesyłania drastycznie okrawa materiał do wartości 40,- do  90,- KB. Wizualnie zdjęcie po kompresji aplikacji w moim urządzeniu bardziej przypomina strząśnięcie pędzla malarskiego, niż to czym pierwotnie było.  Przeprowadziłem próby własną kartą Orange 4G na innych smartfonach, uzyskując poprawny zadowalający efekt przesyłu MMS, przy zachowaniu trzykrotnie wyższej wartości ciężaru zdjęcia bo około 270 KB.  W swoim urządzeniu ASUS próbowałem ustawień zalecanych przez sieć, resetu oraz nieograniczonego dostępu aplikacji Wiadomości i Messenger.  Nic nie przynosi poprawy.

Wszystkich mogących pomóc proszę o identyfikację problemu i wskazanie sensownego rozwiązania.

Z góry dziękuję za wsparcie i pozdrawiam

                                                                              K18

39 ODPOW. 39

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 549
  • 2492
  • 31

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Spróbuj zmienić aplikację do wysyłania SMS/MMS. 

Anonim

Nie dotyczy

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

MMS w XXI wieku? Korzystaj z Chmury, są za free, linka wtedy do fotek czy plików ślesz, inna opcja to w Google Play inną aplikację poszukać, bo obstawiam że ta Asusa niedopracowana.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Zaproponuj na jaką aplikację mam zmienić skoro messenger też w równym stopniu psuje zdjęcia przesyłane co wiadomości. Doradca ASUS Wsparcie stwierdził, że firma Google stworzyła taki kod dla Asusa i odesłał mnie abym im zadał to pytanie. To nie poważne bo inne marki funkcjonują prawidłowo.

Anonim

Nie dotyczy

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

@K18Jeśli tak napisali to zadaj im pytanie co my mamy Ci zaproponować może poszukaj jakiegoś rozwiązania na forum Android ? A telefon masz od Orange czy Asusa ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Mms to dosyć przestarzała technologia, ma limit wagi pliku. Więc zdjęć dobrej jakości się nie prześlę.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

@Piotrekk85, ale koledze chodzi o to, żeby wykorzystać w pełni limit wiadomości MMS, czyli 300KB. Jest poważna różnica jakości zdjęcia w kompresji do 50 KB a do 300KB.

Albo aplikacja do zmiany albo można gdzieś ten limit w telefonie (w parametrach aplikacji?) ustawić - w "Ustawienia MMS" powinna byc opcja wyboru rozmiaru wiadomości: 100/200/300KB.

 

ps. Cholibcia, a może w Orange jest limit do 100KB?!

Anonim

Nie dotyczy

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Jeśli ma się Windows 10 to dla wygodnych z Android na telefonie Microsoft.launcher. MMS nie używam od dawna, tylko chmurka, tam trzymam prawie wszystkie mobilne pliki (Laptop/telefon).

Co do darmowej chmury tak w skrócie klik, ja od dawna tylko tak udostępniam swoje pliki i kopie robię, jak jestem w domu co cenniejsze na PC zrzucam.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

W Orange maksymalny rozmiar wiadomości MMS jest 600kB. Plik dodawany do MMS-a może mieć maksymalnie ok. 550 kB, wynika to z faktu, że MMS składa się z:
- zawartości (załączników) dodanej przez Klienta np. zdjęcia, filmy,
- oraz nagłówka, który zajmuje część wiadomości.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Beznadziejna jakość MMS wysyłanego z ASUS Zone Max 3

Z MMS korzysta się, by szybko i bezboleśnie przesłać komuś fotkę, tak jak sms'a. Chmurka słuzy do innych celów 😉

Potestowałem na telefonie ASUS Zenfon (jakims tam..., Android 5.1.1). Aplikacja (wbudowana ZEN UI) do wysyłania sms/mms z ustawieniem maks. rozmiaru na 300KB, zdjęcia kompresuje różnie, te o rozmiarze 1-2MB kompresowała do 100-200KB, fotkę 4MB skompresowała do 270KB i tak poszło i tak odebrał odbiorca. Z tego wynika, że w Orange też 300KB przechodzi. Wpływu na stopień kompresji w tej aplikacji chyba nie mam żadnego, no w każdym razie nie znalazłem...