Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Awaria aplikacji telefon i sms

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@ketrasaArtur Dzięki za podpowiedź, tak zrobię. Muszę tylko kupić nowy starter. Dam znać, czy to pomogło.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen daj znać, jak przebiegły próby.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Awaria aplikacji telefon i sms


@Martinainennapisał(-a)

Największym jego minusem był właśnie ten Lollipop.


Pewnie o tym wiesz, ale podobno da się na tym zainstalować Lineage OS 13 czyli android 6... Jeśli masz odblokowany bootloader i miałbyś i tak za flashowanie się zabierać to może warto spróbować?

 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@ketrasaArtur Wymieniłem kartę, niestety bez efektu 😞 Zostaje mi teraz przywrócenie ustawień fabrycznych, a jeśli to nie pomoże, próba wgrania custom rom i niech się dzieje wola nieba. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@j131 Tak, wiem o tym. Taki mam plan, to tzw. ostateczna ostateczność, jeśli reset ustawień nie pomoże. Ale będę musiał zrootować.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen szkoda, że moja podpowiedź nie zadziałała. Z drugiej strony mamy pewność, że karty SIM są w porządku. Ewidentnie wina w sofcie telefonu.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@ketrasaArtur Próbowałem sobie przypomnieć czy w ostatnim czasie nie wykonywałem niestandardowych czynności, które mogły wpłynąć na funkcjonalność telefonu, ale jedyne co mi przychodzi do głowy, to ściągnięcie aplikacji Duo. Po uruchomieniu "zwijała" się natychmiast i nie dało się z niej skorzystać. Odinstalowałem więc. Czasowo by się to zgrywało, znaczy ściągnięcie Duo z wystąpieniem problemów z telefonem. Dokładnie nie pamiętam, ale jakoś tak. Choć pewnie to czysty przypadek.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen  rozumiem że chodzi o apkę Duo od Google, jeżeli tak to czysty przypadek aplikacja działa dobrze na andku 5.1.1 (sprawdzone w praniu 😉). U Ciebie to prawdopodobnie problem leży w jakimś błędzie w oprogramowaniu, tak jak pisałem spróbuj najpierw resetu do fabrycznych, jak to nie zda egzaminu próbuj wgrania nowego softu. Oczywiście dawaj znać o efektach swoich poczynań, na forum jesteśmy ciekawi czy udaje się rozwiązać problemy i próbujemy podpowiadać inne możliwości jeżeli dotychczasowe nie pomagają.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

 Bardzo Wam wszystkim dziękuję za zaangażowanie i chęć pomocy. Obiecuję, że gdy już wszystko przerzucę i przywrócę ustawienia fabryczne, to dam znać czy reanimacja się powiodła. Pozdrawiam Was.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Awaria aplikacji telefon i sms

Wątek z 2017 na xda developers - Dialer, SMS and CONTACTS apps crash 

Czyli może to wykluczać niektóre wcześniejsze teorie. Egzotyczny sprzęt ogólnie. 😉