Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Awaria aplikacji telefon i sms

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen  przypomniałem sobie że kiedyś miałem podobny problem z telefonem którego już od dawna nie posiadam ale był to Sony Xperia M2 na andku 5.1 i pomogło wgranie od nowa całego oprogramowania, wykonałem to przez program firmowy Xperia Companion, podobne programy można znaleźć u innych producentów sprzętu (szczególnie dla starszych modeli) może warto spróbować tego rozwiązania.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

Tak zrobię, ale traktuję to jako ostateczność (mam mnóstwo rzeczy do przeniesienia). Jednak nie sądzę, by to coś dało. Podobno od kwietnia Google uruchomił kodowanie RCS dla aplikacji Wiadomości, skutkiem czego przestaną one działać na "untrusted devices". Podejrzewam, że może mieć to związek z moimi problemami. Koincydencja czasowa jest zastanawiająca.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

Tylko że żaden komunikat o błędzie się nie pojawia. Włączam aplikację, ona się uruchamia i po sekundzie "znika", "zwija się" (nie wiem jak to precyzyjnie określić). W każdym razie, nie ma opcji jakiegokolwiek użycia apki.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen  RCS dla wiadomości rzeczywiście zostało uruchomione lecz dla nowszych wersji andka, a i aby ono działało w wiadomościach trzeba potwierdzić taką chęć, jeżeli się tego nie zrobi to pozostaje się przy starej wersji aplikacji do obsługi wiadomości. Z ciekawości zadzwoniłem do osoby której oddałem tego soniacza o którym wspomniałem poprzednio i osoba ta nie ma żadnych problemów z tym telefonem, wszystko działa a android to też 5.1.1 i śmiga.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

Wysłałem już zapytanie o to do producenta, ale to niszowy gracz na rynku, w dodatku z Chin, więc nie liczę na wiele. Zostaje jeszcze wgranie custom rom przez twrp, ale pewnie go tym uceglę.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

Hmmm... ciekawe. A może u mnie dzieje się tak dlatego, że to chińczyk i został wrzucony do tego samego wora co Huawei? Mają z Googlem na pieńku. Wówczas Google services by nie działały. Sam nie wiem. Szukam jakiegoś logicznego wyjaśnienia, ale chyba go nie znajdę i przyjdzie mi zainwestować w nowy aparat. Ech...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen być może to jest źródłem problemów, nowsze "chińczyki" radzą sobie bo mają nakładkę MIUI, a jak to wygląda ze starymi modelami nie wiem. Być może czeka Ciebie inwestycja w inny telefon, ale warto spróbować wgrania oprogramowania od nowa jeżeli oczywiście znajdziesz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Awaria aplikacji telefon i sms

Jaki model?

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@Piotrekk85 AGM X1


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Awaria aplikacji telefon i sms

Telefon nie ma homologacji i zgodności na nasz region.

Jeśli problemy występują na tej karcie sim w innych urządzeniach, to proponuję dokonać wymiany sim.

Jeśli problemów nie ma, to sugerowałbym włożyć inną kartę (może być z innej sieci) do tego telefon - to by dało odpowiedź gdzie leży problem.

Wydaje mi się że karta sim od przekładania lub z powodu braku homologacji mogła coś popsuć.