Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Awaria aplikacji telefon i sms

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

Dzień dobry. Od kilku dni nie mogę wykonywać połączeń, ani sms-ować. Aplikacje: telefon, kontakty, sms/mms, textra, po uruchomieniu natychmiast się wyłączają. Nie pomaga instalacja alternatywnych komunikatorów, ani odinstalowanie aktualizacji Android System Web View. Używam telefonu z androidem w wersji 5.1.1. Czy przypadkiem Google nie wyłączył możliwości dzwonienia i smsowania dla użytkowników starych wersji androida?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Awaria aplikacji telefon i sms

Wątek z 2017 na xda developers - Dialer, SMS and CONTACTS apps crash 

Czyli może to wykluczać niektóre wcześniejsze teorie. Egzotyczny sprzęt ogólnie. 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

56 ODPOW. 56

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen  nic takiego nie miało miejsca jak wyłączenie funkcji na starych wersjach andka przez Google, może twoje problemy wynikają z niedawnej awarii w Google, spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych lecz przed wykonaniem tego zrób kopię zapasową.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen: na moim Asusie z androidem 5.0 żadnych problemów nie zauważyłem, mimo instalacji aktualizacji Googla. Myślę że wystarczy wyłączyć telefon na chwilę i włączyć ponownie, IMHO reset do ustawień fabrycznych to przesada.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen czy sprawdzana była karta SIM na innym telefonie, a do tego telefonu składana inna? Może to nie być wina aplikacji, tylko karty SIM.

Anonim

Nie dotyczy

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen  na początek wyczyść dane aplikacji i odinstaluj te które się da, być może któraś aktualizacja Google Play żle usiadła, problemy z dzwonieniem i sms, czasem są zależne od sim karty, wypada ją sprawdzić w innym telefonie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen: serio, zanim przejdziesz do diagnostyki najpierw zresetuj urządzenie poprzez klasyczne wyłącz-włącz.

To pomaga w 99,99% przypadków. Telefon ma już parę lat, może się czasem "trochę" zawiesić - to nie jest nic niezwykłego.

Dopiero jak to nie pomoże można się bawić w dalsze drążenie tematu.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Awaria aplikacji telefon i sms

Jeśli aplikacja się crashuje po restarcie powinna być możliwość wysłania logów z błędu na konsolę do developerów (klikasz wyślij przy zgłaszaniu błędów kiedy pojawi się taki komunikat).

Możesz też ten log wkleić tutaj. Prawdopodobnie nie pomożemy jeśli to wewnętrzny błąd aplikacji ale po tym logu możemy wyszukać czy ktoś miał podobny problem i jeśli go rozwiązał to w jaki sposób. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

Dzięki za radę. To była pierwsza koncepcja, która przyszła mi do głowy. Niestety, nic to nie dało. Resetowałem go już kilkanaście razy, po zmianach, polegających głównie na usuwaniu aktualizacji, aplikacji czy plików oraz wgrywaniu aktualizacji. Wyczerpałem wachlarz znanych mi sposobów. Nikt ze znajomych nie spotkał się z podobnym problemem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen  a koncepcja przedstawiona przez kolegów @Anonim i @ketrasaArtur  z kartą sim?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

Dane aplikacji czyściłem - bez skutku. Karty przekładałem do telefonów z androidem 6 oraz 8. Na ósemce działały bez zarzutu, na szóstce z problemami, ale działały.