Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja oprogramowania?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Tej aktualizacji nie można ani usunąć, ani zdecydować, czy ją zainstalować czy pominąć. Można jedynie odraczać w czasie a tym samym - pozbawiać się aktualizacji zabezpieczeń.

 

Każde działanie mające na celu zainstalowanie aplikacji operatora telekomunikacyjnego oraz oznaczenie oprogramowania "Wersja niestandardowa: Orange_Software.EU", to BRANDING.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

@Anonim, z całym szacunkiem ale opowiadasz bzdury.

To, o czym piszesz, to próba obejścia problemu poprzez niezalecaną dezaktywację automatycznej aktualizacji, etc. W każdym smartfonie Huawei (podobnie też w każdym innym Androidzie) uruchomione są automatyczne aktualizacje i żaden, przeciętnie korzystający ze smartfona użytkownik, nie będzie myślał o tym, czy by je wyłączyć, bo operator wciśnie swoje oprogramowanie tylko dlatego, że użytkownik ma jego kartę SIM, a nie kupił u niego smartfona.

 

Tłumaczenie, że "aplikacje da się odinstalować" czy "pozbawić uprawnień" jest zupełnie chybione i świadczy o niezrozumieniu istoty sprawy. Aplikacja, którą zainstalował przy tej aktualizacji Orange, tj. Orange AppCenter - domyślnie ma włączoną funkcję zbierania informacji o użytkowniku, rzekomo anonimowe, fakt faktem, że jest domyślnie włączona i zanim ją dezaktywujesz albo odinstalujesz - zrobi swoje.

 

Przedmówca wspomniał też, że uzyskał ze wsparcia Huawei informacje odnośnie usług VoLTE i WiFi Calling jako usprawiedliwienie aktualizacji operatora, w celu wsparcia owych funkcji. Natomiast nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ posiadając wcześniej Samsung Note8 miałem włączoną funkcję WiFi Calling u operatora, a po przesiadce na Huawei P30 PRO ta funkcja nie działała i nie działa również po ostatniej aktualizacji do Orange_Software.EU.

Ze swojej strony dodam, że zaraz po otrzymaniu aktualizacji skontaktowałem się ze wsparciem Huawei i dowiedziałem, że napływają do nich zgłoszenia od innych użytkowników sieci Orange, którzy dostali aktualizację Orange_Software.EU, a nie zakupili telefonu w Orange, także sprawa z pewnością jest rozwojowa.

 

Niczym nie można usprawiedliwić aktualizacji smartfonu nie kupionego w Orange oprogramowaniem Orange. Na razie nie ma z tego większej afery - na razie - ale wiemy doskonale, że jeśli jedna firma zaczyna przemycać w oprogramowaniu swój branding i aplikacje, nie dając użytkownikowi prawa wyboru, czy chce je zainstalować, z odpowiednich urzędów sypią się kary i bardzo prawdopodobne, że będzie tak w tym przypadku.

Możliwe, że zajakiś czas przeczytamy artykuł o tytule "Orange ukarany przez UOKiK za instalacje swoich aplikacji w nie swoich telefonach".

Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja oprogramowania?

@Tethpiszę co mogę u siebie zrobić w telefonie, skoro Huawei stosuje takie praktyki, to nie wiedziałem, ale nigdy nie miałem do tej firmy zaufania, mnie jakby takie coś spotkało to telefon od razu na Allegro wrzucam, mam Xiaomi i jak aktualizacje dostaje systemowe to można wybierać co instalować, aktualizacji androida też zablokowałem, zanim coś zainstaluję, to czekam aż w sieci coś o nich napiszą, czasem wnoszą sporo bugów, po co zaśmiecać telefon.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?

Pytanie kto przesyła aktualizacje na telefony z wolnego rynku? Czy zaakceptowałes zgody przy pierwszym uruchomieniu telefonu? Zawsze to użytkownik decyduje o włączeniu autoaktualizacji.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Mam Huawei p smart 2019 i też zainstalowało mi to dziadostwo mimo, że telefon był kupiony w normalnym sklepie. Używam dwóch kart sim Orange i Play. Wciskanie na siłę przez operatora swoich aplikacji których w dodatku nie da się usunąć jest mega słabe. Play nie zainstalował mi żadnego syfu więc czas się pożegnać z Orange. Czy jeżeli usunę kartę Orange będzie można usunąć aktualizację i aplikację od Orange? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?

Na wielu forach o androidzie ludzie piszą o możliwości odinstalowania aplikacji. Radzę też przeczytać informacje kto odpowiada za jaki rodzaj aktualizacji Androida.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Aplikacji nie odisntalujesz w normalny sposób a ja kombinować nie chcę. Aktualizacja ma opis Orange więc pewnie odpowiada za nią Orange. Czy po usunięciu karty Orange można przywrócić tel do poprzedniej wersji bez jakiś rootów itp.? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?

Za to odpowiada Huawei. Czytałeś warunki użytkowania przy pierwszym uruchomieniu telefonu?
Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja oprogramowania?


@Android44napisał(-a)

Aplikacji nie odisntalujesz w normalny sposób a ja kombinować nie chcę. Aktualizacja ma opis Orange więc pewnie odpowiada za nią Orange. Czy po usunięciu karty Orange można przywrócić tel do poprzedniej wersji bez jakiś rootów itp.? 


By się pozbyć tej aktualizacji > Twardy Reset < telefonu z przycisków > włącz telefon i głośność (albo + / albo -), obstawiam że to globalna łatka na Europę dla Orange, raczej nie konkretnie na pl, dziwna praktyka Producenta telefonu, ba naganna, ale część skorzysta co akceptuje te aplikacje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?

To jest naturalne. Od zawsze i nie tylko w Orange. Jest coś takiego jak usługi operatora. Wszyscy operatorzy z wielkiej czwórki to robią. Teraz tylko oddzielna nazwana apka.