Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja oprogramowania?

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Usunąłem sim Orange i problem zniknął.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja oprogramowania?

A korzystasz z volte i vowifi?
Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja oprogramowania?


@HF9napisał(-a)

Usunąłem sim Orange i problem zniknął.


To nie jest aktualizacja oprogramowania, tylko aplikacji systemowych, wystarczy wyłączyć automatyczną aktualizację, ba można ręcznie wybrać co instalować, lub te niechciane dodatki zablokować, drastyczna opcja to nie korzystać z sim Orange, ale czy to ma sens.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Nie korzystam.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Pod koniec czerwca otrzymałem taką aktualizację na mój P30 PRO kupiony w Komputroniku.

Zainstalowała mi syf od Orange w postaci aplikacji AppCenter z domyślnie aktywną opcją zabierania danych o używaniu. Orange do niczego nie przyznało się w odpowiedzi na reklamację w związku z tym drugi dzień czekam na odpowiedź ze strony Huawei, po czym składam pismo do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z zawiadomieniem Federacji Praw Konsumenta.

 

Podejrzewam, że tego rodzaju aktualizacja jest wynikiem zmowy pomiędzy Huawei a operatorami, do czego nie chcą się przyznać, a Konsultanci Huawei na infolinii twierdzą, że o niczym nie wiedzą.

 

W każdym razie jest to działaniem niemającym prawnego uzasadnienia i narusza prawa konsumenta, poprzez "zbrandowanie" urządzenia niebędącego ani własnością operatora, ani nie nabytego u operatora.

Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja oprogramowania?

@Tethto nie jest Brand, to aktualizacja aplikacji systemowych, trudno zgadnąć od kogo pomysł wypłynął, ale Producent i Operator w to zaangażowani są, aplikacje jak nie da się odinstalować, można wyłączyć, tak na marginesie automatyczne aktualizacje takie cuda robią, nigdy nie mam tak ustawione w żadnym sprzęcie, aktualizuję ręcznie, tak poza tym Twardy Reset telefonu pozbawi go tych aplikacji, potem wystarczy wyłączyć aktualizowanie automatyczne. Zgłaszanie tego procederu uważam za bezsensowne, co innego jakby ci typowy brand na androida puścili.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Tydzień temu rozmawiałem telefonicznie z informatykiem Orange. Stwierdził, iż nic nie wie o takiej aktualizacji Orange-Huawei. Miał oddzwonić jak "coś ustali z kolegami". Nie oddzwonił.

Na stronie Huawei rozmawiałem z panią na czacie. Nie potrafiła mi odpowiedzieć na konkretne pytania.

Natomiast ona zadała mi pytanie czy używam volte i vowifi bo ta aktualizacja mi to umożliwi. Stwierdziłem, że nie używam i nie jest mi to potrzebne. Pani na to, że "innej aktualizacji dla mnie nie mają". Po kilku dniach jednak przyszła czysta aktualizacja EMUI do wersji 9.1.0.178. Zadowolony wkładam kartę sim Orange z myślą, że nie pobierze niechciane coś z Orange. Niestety byłem w błędzie. Nie wyłączę aktualizacji z powodu zmowy Orange z Huawei i nie zainstauję tego czegoś. Teth masz rację, a ja złamię kartę sScreenshot_20190710_170626_com.huawei.android.hwouc.jpgim Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Aktualizacja oprogramowania?

@HF9  mieszasz trochę, co innego aktualizacje Android, co innego aktualizacje aplikacji, aktualizowanie Androida i Poprawki na Automatyczne , aplikacje systemowe przecież można ręcznie aktualizować, chyba że kto nie ogarnia funkcji telefonu, dla mnie to nie problem, co do tego że nikt nic nie wie, czat i infolinia nie ma wglądu w takie sprawy, jak aktualizacje, od tego jest osobny dział, szkoda niszczyć sim Orange, tak na marginesie, za bardzo emocjonalnie to takiej pierdołki podchodzisz, nawet zainstalowane te od Operatora aplikacje, nic nie ograniczają telefonu, da się je dezaktywować, czy pozbawić uprawnień.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Aktualizacja oprogramowania?

Na szczęście mamy możliwość wyboru spośród dziesiątków operatorów gsm. Nie muszę się zastanawiać czy włączyć lub wyłączyć aktualizacje czy też poprawki systemu, aplikacji itd. Jeżeli ktoś chce mi "zrobić dobrze", a ja sobie tego nie życzę to dziękuję i odchodzę.