Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 31
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Udało mi się skonfigurować czysty Pixel 8 Pro tak, że działa Wifi calling. Instrukcja dla potomnych:

 

1.  W ustawieniach karty SIM dodajemy nowy apn z konfiguracją dla IMS (screeny poniżej).

  • Uwaga1: Ważna jest wielkość znaków.
  • Uwaga2: APN po zapisaniu nie jest widoczny w na liście.

2.  Następnie trzeba włączyć Wifi calling dla karty sim.

  1. "Odsłaniamy" ustawienia z wykorzystaniem Pixel IMS i Shizuku wg instrukcji: https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md
  2. Włączamy w ustawieniach karty SIM Wifi calling
  3.  Restartujemy telefon Jeśli wszystko się powiedzie podczas dzwonienia powinien pojawić się symbol wifi koło adresata.

 

GetoX_7-1698155338286.pngGetoX_8-1698155347794.png

 

________________
* Wydzieliłem z Pomysłu VoLTE i WiFi Calling dla rodziny Google Pixel + edytowałem treści na życzenie autora – moderator Michał

8 ODPOW. 8

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

Konfiguracja APN w Pixel 8 Pro pod Wifi calling

Dzięki 🙂

Czy po wpisaniu kodu *#*#4636#*#* masz informację że WiFi Calling działa ? A VoLTE ?  (Informacje o telefonie, w przypadku dwóch kart SIM wybrać z listy Phone 0 lub Phone 1, trzy kropki, stan usług IMS)

Czy ten APN jest widoczny pod dodaniu ?

Czy w opcjach SIM pojawiają się suwaki włączające WiFi Calling i VoLTE ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 31
  • 0

Konfiguracja APN w Pixel 8 Pro pod Wifi calling

Dorzucę kilka ważnych punktów:

  • Na Pixel 7 Pro też działa
  • Po dodaniu apn NIE JEST on widoczny (to jest systemowy apn)
  • Testowane na wersji Android 14 (najnowszej na stan aktualny).

1000001605.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 31
  • 0

Konfiguracja APN w Pixel 8 Pro pod Wifi calling


@Zbyniunapisał(-a)

Dzięki 🙂

Czy po wpisaniu kodu *#*#4636#*#* masz informację że WiFi Calling działa ? A VoLTE ?  (Informacje o telefonie, w przypadku dwóch kart SIM wybrać z listy Phone 0 lub Phone 1, trzy kropki, stan usług IMS)

Czy ten APN jest widoczny pod dodaniu ?

Czy w opcjach SIM pojawiają się suwaki włączające WiFi Calling i VoLTE ?


  1. Jest dostępne albo jedno albo drugie. W zależności od dostępności wifi. Nie może być dostępne jednocześnie VoLTE i VoWIFI. (Albo połączenia idą przez WiFi albo przez LTE)
  2. Apn nie jest widoczny po dodaniu.
  3. Konfiguracja APN nie ma wpływu na suwaki. Ich widoczność trzeba "odsłonić" w Pixel IMS, odsyłam do instrukcji -> https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md 

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Heh, dzięki, działa na Pixel 8 Pro.

 

Choć tak jak pisałem w innym wątku menu serwisowe (*#*#4636#*#*) mówi u mnie, że VoLTE jest aktywne na tym telefonie choć nie ma tego suwaka w menu karty SIM, tak jakby było zawsze włączone. A w Pixel IMS nie widzę opcji pokazania suwaka VoLTE. Pixel IMS zresztą twierdzi, że telefon wspiera VoLTE w Orange... Dla odmiany suwak VoLTE się pojawia w ustawieniach SIM T-Mobile i to nawet jeszcze przed zapodaniem tego patcha. 

 

Co do WiFi Calling - po zapodaniu patcha w opcjach SIM pojawia się opcja WiFi Calling i można to włączyć. Oczywiście jak mówiłeś siłą rzeczy wyłącza to VoLTE - nie mogą działać na raz. VoLTE wraca gdy zniknie zasięg WiFi.

 

Pytanie: skąd wiedzieć, że WiFi Calling jest aktywny ? Oczywiście widać to w menu serwisowym ale czy da się coś zrobić, żeby była jakaś ikona na pasku powiadomień, tak jak miałem to w S22+ ? Zaznaczyłem w Pixel IMS opcję "Show VoWiFi icon" ale nic to nie dało.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 31
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Włącz te opcje w `Pixel IMS`

GetoX_0-1698165499622.png

Po tej zmianie w górnym menu będzie wyświetlać się status sieci "Orange - Połączenie przez wi-fi"

GetoX_1-1698165595209.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Informacyjnie, grudniowa aktualizacja Androida 14 dla Pixeli 8 (Pro) ma w sobie nowy plik konfiguracyjny Orange datowany na 27 września i WoWiFi działa już "out of the box", bez konieczności wykonywania ww. procedury.

Być może dotyczy to też starszych Pixeli.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

@GetoX dzięki Twojej metodzie, zaczęło działać WiFi Calling na moim Meizu 20 Pro. Czyli telefonie, totalnie nie certyfikowanym przez Orange. Dziękuję. Screeny poniżej. 


S40114-12152520_com.android.systemui.pngS40114-12161988_com.android.phone.png

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 1

Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro

Czy nadal działa Wifi Calling na Pixelu 8 Pro?