Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi calling na telefonach xiaomi

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

wifi calling na telefonach xiaomi

Witam, właśnie jestem w trakcie przenoszenia numeru do orange ze względu na dostępność funkcji wifi calling na wiekszosci telefonow. Poniewaz zalezy mi na tej funkcji musze kupic sobie nowy telefon, upatrzylem sobie xiaomi redmi note 4 ze snapdragonem 625. Pytanie, czy na tym telefonie ktos tesotwal wifi calling i dziala ona jak należy? Lub na jakims innym telefonie od xiaomi (lub podobnym cenowo i wydajnoscia) ktos testowal?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1433
  • 6191
  • 42

wifi calling na telefonach xiaomi

Ja korzystam na Redmi Note 3 z układem MediaTek. 

Bez problemów. 

Kilka niedogodności które zauważyłem to to, że nieraz okno na którym leci czas połączenia znika i nigdzie go nie mogę znaleźć, dopiero jak w aplikacji wybieram jakiś numer do połączenia to pojawia mi się aktywność na której jest połączenie i leci czas rozmowy. 

Dodatkowo nieraz wybieram numer z dialera w telefonie i wydawać by się mogło, że powinno przerzucić do aplikacji z połączeniem jednak nie dzieje się wtedy nic.

Aplikację WiFi Calling mam "zakłódkowaną", tzn nie jest wyrzucana z pamięci RAM telefonu. 

 

Ogólnie normalnie można korzystać i rozmowy są bez problemu. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

wifi calling na telefonach xiaomi

Kluczowe zdanie z linkowanego artykułu:

 

Android phones have supported this for longer than the iPhone has, but often just with customized Android devices purchased from the cellular carrier itself.

 

Póki Orange nie ma w swojej ofercie telefonów Xiaomi, to na wsparcie prawdziwego WiFi Calling nie ma co liczyć. Zostaje aplikacja, ale tej od Orange jeszcze dużo brakuje. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

wifi calling na telefonach xiaomi

Ja mam Xiaomi Redmi3s, tam działa jedynie apka wifi calling z Google Play. Co dziwniejsze, tam jest opcja na natywne wsparcie.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1433
  • 6191
  • 42

wifi calling na telefonach xiaomi

Ja korzystam na Redmi Note 3 z układem MediaTek. 

Bez problemów. 

Kilka niedogodności które zauważyłem to to, że nieraz okno na którym leci czas połączenia znika i nigdzie go nie mogę znaleźć, dopiero jak w aplikacji wybieram jakiś numer do połączenia to pojawia mi się aktywność na której jest połączenie i leci czas rozmowy. 

Dodatkowo nieraz wybieram numer z dialera w telefonie i wydawać by się mogło, że powinno przerzucić do aplikacji z połączeniem jednak nie dzieje się wtedy nic.

Aplikację WiFi Calling mam "zakłódkowaną", tzn nie jest wyrzucana z pamięci RAM telefonu. 

 

Ogólnie normalnie można korzystać i rozmowy są bez problemu. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

wifi calling na telefonach xiaomi

Dziękuje za odpowiedzi, oczywiście chodziło mi o rozwiązanie poprzez aplikacje. Skoro są tu ludzie mający xiaomi, którym to działa to chyba i ja zaryzykuje :). Aplikacja zakłodkowana to znaczy, że cały czas jest uruchomiona w tle i jest widoczna w oknie menadzera zadań (uruchomione aplikacje) czy ma pozwolenie od systemu na działanie w tle, ale w oknie menadżera zadań jej nie widać? To pewnie głupie pytanie, ale co pewnie Was zdziwi, nigdy nie używałem telefonu z androidem ani ios.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1433
  • 6191
  • 42

wifi calling na telefonach xiaomi

@reeeekin zakłódkowana tzn że nie zostanie ubita (wyrzucona z pamięci RAM) przez inną otwieraną aplikację, działa w tle i jest widoczna w widoku wszystkich aplikacji działających w tle (zawsze możesz ją "odkłódkować"). 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

wifi calling na telefonach xiaomi

Jak wygląda działanie aplikacji wifi calling na tel z dual sim ??

Czy karta sim orange musi być w slocie 1 aby wifi calling działało ??

Czy można jakoś ustawić aby obsługiwało kartę sim co jest w drugim slocie w tel ??

Nidzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Sprawa dotyczy tel Xioami Redmi note 4 który zamierzam kupić.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

wifi calling na telefonach xiaomi

To się lubi zmieniać. Na dziś w redmi 3s działa na slocie nr 2.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

wifi calling na telefonach xiaomi

Witam,

 

Czy ktoś ma xiaomi mi 8 i może potwierdzić działanie wifi calling sprzętowego w Orange?

 

Pozdrawiam