Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z sąsiadem


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

problem z sąsiadem

Witam, czy ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi w kwestii prawnej. Mieszkam w domu tzw. bliźniaku, który niedawno został rozdzielony na dwa osobne numery ulicy ale podłączenie do linii telekomunikacyjnej która jest po drugiej stronie drogi prowadziło przez jedną studzienkę która jest teraz po stronie sąsiada. Niestety sąsiad ów się obraził i stwierdził że nie będę mógł korzystać "grzecznościowo" z studzienki która się znajduje na jego posesji i jeśli chcę to mogę sobie zrobić przekop pod ulicą swój własny. Problem że taka inwestycja przekracza wszystkie formy abonamentu i musiałbym pokryć koszty we własnym zakresie.

 

Opis może zbyt długi ale pytanie krótkie: Czy mając studzienkę na własnej posesji sąsiad może straszyć policją techników i blokować dostęp do świadczenia usług?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi

18 ODPOW. 18

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

problem z sąsiadem

Nie może, powinien udostępniać. Tylko prawo co do zmuszenia kogoś ma małe sankcje prawne.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

problem z sąsiadem

Problem w tym że miałem w ten sposób telewizję z internetem przez UPC do czasu kiedy to sygnał zanikł w studzience sąsiada i po próbie wejścia z technikiem zostaliśmy przepędzeni pod groźbą wezwania policji. Od tego czasu UPC umywa ręce i twierdzi że "magistrala" nie ma więcej miejsc wolnych dla mnie, a rozmawiałem przedwczoraj z technikami którzy wymieniali sąsiadowi przewody na światłowód że to bzdura i z jednego słupka ciągną i 50 przewodów jak trzeba. Męczę się teraz na mobilnym internecie od T. ale prędkości są na poziomie 1mb/s (. Nie wiem już co zrobić, żona zawiedziona ręce opadają. Nikt w okolicy nie świadczy usług internetu. Przykre jest to że przez pokoleniową wojnę naszych babci o tzw. pietruszkę teraz dochodzi do takich sytuacji. Dziękuje za odpowiedź.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

problem z sąsiadem

Bym poprosił UPC o info na piśmie. Wtedy napisz prośbę o interwencję do UKE (zakładam że jesteś konsumentem i nie było to na firmę). Może coś pomoże.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

problem z sąsiadem

A próbowałeś na forum UPC napisać do kogoś z adminów? Może ktoś tam Ci pomoże?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

problem z sąsiadem

zamówiłem teraz w Orange internet domowy, ma za 3 tygodnie przyjechać technik i sprawdzić możliwość podłączenia. Ciekawy jestem czy w takich sytuacjach montuje się przewody drogą napowietrzną tzn. przeciągnięcie kabla na drugą stronę ulicy po słupie energetycznym. Czy ktoś ma w ten sposób zamontowany internet? Dziękuje za odpowiedzi


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z sąsiadem

Instalacje napowietrzne, tym bardziej nowe to temat rzeka. Na słupie elektrycznym tego nie zrobią, bo to własność energetyki. Trzeba drążyć temat studzienki która już jest, tak jak sugeruje @Piotrekk85 . Jesteś na wygranej pozycji, ale niestety życie pokazuje, że takie sprawy potrafią trwać sporo czasu...

Anonim

Nie dotyczy

problem z sąsiadem

W UPC to się da użyć słupa energetycznego (latarnia z przewodami do zasilania) do przeciągnięcia światłowodu, taką kombinacje widziałem.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z sąsiadem

Nie neguję tego @Anonim . W masówce może i tak, po uzgodnieniu z lokalnym zakładem energetycznym. Jednak co do rozwiązań indywidualnych, wątpię, chyba że ktoś przebrnie przez papierkologię...

Anonim

Nie dotyczy

problem z sąsiadem

Co najwyżej może to troszkę przeszkadzać podnośnikowi energetyków. Jak to zobaczyłem, to też się trochę zdziwiłem, że tak zrobili monterzy od UPC, ale liczy się podłączony klient.