Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

orange lte

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

orange lte

Witam, od kilku dni mam problem z połączeniem się z innymi komputerami. Wiem, że w Orange w mobilnym internecie porty są domyślnie zablokowane, jest to też pierwsza znana mi sieć, która nie chce nadać klientom indywidualnym dynamicznego IP, a firmom każe sobie za to dodatkowo płacić. Ale do rzeczy: problem ten obchodziłem w ten sposób, że korzystałem z VPSów, czyli jeśli miałbym zahostować dajmy na to grę w warcaby to ani nikt nie wejdzie do mnie, ani ja do nikogo, ale jeśli zahostować warcaby na VPSie to wtedy wszyscy mogą wejść i nie ma problemu. Od kilku dni jednak nie jestem w stanie połączyć się z serwerem postawionym na moim VPSie, na innych VPSach czasami da radę, zależy jak się trafi. Dzwoniłem na "zaawansowany dział techniczny" orange, ale jedyne czego się dowiedziałem to "tak się nie da, to że do tej pory tak się łączyłem z VPSem to musiał być przypadek, bo teoretycznie nie powinienem móc tak się połączyć" czyli generalnie pomoc zerowa, a łączyłem się w ten sposób przez ponad 3 lata więc nie dam sobie wmówić bzdury, że te 3 lata to był "przypadek". Dlatego postanowiłem napisać tutaj, może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36185
  • 1366

orange lte

Ustal adres ip, port i zgłoś problem techniczny na BOK.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36185
  • 1366

orange lte

Wszyscy operatorzy z w4 mają podobne ograniczenia w ofercie indywidualnej.

A masz włączony punkt dostępowy vpn? Przez jaki apn się łączysz? Z jakiego pasma korzystasz? Czy mogłeś robić działania niezgodne z regulaminem?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

orange lte

Jestem laikiem jeśli chodzi o sieci, więc gdybyś mógł mnie nakierować gdzie sprawdzić to o co mnie zapytałeś, to będę wdzięczny 🙂 Generalnie wszystkie ustawienia airoboxa są domyślne, nic tam nie grzebałem, opcji włączenia punktu dostępowego też tam nie widzę, wątpię też żebym kiedykolwiek działał niezgodnie z regulaminem, bo się po prostu na tym nie znam

 

co do w4 to u operatora zaczynającego się na P a kończącego na s wystarczyło wysłać wniosek o przyznanie publicznego IP, żadnych dopłat żadnych problemów, na drugi dzień już było


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36185
  • 1366

orange lte

A to może inaczej, czy coś zmieniłeś w panelu airbox lub go resetowales?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

orange lte

coś tam sprawdzałem kanały wi-fi żeby spróbować trochę zoptymalizować połączenie, ale generalnie wszystko jest teraz na ustawieniach 'fabrycznych'


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36185
  • 1366

orange lte

A jak konfigurujesz vps? Jaka to usługa?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

orange lte

po prostu łączę się przez zdalny pulpit, nie muszę i nie mogę nic tam konfigurować bo nie jestem tam nawet administratorem, po prostu mam do niego dostęp żeby móc hostować


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36185
  • 1366

orange lte

Ale są różne opcje. Ja mam vps na azure i też wystarcza mi podstawowa konfiguracja. Tu może być problem z tą usługą lub na jej połączeniu z Orange. Jeśli Twój komputer ma stanowić bazę dla vps - do tego potrzebujesz vpn (ale to ciężko uzyskać na ofercie indywidualnej).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

orange lte

Od kilku miesięcy jak korzystałem z LTE z Orange to nie było problemu z połączeniem się do hosta postawionego na moim VPSie, dopiero od kilku dni jest problem z tym konkretnym VPSem. I nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem, ale mój komputer nie jest bazą dla vpsa, ja tylko płacę znajomemu za dostęp do tego serwera, żebym mógł zahostować i ominąć problem zablokowanych portów. Administrator VPSa nic nie zmieniał i też nie wie dlaczego nie mogę się połączyć, więc wina jest prawdopodobnie po stronie Orange, pytanie tylko co można z tym zrobić, bo zakładam, że z kosmosu się to nie wzięło, to wygląda trochę tak jakby Orange oprócz standardowo zablokowanych portów "dodał" IP tego VPSa, tak to sobie tłumaczę

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36185
  • 1366

orange lte

Może tak być. A próbowałeś użyć innej karty sim? Lub innego łącza internetowego?