Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

niekompetencja pracowników Orange


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

niekompetencja pracowników Orange

czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem, że chce podpisać umowę na światłowód do nowo wybudowanego budynku jednorodzinnego i nie ma moje adresu przypisanego do Orange i jak dzwonie na infolinie to odsyłają mnie jeden do drugiego!!

Udało mi się w maju 2020r dodzwonić do usług stacjonarnych i pani wyjaśniła mi że należy do nich wysłać list pocztą Polską  z prośbą o przyłączenie adresu do ich sieci i w przeciągu dwóch tygodni otrzymam odpowiedz. No i już czekam dwa miesiące i nic. dzwonię kilka razy na infolinię i znowu to samo , odsyłają jeden do drugiego. Dodam tylko że wykonanie telefonu na ich infolinie pociąga za sobą koszta a nie mają darmowej infolinii. Po raz pierwszy się spotkałem z takim przypadkiem że klient sam się musi prosić o jakąś usługę i mają zlew, brak mi już słów. dadam tylko że w mojej miejscowości jest internet swiatłowodowy i mam nawet podciągnięty przez pracowników Inea więc nie ma żadnego problemu jedynie trzeba  dołączączyć mój adres. Rozważam podpisanie umowy na internet z Inea ale wolałbym z Orange bo tam mam inne usługi. 

Może ktoś miał podobny przypadek i jak go rozwiązał bo mi się już cierpliwość kończy.

6 ODPOW. 6

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

niekompetencja pracowników Orange

Masz już pogląd, jak na Twoje zainteresowanie odpowiada Orange. Teraz zgłoś się do Inei, zaobserwuj jak tam zostaniesz przyjęty i co Ci zaoferują, i ostatecznie wybierz tę opcję, którą uznasz za lepszą.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2079
  • 7645
  • 31

niekompetencja pracowników Orange

@Mario19, być może mój przypadek jest podobny: https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Planowana-rozbudowa-Warsz....

 

Czy to co wysyłałeś do TPSA, pardon Orange, to była ta deklaracja https://www.orange.pl/view/sfh?_ga , czy coś innego?

 

Odszukaj tutaj: https://www.orange.pl/view/popc pod POPC2, swój obszar, pobierz "listę punktów adresowych planowanych do objęcia zasięgiem inwestycji światłowodowej" (pdf kilkaset stron z tysiącami adresów) i sprawdź, czy są na niej adresy z Twojego sąsiedztwa. Jeżeli tak, to jest to, paradoksalnie, zła wiadomość, bo brak Twojego adresu oznacza "brak zasięgu w Twojej lokalizacji". Tyle wyszukałem i zrozumiałem na kursie swojego przyspieszonego dwudniowego dokształcenia.

 

A może nie mam racji? Czy ktoś ma lepsze wieści?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

niekompetencja pracowników Orange

@Mario19 podpowiem rozwiązanie, jak taniej dzwonić do Orange w celu dopytywania się o usługi. Z abonamentu liczone jest za każdą minutę, natomiast z oferty na kartę liczona jest stawka 1,5 PLN za połączenie, niezależnie od długości czasu połączenia. Proponuję więc kupić starter Orange za 5 PLN, ważny 31 dni. Wystarczy na wykonanie 3 połączeń.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

niekompetencja pracowników Orange

@Mario19 Tak to niestety jest z inwestycjami z POPC. Twój dom jest nowo wybudowany, więc nie mógł być podany w planach przyłączeń w zakresie tego projektu. Po jego zakończeniu i oszacowaniu pozostałych po nim rezerw na pewno będziesz miał możliwość instalacji usługi (zawsze sieć budowana jest z lekkim zapasem, ale dołączanie dodatkowych obiektów odbywa się po zamknięciu projektu). jeśli chcesz podać nazwę miejscowości możemy się zorientować na jakim etapie jest wykonanie i co można zrobić sprawniej...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

niekompetencja pracowników Orange

A ty co wróciłeś z dalekiej podróży ? Nie wiesz jak wygląda założenie telefonu/internetu w Polsce ? Z domkami jednorodzinnymi zawsze był, jest i będzie problem. Praktycznie powinieneś już na etapie kupowania ziemi dowiedzieć się jak jest uzbrojony teren, gdzie jest gaz, prąd, wodociągi i sieć telekomunikacyjna. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

niekompetencja pracowników Orange

W tym przypadku Orange jest uzależnione od Inei. Jeśli Inea nie udostępni konkretnego adresu to Orange nie może włączyć usługi. Bywa tak, że Inea udostępni wszystkie numery domów w miejscowości "x" a jeden, dwa nie i Orange nic z tym nie zrobi.
Jest pewne obejście tego...