Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jest zasięg ale tragiczny

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

Jest 21 wiek a ja żeby móc rozmawiać przez telefon biegam po  całej posesji i szukam zasięgu.Rozmowy w domu niemożliwe a na zewnątrz przerywane.Oczywiście według operatora jest wszystko ok. Mam 10Gb internetu w abonamencie i żeby z niego korzystać to nie mam możliwości nawet jakbym chciał. O internecie stacjonarnym nie ma mowy bo nie ma technicznej możliwości. Jestem skazany na mobilny z którym mam problem bo go nie ma. W BOK poproszono mnie o zrobienie testu a ja jak mam sprawdzić prędkość jak nie mogę otworzyć żadnej strony ?. Posiłkuję się internetem z sieci Play a ja chcę korzystać z tego za co płacę. Mam jeszcze 4 telefony i w każdym to samo. Czy jest możliwość doświetlenia konkretnego obszaru może wzmocnienie sygnału. Czy sieć Orange może na mój koszt podłaczyć jakiś wzmacniacz sygnału i jaki jest tego koszt ? Jak ogromny to taniej bedzie dla mnie przenieść wszystkie swoje usługi do innego operatora.


Screenshot_20200426-102448.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

Za Twoja namową kupiłem starter Orange i dokładnie nastawiłem antenę i teraz są na stałe 2 lub 3 kreski mocy na routerze ale i tak transfer w porównaniu do Play cienki. Maksymalną prędkość jaką uzyskałem to pobieranie 17.43 Mb/s wysyłanie 5.08 Mb/s i ping 74 ms gdzie w w Play przy 1 kresce miałem pobieranie 36.80 Mb/s a wysyłanie 6.23 Mb/s ping 55ms.Dodam że router mam Huawei B593S-22 i antena  ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x10 DIPOL. Na górce, którą mam niedaleko z telefonu prędkość małem 20.89 Mb/s / 7.23Mb/s i ping 28ms ale w tym miejscu nie ma przeszkód i wieczorem widać lampy z nadajnika. Odległość ok 8km. Mam też starter T-mobile do sprawdzenia ale ceny internetu tu drogie są więc przetestuję je jako ciekawostka.Plus ma podobne prędkości do Orange. Jeszcze są dostępne 3 sieci białoruskie ale roamingu nie uruchomie bo bardzo drogo wychodzi i tam tylko działa 3G

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

jest zasięg ale tragiczny

@romanek1 po parametrach widać, jak byś wcale nie miał dostępu do sieci Orange. Poziom sygnału -90 dBm to już problemy z prawidłowym działaniem zalogowanego urządzenia do sieci.

 

Wzmacniacz sygnału od Orange odpada, bo to opcja dostępna obecnie tylko dla ofert biznesowych. We własnym zakresie nie polecam, bo to karalne.

 

Zostaje router z antenami zewnętrznymi, to przynajmniej można by było korzystać z internetu, a rozmowy ewentualnie przez WiFi Calling.

 

Czy możesz podać swoją lokalizację, miejscowość, ulica, jeśli jest, bez numeru domu? To coś więcej podpowiem. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

  • Moja lokalizacja to wieś Mostowlany 40 gm Gródek 16-040 woj podlaskie najbliższy maszt Bobrowniki ID 96059. To jest ok 7km po Lini prostej. Niedaleko jest góra tam jest dobry zasięg   

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

jest zasięg ale tragiczny

@romanek1 wieś przygraniczna, więc masz bardzo kiepskie warunki do odbioru sygnału z sieci Orange, tym bardziej, że przy granicy nadajniki mają anteny skierowane bardziej na kraj, niż wzdłuż granicy.

Najbliższe nadajniki:

  • Bobrowniki, ID: 96059
  • Wierobie, ID: 2648
  • Jałówka, ul. Kościelna, ID:96055

Nawet konkurencja ma spore odległości.

 

Bez dodatkowego zestawu, router z antenami zewnętrznymi, to niewiele można zdziałać. Podlaskie w strefie granicznej, to bardzo słabe zasięgi sieci komórkowej.

 

Tu masz jeszcze mapkę poglądową, jak wyglądają lokalizacje nadajników w Twojej okolicy:

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=gsm%2Cumts%2Ccdma%2Clte&bands=900%2...

 

P. S. Okolice bardzo fajne i malownicze. Jak mam wolny czas, to często się z rodziną udajemy w okolice. Najbardziej mi przypadły Kruszyniany. Prócz zasięgu komórkowego i infrastruktury telekomunikacyjnej, to drogi też mają wiele do życzenia. Czasami kilometrami do wioski jedzie się polną drogą.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

Jałówka odpada zasłonięta górą i ok 8km Ale pley odbiera mi w domu iinternet mam 1 kreskę lte. brat mój ma plus itez działa a ja głupi wierny Orange od 20 lat i chyba czas przesiąść się do innej sieci. Czas mam do stycznia na namysł. 5 numerów przejdzie chyba do innej sieci przez zasięg. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

jest zasięg ale tragiczny

@romanek1 zgłoś na infolinii lub napisz na czacie w sprawie zasięgu Orange. Być może są plany rozbudowy sieci, a głos od Ciebie może przyczynić się do podjęcia decyzji przez operatora. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

Dzięki za zainteresowanie chyba marne szanse. A inna sugestia kiedyś było widać światło lampy z nadajnika a teraz las wyrósł wyżej i nic nie robią z tym może by tak któryś mądry ogarnąłby ten temat że las rośnie a maszt nie😁😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

jest zasięg ale tragiczny

@romanek1 masz rację, że w takiej sytuacji użytkownik jest na przegranej pozycji. Odległości są znaczne, a nawet jak bh była decyzja o postawieniu nadajnika, to na jego uruchomienie trzeba niestety czekać przynajmniej dwa lata. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

Niestety zasięg tragiczny drogi tragiczne a podatki kosmiczne.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

wczoraj wskoczył mi dziwny nadajnik i nie potrafię do zlokalizować  orange lte  TAC 59603 eNB 696968 ECI 178423830 LCID 22 Power 7.9fW. Dzięki za podpowiedź