Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jest zasięg ale tragiczny

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

jest zasięg ale tragiczny

@romanek1 po tych parametrach co podałeś, lokalizuje mi nadajnik w miejscowości Kopna Góra, gmina Supraśl, ID: 3581.

 

Odległość jest dosyć spora i raczej zakładam, że trafiłeś na propagację fali, dlatego z takiej dużej odległości złapałeś sygnał. Po zmianie warunków atmosferycznych nie nawiążesz już takiego połączenia. Taka sytuacja występuje chwilowo.

 

Dla przykładu podam, że kiedyś udało mi się złapać sygnał radia VOX FM 106,1 MHz z nadajnika Lublin Wrotków. Moc nadajnika 2 kW, miejscowość w której odbierałem tą stację radiową to Platerów, oddalona około 130 km w linii prostej (146 km drogą). Sytuacja taka trwała około 3 dni, później stacja zniknęła i już więcej nie udało mi się powtórzyć takiego odbioru.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

A ja już myślałem że to coś nowego w pobliżu a tu zabłąkany sygnał. Dzisiaj montuję anteny kierunkowe do neta firmy Dipol ATK-LOG ALP LTE MIMO 2X2 mam nadzieję że wzmocni mi sygnał. Ustawie na kompas bo namierzyłem wzrokowo nadajniki wieczorem świeciły czerwone lampy z masztu. NIESTETY Z POBLISKIEJ GÓRY różnica ok 20metrow wysokości. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

jest zasięg ale tragiczny

@romanek1 daj znać, jakie efekty będą po zamontowaniu anten. Trzymam kciuki i życzę osiągnięcia porządnego poziomu sygnału.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

Powiem tak : miałem jedną kreskę i mam jedną kreskę w porywach 2 ale transfer w porywach z 4 Mb wzrósł nawet do czasami 40Mb średnio jest ok 30 Mb to według mnie jest idealnie bo w mieście Białystok nie mam takich prędkości na Lte. Co prawda i internetu korzystam z sieci Play bo mają fajny abonament. Korzystasz to płacisz 10GB za 10zl. Ale kupię kartę z Orange to sprawdzę jak tu wychodzi. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

jest zasięg ale tragiczny

@romanek1 fajnie, że poprawiła się jakość i prędkość internetu. Jak będziesz kupował starter Orange do testów, to proponuję wersję limitowaną z Żabki. Za 5 PLN dostajesz 15 GB na 14 dni + 5 PLN na koncie głównym. Możesz to również zamienić na 5 GB.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

Za Twoja namową kupiłem starter Orange i dokładnie nastawiłem antenę i teraz są na stałe 2 lub 3 kreski mocy na routerze ale i tak transfer w porównaniu do Play cienki. Maksymalną prędkość jaką uzyskałem to pobieranie 17.43 Mb/s wysyłanie 5.08 Mb/s i ping 74 ms gdzie w w Play przy 1 kresce miałem pobieranie 36.80 Mb/s a wysyłanie 6.23 Mb/s ping 55ms.Dodam że router mam Huawei B593S-22 i antena  ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x10 DIPOL. Na górce, którą mam niedaleko z telefonu prędkość małem 20.89 Mb/s / 7.23Mb/s i ping 28ms ale w tym miejscu nie ma przeszkód i wieczorem widać lampy z nadajnika. Odległość ok 8km. Mam też starter T-mobile do sprawdzenia ale ceny internetu tu drogie są więc przetestuję je jako ciekawostka.Plus ma podobne prędkości do Orange. Jeszcze są dostępne 3 sieci białoruskie ale roamingu nie uruchomie bo bardzo drogo wychodzi i tam tylko działa 3G

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

jest zasięg ale tragiczny

@romanek1 w jakim czasie sprawdzałeś prędkości internetu? Najlepsza weryfikacja jest w godzinach szczytu, wiedzy 18-22. U mnie na przykład Play w tym czasie mocno siada z prędkością, T-Mobile i Orange trzymają z prędkością. Może deko niższą, ale bardziej stabilnie działa, niż Play. Co do Plusa, o nawet nie będę się wypowiadał. Tej sieci dla mnie nie ma.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 8
  • 1

jest zasięg ale tragiczny

Testy robione są w różnych godzinach i dniach tygodnia i Play ma transfer ok 30Mb a Orange do 20 Mb i tu mi wystarczy tylko problem z telefonem na ziemi nie odbiera a po drabinach nie mam zamiaru skakać. Pisałem maile do Orange i do właścicieli masztów i zero odzewu. Jestem maleńki szkoda na mnie czasu. 

 

____________

* Wyciągnięto treść ze spojlera, tak aby była od razu widoczna - moderator Kinga