Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jak zainteresowac Orange dorejonizowaniem po odmowie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 604
  • 1553
  • 3

jak zainteresowac Orange dorejonizowaniem po odmowie?

sprawa jest taka ze pol wsi podłączono dawniej z POPC. Firma zewnetrzna kopala wzdluz posesji ipodobno przygotowane bylo wszystko na pozniejsza rozbudowe bo wiadomo beda pieniadze bedzie rozbudowa .

 

Od jednej strony wsi jest inwestycja własna Orange/SI z punktem ostatnim 200metrow od wyspy (a jesli uwzglednimy Orangowy NASK z wiejska szkola to 30 metrow od szkoly podlaczonej przez Orange z NASK zaczyna sie wyspa z jednej strony)  druga polowa wsi - ostatni punkt jest 30 metrow od opstatniego z POPC

 

No ale ta wyspa jest w KPO i z tego co tu piszecie jak jest KPO to SI nie wchodzi.

 

Problem sie komplikuje bo najprawdopodobniej z KPO sie lokalny provider wymiga - tu te sprawę opisuje https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Problem-z-Dorejonizowanie...

ale jak mawiaja w CPPC deadline jest 90 dni roboczych od 1 kamienia milowego.

 

Wiec lolaklny provider co sobie wygral po rezygnacji PSO moze bez konsekwencji do 30.09.2025 nie robic nic a potem im poprzez skrzynke podawcza podac info ze a tak, jednak nie wykonamy inwestycji, no i nie bo nie... i nic sie nie stanie.

 

Warunki prawne dotacji KPO/FERC nie wymagaja niczego - najzwyczajniej nie dostanie pieniedzy ale nic sie nie stanie. A czas leci. Swiatlowod Inwestycje nie wejdzie na obnszar dopoki on formalnie bedzie w KPO a cala sprawa o tym ze jednak nie w KPO wyjasni sie w styczniu 2026.

 

Czyli realnie moze byc tak, ze jest sie w gorszej sytuacji niz biale plamy, co dostaly dotacje na chybcika, na szybko w 3 konkursie...

 

Czy cokolwiek ma sens? Bo chyba nic nie da rady ?

 

 

2 ODPOW. 2

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 183
  • 643
  • 0

jak zainteresowac Orange dorejonizowaniem po odmowie?

@impetiginisatio  jeżeli sieć jest budowana, że środków publicznych to zazwyczaj będzie działać na niej kilku operatorów. Zgłoś zapotrzebowanie na internet.gov.pl. Spróbuj też skontaktować się z innymi dostawcami, którzy świadczą usługi na pobliskich liniach. Może to coś pomoże.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 604
  • 1553
  • 3

jak zainteresowac Orange dorejonizowaniem po odmowie?

nie wiem, moz wyrazilem sie nieprecyzyzjnie. siec formalnie jest budowana z KPO ale realnie nie ma zadnej budowy i najprawdopodobniej nie bedzie. Czy provider cos renegocjuje z CPPC to nie wiem.

Lokalizacja o ktora mi chodzi jest w KPO i ma status planowany. Z telefonu do CPPC wynika, ze operator/inwestor/beneficjent dotacji  ma w ciagu 90 dni roboczych od pierwszego kamienia milowego zareportowac stan budowy sieci celem odbioru pierwszej transzy dotacji. Wiec jesli Echo sie rozmyslilo to 30.09.2025 moga o tym najwczesniej poindformowac CPPC a najpozniej w styczniu 2026. Do tego czasu formalnie jest planowane. formalnie potem budowane wszystko w porzadku.

 

Wiem od dwoch tygodni ze maja ochote wycofac sie z wszystkich projektow KPO i z 2 FERC (z trzech). Na swojej stronie internetowej opublikowali inwestycje w jeden z FERC, tego, ktory bezposrednio przylegal do ich obszaru dzialalnosci.

 

Te KPO to wyspy gdzie ich nie bylo. Zwlaszcza w lubuskim. To zee oni odpuszczaja to mnie nie dziwi. Dziwio mnie indolencja biurw z CPPC ze sprawe zepsuli i nic sie nie stalo. Pensyjki i premie wplywaja na czas.

 

A po tym to CPPC powinno byc rozwiazane a dyrekcja z zarzutami o indolencje urzuednicza i spowodowanie szkody wielkich rozmiarow. Ale nie zapominajmy ze to PL wiec beda awanse, premie, nagrody, jubileusze i nowe planowania. Kroliczka trzeba gonic, siec trzeba planowac a nie budowac.