Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

infrastruktura kablowa


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

infrastruktura kablowa

Gdzie znaleźć informacje na temat infrastruktury kablowej w mojej okolicy? Trzeba dzwonić po operatorach i pytać czy są warunki na podłączenie? A drugie pytanie czy jeśli miałem umowę z firma orange na internet stacjonarny to ten kabel pociągnięty należy do orange? Czy inny operator też może świadczyć usługi przez ten kabel? 

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

infrastruktura kablowa

@szymczok1 wszystko zależy od tego czy inny operator ma połączenie swojej infrastruktury z ta istniejącą, czy ma punkty styku dla szerokiego pasma i czy ma umowę o świadczenie swoich usług na kablach i urządzeniach Orange. Wpisz adres do przeglądarki z dopiskiem internet i zobaczysz co wyjdzie dla Twojej lokalizacji. Google podpowiada nazwy lokalnych dostawców netu w Twojej okolicy i kontakty do nich. Zadzwon i wszystko będzie jasne. Ja jednak bym najpierw sprawdził na mapie zasięgu na stronie Orange czym dysponuje ten operator, skoro już były usługi wcześniej. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

infrastruktura kablowa

@szymczok1 Idziesz do salonu lub dzwonisz na infolinię i mówisz że chcesz światłowód. Sprawdzą w bazach i za chwilę będziesz wiedział. Można też samemu wstępnie sprawdzić tutaj: https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?_ga=2.247975623.1780723063.1589350173-1471212842.1589350173

 

Tak kabel jest własnością Orange. Inny operator może świadczyć po nim usługi jeśli:

1. Ma podpisaną stosowną umowę z Orange

2. Posiada możliwości techniczne

3. Będzie mu się to opłacało