Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

gdzie zglaszac fraudy?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1248
  • 2

gdzie zglaszac fraudy?

dzwoniac z zagranicy na numery w Orange lub Nju widze zamiast mojego numeru numery nalezace do Orange.

 

Operatorzy typu Salt w Szwajcarii czy Sunrise kupuja sobie na gieldzie terminacje ruchu w Waszej sieci - iwykorzystuja FCT w tym celu. Teoretycznie systemy nadzoru ruchu w sieci widza takowa aktywnosc - ruch tylko OUT, zadnego IN, multum wychodzacych polaczen...

Czasami zdarza sie ze numer jest niedoladowanym prepaidem - dzwonie z CH i slysze - brak srodkow na koncie, bo sporadycznie zestawi ponownie albo przerwie rozmowe.

 

Gdzie to zglaszac??

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

gdzie zglaszac fraudy?

Nie wiem czy jest sens. Orange w Polsce nie ma ze wszystkimi operatorami pełnych umów na roaming czy na połączenia międzynarodowe.

Incydent można zgłosić np. na stronie https://cert.orange.pl/ w zakładce zgłoś incydent.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1248
  • 2

gdzie zglaszac fraudy?

ale przeciez roaming idzie i tak przez podmioty zewnetrzne bo zaden z operatorow nie ma zasobow by negocjowac z kazdym.

 

Wymiana ruchu miedzyoperatorskiego przez SIMy majace ruch wewnatrzsieciowy gratis to troche chamstwo. Co mnie dziwi. Siec jest monitorowana caly czas.

Operator widzi IMEI Terminala, widzi IMSI, widzi wszystko. Algorytm powinien takie SIMy i cale FCTy blokowac.

 

Skoro nie blokuje to najwidoczniej mimo wszystko oplaca sie pryzjmowac ruch przychodzacy za te ulamki grosza