Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zniekształcenie głosu podczas rozmów - iPhone X

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 1

Zniekształcenie głosu podczas rozmów - iPhone X

Od jakiegoś tygodnia doświadczam problemu (narazie w jednej lokalizacji w Pile), że różnych użytkowników z różnych sieci dziwnie słyszę - metaliczny / zniekształcony głos. Poprawę zauważyłem, gdy wyłączyłe  VoLTE. Czy macie podobne problemy?  Posiadam iPhona od 1,5 miesiąca i problem dopiero teraz sie ujawnił. Powiedzmy, że od momentu ios 13.3 - ale nie wiem czy to ma wpły.

 

Widziałem tematy, że takie rzeczy dzieją się w iphonach 11 i 11 pro.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 1

Zniekształcenie głosu podczas rozmów - iPhone X

Już wyjaśniłem problem z operatorem. Wg informacji operatora moj BTS jest przeciążony w paśmie LTE - za dużo urządzeń zalogowanych. Także wyłącznie VoLTE rozwiązuje problem (testowałem). 

 

Wszyscy, którzy mają problem w danej lokalizacji z metalicznym głoswem lub zacinanie się rozmowy, to możliwe, że pomoże wyłączenie VoLTE i rozmowa przez 3G.

 

 

 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Zniekształcenie głosu podczas rozmów - iPhone X

Może chodzi o nowy kodek dźwięku EVS, którym Orange właśnie zaczęło się chwalić:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/mamy-kodek-evs-dla-iphonow-11/

 

Proponuję kontakt z BOK: 510 100 100 lub napisać na czacie: https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 1

Zniekształcenie głosu podczas rozmów - iPhone X

Tylko nowy kodek EVS nie został wprowadzony do starszych iPhonów tj. X i XS.

A ja posiadam X. No ale można stwierdzić, że od momentu jak wszedł EVS, zaczeły mi się te problemy. Nie wiem czy to dobry trop, ale jakaś zależność jest...

 

Edit: ponadto zauważyłem, że strasznie słabą mam prędkość neta w swojej lokalizacji, gdy to się dzieję.

Czasami dochodzi do 100 mbit, a teraz ledwo 2 mbity


IMG_0349.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Zniekształcenie głosu podczas rozmów - iPhone X

@Malinnn87  robiłeś reset ustawień Danych Mobilnych, może tam tkwi problem, drastyczna opcja to reset d fabrycznych, kodeki kodekami, ale to nie normalny objaw w fonie > ta jakość dżwięku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 11
  • 1

Zniekształcenie głosu podczas rozmów - iPhone X

Już wyjaśniłem problem z operatorem. Wg informacji operatora moj BTS jest przeciążony w paśmie LTE - za dużo urządzeń zalogowanych. Także wyłącznie VoLTE rozwiązuje problem (testowałem). 

 

Wszyscy, którzy mają problem w danej lokalizacji z metalicznym głoswem lub zacinanie się rozmowy, to możliwe, że pomoże wyłączenie VoLTE i rozmowa przez 3G.