Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana dostawcy internetu światłowodowego na Orange


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@agat13 

W sumie to powinienem to napisać na początku, ale tak operatorem sieci i światłowodu jest firma trzecia. Nie jest to żadna duża firma, ale mała firma z miasta wojewódzkiego, która montuje u nas światłowody z programu POPC oraz można kupić u nich internet. Więc w sumie to trzech dostawców obsługują na tym samym łączu. Fajnie by tak było, bo nie było by żadnych przerw dostępu do internetu.

 

@_Artek_ 

Miesiąc jest głównie dlatego, ponieważ nie wiem czy technicy zainstalują czy mnie oleją. Gdyby mnie olali a zamówilbym internet na dwa tygodnie przed zakończeniem umowy z obecnym internetem, to jest szansa na brak terminu, a w konsekwencji - brakiem internetu na kilka dni. A mimo wszystko chcę to ominąć za wszelką cenę. Gdyby by było na 100% pewne, że technicy mogliby tak zrobić, to tak mógłbym zamówić nawet tydzień przed.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica Jesteś w dobrej sytuacji w związku z usługą świadczoną na infrastrukturze innego operatora. Jeżeli będziesz miał możliwość wcześniejszego przepięcia do innego dostawcy to bym to zrobił na zakładkę. I tak będziesz miał darmowy co najmniej pierwszy miesiąc w Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica Po nitce do kłębka...i tu już wiadomo. jak operatorem sieci jest firma trzecia, to sprawa jest prosta. instalacja z dniem wyłączenia usługi UPC i sygnał do Orange o terminowości dostarczenia (o czym pisałem wyżej), do UPC konkretnie o terminowości wyłączenia usługi, a do firmy trzeciej info o obu tych zleceniach dla jednego technika w dniu zakończenia umowy z UPC. To teoria...Według mnie jest to do wykonania, bo firmie trzeciej wpadną dwa zlecenia na ten sam adres w jednym dniu i dla jednego technika, co wykazuje logikę w działaniu i oszczędności w zawracaniu głowy służbom technicznym.

Tak ja to widzę

P.S. Kolejny raz widzę, że pytając i dociekając szczegółów zmienia się obraz sytuacji z wyjściowego z posta głównego, do ostatniego, gdzie dla mnie wszystko jest jasne i proste. Jak to diabeł tkwi w szczegółach 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@Samotnick 
Zapytałem się firmy trzeciej czy technicy mają taką możliwość, czekam na odpowiedź.

@agat13 
Dobre tłumaczenie, również wydaje mi się, że jest to możliwe, no i na plus bo nie ma kilkudniowej przerwy w internecie. Na ten moment jest to plan B. Faktycznie mógłbym napisać od początku, że to firma trzecia montuje światłowody, ale myślałem, że i tak nic to nie zmieni.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica dla odbiorcy końcowego nie...ale dla nas (troszeczkę wtajemniczonych w działanie techniki), już tak...Więcej info wsadowych, szybsze i trafniejsze podpowiedzi 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

U mnie lokalny dostawca światłowodu udostępnia go tylko orange moim zdaniem światłowód powinien być udostępniany wszystkim operatorom a nie tylko jednemu jak w moim przypadku..... światło to światło co kogo obchodzi jaki kto ma w domu jego "kolor".....no ale tego się chyba nie doczekamy.....najlepiej mają Ci na infrastrukturze orange tam jest spory wybór;))


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@_Artek_ 

Niestety, jest u nas nie wiele lepiej, bo mamy jeszcze Playa (wcześniej UPC), oraz lokalnego operatora, który montował światłowód. Choć jak sprawdziłem na internet.gov.pl to pobliskie wsie, nie miały Playa, gdy moja miała, to jak wpisuje adres na stronie Playa, to chyba jest światłowód, bo wyskakuje okienko do wpisania numeru z tytułem "Mamy specjalną ofertę". Nie wyświetla żadna się oferta na stronie. Mimo wszystko szkoda, że nie mamy innych dostawców internetu. Lokalny dostawca jest strasznie dziwny, bo jak jeszcze rozumiem, że IP jest CGNAT (czyli X osób ma te same IP), to nie rozumiem, bo co blokuje menu routera. Tak jakbym chciał zmienić hasło do wi-fi, musiałbym dzwonić na infolinię. A o zmianie routera na swój, to nie ma mowy. Nawet w dużym operatorach można zmienić router np. Orange, a o zmianach podstawowych ustawień to nie wspomnę. Gorzej to chyba być nie może. 🤬

 

PS. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi, choć jak wcześniej pisałem na maila, to szybko odpowiadali.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8438
  • 64

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica Masz ONT?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@Samotnick 

Tak. Choć śp. UPC nie miało routera z bezpośrednim łączem światłowodowym, jak mają FunBoxy, mam z WANem, bez wtyczki na kabel koncentryczny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9069
  • 45

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica tak chaotycznie piszesz że w zasadzie dalej nie wiem co chcesz i po co. Masz neta z UPC to po co Ci zmieniać operatora? Za drogo jest, źle działa czy o co chodzi?