Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zasieg radom

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 36
  • 0

Zasieg radom

tajne przez poufne... po co abonenci mają wiedzieć, że coś się popsuło.. ważne ze "jakoś" działa, raz gorzej a czasami wcale..  Bo np. problemu z zasięgiem dalej nie zrobili.. a czasami jest coraz gorzej.. bo w ogóle niemożna się czasem połączyć z internetem...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 36
  • 0

Zasieg radom

Witam, czy ktoś wie może, czy Orange coś robi z funkcjonowaniem ich sieci 4g w tutaj w okolicy Borek Halinowa i Wośnik ?

Wiem, że odgrzewam stary temat.. ale sądzę, że jest coraz gorzej...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Zasieg radom

@Qbaq4 też zauważyłem, że nastąpiły zmiany. Najbardziej jaskrawy przykład mam na wsi. Jeszcze styczeń, luty tego roku miałem prędkość na poziomie 20 Mbit/s w godzinach 18-22. Dwa dni temu sprawdzałem już jest ledwo 2 Mbit/s. Zrobiłem zgłoszenie do Orange w tej sprawie. W odpowiedzi dostałem, że systemy oraz nadajnik pracuje prawidłowo. Przeciążenia nie ma. Tylko, że ja w tej samej lokalizacji nie mogę ostatnio ani się do nikogo dodzwonić, ani skorzystać z internetu. Według Orange jest OK.

W niedzielę byłem w Warszawie. Też da się zauważyć, że coś jest kombinowane. Utrzymanie połączenia LTE jest bardzo trudne, często łączenie jest po 3G. Jak tak dalej pójdzie i wyłączą 3G, to radośnie wracamy do 2G, bo z LTE nie da się obecnie korzystać. Częściej komórka loguje mi się po 3G niż po LTE. O routerze nie wspomnę, bo do LTE nie chce się wcale zalogować, nawet jak wymuszam. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 36
  • 0

Zasieg radom

No właśnie, dziwna sprawa, bo ja tutaj właśnie w okolicy halinów wosniki też 2mb\s ledwo osiąga na LTE, a jeszcze miesiąc temu potrafiło lecieć 22mb\s..

Jak wcześniej zgłaszałem na chacie orange, do zgłoszenie przyjęła dopiero po tym, jak napisałem, że nie tylko u mnie tak sie dzieje i wysłałem jej wyniki testów prędkości..  to odpisała "to zmienia postać rzeczy.."


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Zasieg radom

Ja dostałem odpowiedź, żeby sobie zamontować do routera zewnętrzne anteny, bo jestem na granicy zasięgu. Tylko z mojej strony nic się nie zmieniło, chałupa jak stała, tak stoi w tym samym miejscu, nadajnik też, zasięg jest bez zmian, a prędkość tragedia. Podejrzewam, że te zmiany mogą wynikać z chęci uruchomienia 5G oraz pewnie trwają przygotowania do wyłączenia 3G. Tylko coś jakoś kiepsko konfigurują, skoro takie drastyczne zmiany prędkości są na LTE.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zasieg radom

@ketrasaArtur a to ja opowiem historyjkę:

Ostatnio znajomy poprosił mnie o weryfikację działania LTE w domu. Sprawdziłem położenie nadajników na beta.btsearch.pl i uzbrojony we własny modem LTE zacząłem weryfikację. Na jego modemie Alcatel HH71v1 w salonie miałem wynik speedtestu na poziomie 17Mb/sek. Na komórce podobnie. Na moim modemie Huawei  też...Już w kuchni przy oknie w stronę BTS-a wynik na Komórce podskoczył do 55Mb/sek, a na modemach do 50Mb/sek. Po dołączeniu anteny i wystawieniu jej przez okno w kuchni miałem pomiar rzędu 90Mb/sek z anteną zewnętrzną. 

Wleźliśmy na strych i oba modemy bez anten miały wewnątrz około 90Mb/sek, a po dopięciu anteny zewnętrznej do mojego i wystawieniu jej poza strych nawet 135Mb/sek !!!

Były to pomiary zrobione na szybko i znajomy pozostał przy swoim modemie wystawionym w świetliku dachowym i połączonym z salonem kablem eth, który przypadkowo znaleźliśmy. Na dole założył router w trybie AP i jest szczęśliwy 😉

Na tym przykładzie widać jak ważne jest ustawienie modemu w domu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 36
  • 0

Zasieg radom

Super, tylko tu jest kwestia internetu nie z modemu, ale również funkcjonowanie smartfona,rozmowa przez telefon czy czasami włączenie internetu.. 

Ale tak czy siak nawet.. mieszkałem w bloku, było wysoko a problemy z samym zasięgiem były ogromne.

Anonim

Nie dotyczy

Zasieg radom

@Qbaq4  kiepska lokalizacja i trzeba to zgłaszać Orange, podajesz lokalizację i oni to sprawdzają, im więcej osób zgłosi problem z zasięgiem, tym większa szansa na modernizację sieci LTE 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 36
  • 0

Zasieg radom

żeby to tak działało... zgłaszalem juz 3x w ciagu roku... poprawa byla... przez moment, a teraz ... porażka...

ale i tak zgłosze, bo nie da się korzystać z internetu LTE...

Anonim

Nie dotyczy

Zasieg radom

@Qbaq4 zgłaszać problemy, na czat też można, im więcej zgłoszeń będzie, tym lepiej 😉