Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zabudowa szeregowa a światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Zabudowa szeregowa a światłowód

Witam,

 

Czy jeżeli będzie prowadzony światłowód na osiedlu domków w zabudowie szeregowej można wykonać przyłączenie do światłowodu bez konieczności korzystania z usług świadczenia dostępu do sieci (czyli czy można podłączyć dom a później np. za 1 rok podpisać umowę z Orange na świadczenie z usług)?

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabudowa szeregowa a światłowód

Klienci indywidualni wprost za podłączenie nigdy nie płacą.
Opłata dotyczy aktywacji usług w systemach Orange.
Na dziś jest dosyć symboliczna, ale w kontekście zapowiedzi podwyżek - nie wiadomo na jakim poziomie się zatrzymają.

Ja też sprecyzuję jedną sprawę: jeśli nie wyrazisz obecnie zgody na budowę przyłącza na Twojej posesji, to za rok najprawdopodobniej nikt Cię nie podłączy. Jak robią u Ciebie hurtem przyłącza wszystkim, to warto skorzystać i wyrazić zgodę. Budowa przyłącza nie wiąże się z żadnymi opłatami czy koniecznością zawarcia umowy. Jedyne do czego się zobowiązujesz do udostępnienia służbowym technicznym terenu na potrzeby awarii czy modernizacji itp itd.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabudowa szeregowa a światłowód

Tak. Nie ma obowiązku podpisania umowy.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Zabudowa szeregowa a światłowód

Dziękuję za szybką odpowiedź,

 

1. Jaki jest koszt takiego podłączenia?

2. Sąsiedzie "osiedla", którzy maja światłowód są to domy jednorodzinne najprawdopodobniej podłączone do linii napowietrznej, czy w takim razie jak może być prowadzone przyłączenie domków w zabudowie szeregowej (jakieś 7 po jednej stronie drogi wewnętrznej 6 po drugiej stronie)? Nadmienię iż wszystkie inne media są prowadzone pod ziemią.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabudowa szeregowa a światłowód

To zależy jakie będą promocje. Za rok ciężko przewidzieć. Obecnie za free lub ok 50 zł.

Technologie są różne.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Zabudowa szeregowa a światłowód

Jak to "Za rok"?

 

Nie wiem jak mam interpretować tą odpowiedź:

1. Opłatę ponosi się dopiero przy podpisywaniu umowy, pomimo że światłowód został zacznie wcześniej podciągnięty do budynku?

2. Czy kolejna fala podłączeń będzie realizowana za rok?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabudowa szeregowa a światłowód

Klienci indywidualni wprost za podłączenie nigdy nie płacą.
Opłata dotyczy aktywacji usług w systemach Orange.
Na dziś jest dosyć symboliczna, ale w kontekście zapowiedzi podwyżek - nie wiadomo na jakim poziomie się zatrzymają.

Ja też sprecyzuję jedną sprawę: jeśli nie wyrazisz obecnie zgody na budowę przyłącza na Twojej posesji, to za rok najprawdopodobniej nikt Cię nie podłączy. Jak robią u Ciebie hurtem przyłącza wszystkim, to warto skorzystać i wyrazić zgodę. Budowa przyłącza nie wiąże się z żadnymi opłatami czy koniecznością zawarcia umowy. Jedyne do czego się zobowiązujesz do udostępnienia służbowym technicznym terenu na potrzeby awarii czy modernizacji itp itd.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Zabudowa szeregowa a światłowód

Mogę gdzieś sprawdzić czy są plany przyłączenia mojego "osiedla", było ono budowane w 4 etapach, mój domek jest z ostatniego. Całe osiedle składa się z 44 domków, z tego co się orientuję światłowód u sąsiadów jest sprawą świeżą (może jakieś 6 miesięcy).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabudowa szeregowa a światłowód

Jeśli to jest robione z POPC, to są podane daty rozliczenia projektu np. tutaj https://www.orange.pl/view/popc

Jeśli to jest robione komercyjnie, to musisz szukać osób z Orange, ale to ciężko znaleźć.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 19
  • 0

Zabudowa szeregowa a światłowód

Wychodzi że komercyjnie, czy w pobliskim salonie Orange będą coś wiedzieć na temat ewentualnego przyłączenia?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zabudowa szeregowa a światłowód

Takie info mają wszyscy pracownicy obsługi takie same (czat/infolinia/salon), więc można spróbować na czacie lub infolinii niż wychodzić do salonu.

A jaka to miejscowość/osiedle?