Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

@kalop852 dzwoń do Orange że zamawiasz usługę pod swoim adresem. Wciąż nie rozumiem w czym jest problem? Pani nie widzi w bazie mieszkania nr 2 a mieszkania 1, 3, 4, 5, 6 itd już widzi czy o co chodzi?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 3691
  • 19

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

@marder dziwna sytuacja ale jeśli z jakiegoś dziwnego względu nie ma jego mieszkania to nie złoży zamówienia.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

@Kimiriko Wiadomo. Obawiam się jeszcze innej rzeczy. Budynek mógł zostać zakwalifikowany jako jednorodzinny jeśli ma tylko 2 lub 3 mieszkania. Może autor wątku to wyjaśni. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 52
  • 0

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

W moim bloku (79) jest 6 mieszkań a światłowód podłączony jest tylko pod mieszkanie nr.1. W bloku obok (77) jest założona "skrzyneczka" w piwnicy ale do żadnego mieszkania nie ma możliwości podłączenia internetu - ani przez stronę, ani przez telefon. Nasze adresy nie są w ogóle widoczne w bazie. A pani na infolinii jest w szoku że sąsiedzi spod jedynki mają światłowód od tak długiego czasu. Administrator budynku stwierdził że to nie jego sprawa i nic z jego strony nie zostało zablokowane, ale ma postarać się znaleźć "namiary" na montera, który podpinał mieszkanie nr. 1. Dla mnie ta sytuacja jest absurdalna. Wrzucam zdjęcie otrzymanego listu od Orange, akurat dotyczącego bloku obok, w którym nikt z podłączonego światłowodu korzystać nie może. Dziwne że ja jako klient muszę walczyć o takie rzeczy, a nie firma której jestem potencjalnym klientem, która by zarabiała na udostępnianiu mi swojej oferty. Chora sytuacja, nie wiem co mogę więcej zrobić. Dodam jeszcze tylko że sąsiad z bloku obok specjalnie robił zdjęcia założonych skrzynek, a Orange wysłało taką odpowiedź 

IMG-20230203-WA0000.jpg

 

 

 

 

 

______________________

*Edycja zdjęcia - moderator Wojciech.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 52
  • 0

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

Screenshot_20230206_003609_Chrome.jpg

Dodam jeszcze, że oferta światłowodu w mieszkaniu ktorey takową od kilku miesięcy posiada, maksymalna szybkość to 20Mb/s. Tak sie składa że mieszkają tam moi rodzice i ich światłowód ma ponad 500Mb/s. Śmiech na sali.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

@kalop852 sprawdź, czy na tym światłowodzie nie da się podpisać umowy z innym dostawcą internetu, skoro Orange nie ma w bazie adresów, a światłowód fizycznie jest. Szkoda, bo to strata klientów dla Orange. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 52
  • 0

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

UPC, Plus, Vectra - nikt nie ma możliwości podłączenia się 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

@kalop852 Gdzie twoi rodzice mieszkają? W tym bloku co Ty czy w tym sąsiednim? Jeśli tak to podaj w salonie ten adres i nich sprawdzą co im pokaże. O ile nic się nie zmieniło to nie było nigdy usługi 500 w Orange. Coś tu nie gra. Z tego co piszesz to są dwie opcje:

1. W twoim budynku nie ma światłowodu a sąsiad ma neta po miedzi tylko coś Ci ściemnił że to światłowód. 

2. W twoim budynku jest światłowód tylko dziwnym trafem w bazie Orange adres ten figuruje jako domek czyli 79/1.

Proponuję zejść do piwnicy i wykonać zdjęcia tej skrzynki. Sprawdzimy czy to napewno Orange i czy światłowód. 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 52
  • 0

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

Rodzice w tym samym bloku co ja, oni mieszkanie nr 1 a ja mieszkanie nr 2. Z prędkością internetu strzeliłem ale wiem że mają ponad 500mb bo sam tymczasowo z tego internetu po wi fi korzystam, oczywiście z zaniżoną prędkością. Właścicielami oferty światłowodowej są moi rodzice, jak będę w domu wyśle zdjęcia speedtestu i skrzynki


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Założony świadłowód w bloku, a korzystać mogą tylko sąsiedzi spod mieszkania nr.1

Zrób koniecznie to będziesz mógł pokazać u sprzedawcy w salonie. Generalnie sprzedawca już dawno piwinien sam to zweryfikować na podstawie tego co mówisz. Sprawdzić usługę pod 1 a następnie wprowadzić twój nr mieszkania. Jeśli nie wchodzi to wiadomo że coś z bazą. Przecież ty nie będziesz go uczył co on ma dalej z tym robić. Dziwna sytuacja.