Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi i wsparcie VoLTE


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Xiaomi i wsparcie VoLTE

Nie, po prostu ustawienie "preferowane LTE", bez żadnego wymuszania. Telefon zalogowany do LTE wyświetla ikonę VoLTE, połączenia wychodzące i przychodzące są normalnie obsługiwane. Nie udało mi się sprawdzić przełączenia do sieci 2G/3G.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Xiaomi i wsparcie VoLTE

To sugeruje sprawdzić jak to wygląda np. w przypadku utraty zasięgu LTE, bo znam z wypowiedzi innych osób, że w Xiaomi niestety pojawia się problem wyświetlania VoLTE i ikony LTE pomimo realnego braku możliwości realizacji w ten sposób rozmowy.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Xiaomi i wsparcie VoLTE

Teraz sprawdziłem w trybie "LTE only". Ikonka pozostała, połączenia wychodzące i przychodzące działają, nawet wyświetla się ikonka HD, jakość połączenia perfekcyjna.

Nie wiem jak oni to robią, skoro według Orange przystosowanie każdego modelu (czy chociażby producenta) do obsługi VoLTE to ustawianie setek parametrów... a Chińczycy poradzili sobie bez wsparcia operatora.

Nie jestem w stanie zrobić wielu testów, gdyż to nie jest mój podstawowy telefon, ale nieśmiało mogę go do VoLTE w Orange 🙂

 

EDIT: jest jeden mały problem: jeśli VoLTE jest uruchomione, wysyłanie SMSa trwa niestety ok. kilkudziesięciu sekund. Nie umiem rozwiązać tego problemu...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

Xiaomi i wsparcie VoLTE

Tutaj informacja od producenta dlaczego VOLTE zostalo domyslnie wylaczone w wielu krajach/sieciach.

Mozna wymusic krotkim kodem ale na wlasne ryzyko.

Orange prosimy wyslijcie do Xiaomi ustawienia tak jak robicie to dla innych producentow, zyskacie tym sympatie wielu klientow.

http://en.miui.com/thread-951467-1-1.html


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Xiaomi i wsparcie VoLTE

Orange nie umie zmusić Sony aby wgrać ustawienia które mają już dla modelu single sim do edycji dual sim nie brandowanej... 

Dla mnie to żart z klienta obu wielkich firm jak Orange i Sony. 

 

Mimo, że nie cierpie jabłka to tam jest to lepiej wymuszane...

Zresztą w andku też pojawiła sie tajemna apka carrier services i pewnie nią docelowo przez googla będą szły te updatety. 

 

Póki co mój telefon w serwisie jak wróci to zaczne od nowa walkę z obiema firmami...

 

Pamiętam czasy kiedy konfigurowało się APN dla data i dla MMS. wpisywało się SMSC aby wysyłać SMS. A teraz operatorzy myślą, że użytkownicy są głupi i albo firmware jest branded albo provisiong. To jest wygoda nie powiem. ale czasem z palca też użytkownicy coś umią wpisać tymbardziej jak chcą testować nowe technologię.

 

PS. To Wam (czyt. Orange) powinno zaleźeć aby jak najszybciej i najwiecej osób przeszło na VoLTE aby zwolnić częst. pod LTE. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Xiaomi i wsparcie VoLTE

Mi się wydaje, że Orange w PL powinno zależeć na bezpiecznym wdrożeniu. A nie potem jęczenia że można przechwytywać smsy czy rozmowy.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Xiaomi i wsparcie VoLTE


@Piotrekk85napisał(-a)
Mi się wydaje, że Orange w PL powinno zależeć na bezpiecznym wdrożeniu. A nie potem jęczenia że można przechwytywać smsy czy rozmowy.

a były takie jęczenia ? wiem że pewnego dnia bardzo szybko wyłączono VoLTE czyżby o to chodziło? ale bez jaj - wydaje mi się że choć trochę szyfrowania w VoLTE musi być...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Xiaomi i wsparcie VoLTE

W Polsce głośnej afery nie było ale za granicą co kilka tygodni można poczytać. Do mainstreamu ta tematyka się nie przebija.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Xiaomi i wsparcie VoLTE


@Piotrekk85napisał(-a)
W Polsce głośnej afery nie było ale za granicą co kilka tygodni można poczytać. Do mainstreamu ta tematyka się nie przebija.

Czyli pad VoLTE w Orange to nie była luka bezpieczeństwa a jakiś inny babol:)