Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2134
  • 181

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Ależ wiadomo. Jak się Xiaomi zdecyduje poprawić działanie swojego oprogramowania to VoLTE zacznie działać.

 

Do tej pory Xiaomi wydało sprawne oprogramowanie dla jednego modelu telefonu: Mi 9 SE.

 

Lista dostępnych modelów telefonów, które obsługują VoLTE w sieci Orange dostępna jest na stronie https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Marzenie, żeby chociażby polskie T- Mobile nie mówiąc już o Orange wprowadziło taki wymóg. Na dobry początek powinny zostać wycofane z oferty operatorów wszystkie sprzęty nie obsługujące VoLTE,a dopiero później po powiedzmy kilku miesiącach powinni wprowadzić blokowanie terminali kupionych poza Orange/T-Mobile nie obsługujących VoLTE. Myślę,ż to najlepsze rozwiązanie żeby zmusić januszy do pójścia do przodu. W Polsce operatorzy mają dosyć wąski zakres pasma do popisu więc liczy się każdy MHz pasma. Wprowadzenie obowiązkowego VoLTE pozwoliłoby na całkowite wyłączenie 3G w przeciągu 2/3 lat a w konsekwencji pozyskanie sporej ilości pasma na LTE...to niby takie proste, ale jak zapatrują się na to polscy operatorzy ? Dodam, że już teraz jest masę miejsc w naszym pięknym kraju gdzie 3G nie ma zasięgu a jest LTE 800. Przykładem wschodnie wybrzeże Bałtyku, tamtejsze lasy i dzikie plaże, w tamtych rejonach VoLTE to skarb. No tak to wygląda.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1607
  • 6948
  • 51

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Pamiętam rozważania na temat wyłączenia 2G i przejście na 3G wszystkich urządzeń, jednak LTE wydaje się najrozsądniejszym krokiem. 😉 Korea Telecom wyłączyła sieć 2G w 2013r


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32510
  • 37099
  • 1374

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

W Korei może tak. W Polsce chyba za dużo wodomierzy i czujników jest na 2G.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Od jakiś kilku tygodni zauważyłem, że po włączeniu VoLTE na moim Xiaomi nie jest ono automatycznie dezaktywowane, tzn. jak zleciłem włączenie w połowie lipca tak działa do dziś ALLLE jest wielkie ale. Bardzo często występują błędy w postaci braku możliwości dodzwonienia się do mnie kiedy mam telefon z załączonym VoLTE i zalogowanym do LTE. Rozmówca dzwoniąc do mnie słyszy sygnał zajętości po czym jest odrzucany. Najgorsze, że po takim czymś nie dostaję nawet SMSa, że ktoś próbował się ze mną połączyć ( a usługę "Ktoś dzwonił" mam włączoną bo jak mam wyłączony telefon albo gadałem po 3G i w tym samym czasie ktoś próbował się połączyć to dostaję SMSa z informacją). Zwróciłem uwagę iżnie dzieje się to regularnie i nie ma na to żadnej zasady, choć nieraz w przypadku wystąpienia tego błędu pomogło włączenie danych w telefonie, wówczas już można było się do mnie dodzwonić i rozmówca miał normalny sygnał oczekiwania na połączenie i dobrej jakości rozmowę po odebraniu przeze mnie telefonu. Choć zdarzały się sytuacje, że nawet takie włączenie transmisji danych nie pomagało. Z reguły nie powinienem tego robić, bo VoLTE powinno działać bez problemu na terminalach certyfikowanych także przy wyłączonej transmisji i przy włączonej tez - nie ma to znaczenia. Ale.. no ten sprzęt jak i większość Xiaomi certyfikacji od Orange nie dostało. Około tygodnia - zaledwie raz to się zdarzyło, że nie było problemu i przez dobre 6-7 dni problem nie wystąpił. Zaznaczam, że ja zawsze mogłem bez problemu wykonywać połączenia, problem występował tylko taki jak wyżej opisałem nieraz jak ktoś próbował do mnie dzwonić kiedy miałem załączone VoLTE. Wywnioskowałem iż najczęściej taka sytuacja działa się kiedy telefon był w ruchu oraz po jakiejś dłuższej podróży kiedy przez pół dnia intensywnie przełączał się pomiędzy kolejnymi eNodeB. Także odpuściłem VoLTE wyłączyłem no i coż pozostaje dalej czekać na konkretną pulę Xiaomi choćby tych najnowszych z tego roku i każdych które się pojawią, że Orange w końcu je ocertyfikuje. T-Mobile już pomarańczowych wyprzedzili i mająw obsłudze sporą garść Xiaomi w VOLTE za co szacun dla nich.. no my dalej w Orange czekamy obyśmy się w tym roku jeszcze doczekali.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 571
  • 1399
  • 3

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

W Korei może tak. W Polsce chyba za dużo wodomierzy i czujników jest na 2G.

------

W Szwajcarii Sunrise chcialo wylaczyc juz 2G ale do konca roku 2G wylaczy ex monopolista Swisscom.

Koszty hyba sa mimo wszystko ogromne, liczniku pradu u mnie sa po LTE-M (low energy LTE i cala telemetria rowniez)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Korzysta ktoś z Xiaomi Mi Note 10 w ofercie abonamentowej w Orange ? Działa Wam na nim VoLTE i VoWiFI ? Wiem, że działa we Flexie, ludzie piszą, że nie wyrzuca VoLTE po jakimś czasie od aktywacji, ale pytanie jak jest w abonamencie ? Zastanawiam się nad kupnem tego cacka, ale usługa VoWiFi ze względu na dosyć częste podróże jest dla mnie kluczowa.

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno


@iCineknapisał(-a)

Korzysta ktoś z Xiaomi Mi Note 10 w ofercie abonamentowej w Orange ? Działa Wam na nim VoLTE i VoWiFI ? Wiem, że działa we Flexie, ludzie piszą, że nie wyrzuca VoLTE po jakimś czasie od aktywacji, ale pytanie jak jest w abonamencie ? Zastanawiam się nad kupnem tego cacka, ale usługa VoWiFi ze względu na dosyć częste podróże jest dla mnie kluczowa.


To co Oferuje Orange od Xiaomi, powinno VoLTE i VoWiFi obsługiwać we Flex 😉

*#*#4636#*#*  aktywacja w telefonie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

No właśnie napisałem, że mnie Flex nie interesuje bo mam abo 😉 I czy działa w abo 😉 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@iCinek  pewnie mało jest użytkowników tego telefonu na forum, wcześniej żle napisałem, VoLTE powinno w abonamencie działać, ale 100% gwarancji nie dam, dopytaj na infolinii sprzedażowej czy czat 😉