Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@mikolaj612czy możesz napisać jakich kodów serwisowych użyłeś?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

 

W menu pojawiają się wtedy odpowiednie przełączniki (w karty SIM i sieci komórkowe -> wybierasz odpowiednią SIM).
W WiFi Calling musisz wybrać preferowane WiFi aby ikonka się pojawiła.

Kodem *#*#4636#*#* sprawdzasz czy te usługi się uaktywniły i można wymusić LTE jako jedyne pasmo pracy i wtedy pewnie od razu wskoczy VoLTE 😉

Te kody możliwe, że działają na każdym androidzie, ten ostatni działa na 100% z innymi telefonami.
U siebie ostatnio zauważyłem problemy z WiFi Calling, ikonka potrafi zniknąć na dłuższy czas i się pojawić, ale ostatnio było trochę problemów z prądem/internetem po wichurach, więc może to ma na to jakiś pośredni wpływ.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Kod *#*#4636#*#* nie działa na chińczykach i niektórych nowszych Androidach. np na Huawei p20 lite.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Na LG G7 działa, na Mi9/Mi9T także śmiga.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno


@iCineknapisał(-a)

No cóż, pozostaje czekać aż Orange raczy w końcu dać oficjalne wsparcie dla tych usług w Xiaomi.


Damy wsparcie jak tylko producent raczyć będzie zaktualizować swoje oprogramowanie. O sprawie został poinformowany dawno, dawno temu. Dopóki oprogramowanie będzie powodować u nas błędy, dopóty na telefonach tej marki VoLTE i Wifi Calling usługi ims będą automatycznie wyłączane.

 

Usługi są wyłączane systemowo tym szybciej, im szybciej usługa wygeneruje jakikolwiek błąd w systemie. Dlatego u niektórych może to działać dłużej, a u innych krócej. Orange Polska nie bierze natomiast jakiejkolwiek odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie usług w przypadku korzystania z usług Wifi Calling i VoLTE na telefonach niewymienionych na liście kompatybilności (np. jakość połączenia, przerywanie, błedne wykonywanie połączenia czy jego nieprzerywanie).
Lista telefonów, które są wspierane przez Orange Polska jest wymieniona na stronie https://www.orange.pl/view/wificalling

 

Żaden telefon marki Xiaomi nie jest oficjalnie wspierany przez żadnego polskiego operatora, gdyż Xiaomi po prostu współpracować nie chce. Niestety, ale do tanga trzeba dwojga.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Jarek  No ok, pięknie wytłumaczyłeś co i jak.. ale nic nowego się nie dowiedziałem. Pozwól w takim razie, że zapytam: To dlaczego jakoś w TM VoLTE działa na Xiaomi skoro również ta sieć nie daje oficjalnego wsparcia dla tej usługi w telefonach tej marki ? Jakoś nikt nie narzeka na jakość połączeń, a sam operator nie wyłącza VoLTE na Xiaomi tylko dlatego, że to Xiaomi. Kolega korzysta z VoLTE na swoim Redmi Pro już od przeszło pół roku będąc w TM.. nikt mu nic nie wyłączył, wszystko działa jak należy, system nie wyrzuca VoLTE z terminala. Ponadto sam TM nie skarżył się jakoby urządzenia Xiaomi z włączonym VoLTE miały jakikolwiek negatywny wpływ na sieć, mimo braku oficjalnej certyfikacji operatora. Więc o co chodzi ? Możesz mi odpowiedzieć ? 🙂 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Jestem tego samego zdania. Nie pojmuję mam abonament i uslugi volte i wifi nie chodzą na xiaomi mi 9, ale jak ludzie raportują w orange flex wszystko chodzi bez problemu. I oczywiscie żadnych informacji odnośnie jakichkolwiek działań żeby ten fakt zmienić

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@MORKIER  co ty piszesz... te usługi na Mi9 działają, mam prepaid z Orange, tylko na początku zgłaszałem by włączyli, ale korzystam sporadycznie, może dla tego nie ma problemów, ponoć przy dłuższym użytkowaniu je blokują, bo Xiaomi (Firma) jakoś nie skory, do współpracy z Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Wiemy doskonale jako użytkownicy zauważający wspomniane fakty, że owa trudność współpracy Xiaomi z Orange to tylko przykrywka. Prawdziwą przyczyną niedziałania VoLTE i VoWiFi na Xiaomi w tej sieci jest kasa, tak kasa, czyli zyski ze sprzedaży telefonów drogich producentów takich jak Samsung LG czy iPhone, na których wsparcie do tych usług jest oficjalne. Orange celowo wyłącza te usługi na Xiaomi aby zniechęcić osoby, którym zależy na VoLTE i VoWiFi do kupowania smartfonów tego producenta. Orange zauważa drastycznie rosnącą popularność Xiaomi i chce za wszelką cenę zahamować sprzedaż tych niejako budżetowych telefonów, ale jakże bijących na łeb flagowce innych producentów. Powód jest prosty... zysk.

Faktem jest natomiast iż działanie VoLTE zależy na ilości wykrytych błędów wygenerowanych w sieci, starsze Xiaomi robią ich więcej, nowsze mniej bądź wcale, stąd możliwe, że niektórym użytkownikom najnowszych Xiaomi może ta usługa działać mimo iż nie są w Orange Flex.

Ja na swoim Mi A2 kombinowałem na wszystkie sposoby i za każdym razem wyrzuca po kilku godzinach, zarówno w systemie na kartę jak i w abonamencie. Jedyną szansą pozostaje na razie właśnie Flex.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Flex czy nie flex nie ma znaczenia. Xiaomi bardzo defragmentuje soft. A tu decydują względy bezpieczeństwa.