Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@iCinek  problem to chyba po stronie Xiaomi leży, nowe flagowce Xiaomi jakoś nie mają z tymi usługami problemów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Anonim  sugerujesz, że w owych nowych flagowcach Xiaomi VoLTE działa w sieci Orange ?

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Większość nowych fonów od Xiaomi poprawnie obsługuje te usługi, zresztą jest strona od Xiaomi z Forum > wypada poczytać 😉

Zresztą gro fonów innych Firm też obsługuje te usługi, ale to muszą być tegoroczne telefony.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@Anonim No widzisz, to że słuchawki Xiaomi VoLTE obsługują to ja wiem, bo przecież tak jak pisałem wcześniej posiadam Mi A2 i przeszło 3 miesiące korzystałem z VoLTE (na sztywno zalogowany w LTE 1800/800) a przecież Mi A2 to model jeszcze z tamtego roku. Problem leży po stronie sieci Orange, która systemowo w pewnym momencie (marzec) wyłączyła VoLTE dla wszystkich Xiaomi, niezależnie czy wspierały tę usługę czy nie i teraz wygląda to w ten sposób, że zlecając włączenie LTE u konsultanta działa ono do momentu aż system sieci Orange nie wykryje, że jest taki i taki telefon Xiaomi zalogowany do sieci LTE z włączoną usługą VoLTE (przeważnie od kilku godzin do max 3 dni działa) później sieć wyrzuca VoLTE z danego telefonu) wykrywają po IMEI zalogowanej do BTSa słuchawki, że to Xiaomi i na tej podstawie wywalają z niej VoLTE. I taka to zabawa w kotka i myszkę... czyli działa aż system się nie zorientuje, że to Xiaomi.. i tak można w kółko 😉 

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@iCinek  nie korzystam z tych usług bo mam dobry sygnał GSM, jakość połączeń też mi wystarcza, jeśli jest tak jak piszesz, to naganny proceder Operatora, ale po co by to robili, chyba nie po to by klientów tracić, inna sprawa to wparcie usług, 3/4 zależy od producenta, reszta to działka Orange, obstawiam że budżetowymi fonami nikt się nie zajmuje i tymi starymi, wsparcie mają droższe fony i nowe.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Info: "Odpowiadając na drugie z pytań, które zawsze padają przy okazji tematu VoLTE/WiFi Calling: pracujemy nad ponownym uruchomieniem obu usług na smartfonach Xiaomi. Zostały one wyłączone, gdyż nie działały stabilnie i nie były odpowiednio skonfigurowane. Teraz razem z producentem pracujemy by stworzyć je na nowo. To zajmuje czas."
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/kodek-evs-w-volte-i-wifi-calling-orange-polska/

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Nie wiem czy to kogoś zainteresuje, ale generalnie posiadam od niedawna Mi9, a wcześniej LG G7, na którym korzystałem zarówno z VoLTE jak i VoWiFi.

Na Xiaomi udało mi się także obie usługi włączyć (działają - sprawdzone) za pomocą kodów serwisowych - czyżby w temacie coś się ruszyło? Czy to od dawna działało w ten sposób?

Wcześniej podobnie robiłem z innymi telefonami u różnych operatorów (m.in. LG G7 w T-Mobile) i wszystko śmigało bez problemu, mimo tego, że oficjalnie nie był wspieranym modelem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

@mikolaj612  Na Mi 9 nie gaśnie Ci po kilku godzinach/ dniach po aktywacji VoLTE u konsultanta ikonka "HD" przy zasięgu LTE ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Po pierwsze niczego nie aktywowałem u konsultanta 😉
Przeszedłem z LG G7 (gdzie VoLTE i VoWiFi jest oficjalnie obsługiwane) na Mi9, gdzie kodami serwisowymi musiałem aktywować odpowiednie przełączniki w ustawieniach aby te funkcje włączyć, następnie kolejnym kodem serwisowym sprawdziłem czy faktycznie wszystko działa (stan rejestracji IMS itp.).

Podczas wybierania połączenia i dzwonienia pokazuje mi ikonki odpowiednie (HD Voice, WiFi Calling, VoLTE) w zależności co używam.
Nie zauważyłem aby mnie wylogowywało czy cokolwiek - działa to na podobnym poziomie jak na moim starym telefonie.

W kwestii VoLTE nie chcę się wypowiadać za mocno bo mam słaby zasięg i często robi mi fallback do 3G+, a nie chcę na dłuższy czas wymuszać trybu tylko LTE dla sieci.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Z tego co mówisz wygląda na to, że taki np. Mi9 nie jest odrzucany przez sieć, a mój Mi A2 (jak również znajomej mi osoby) w dalszym ciągu jest wykluczony z działania VoLTE i VoWiFi (kilka chwil podziała i tak jak pisałem wcześniej sieć po zorientowaniu się, że to ten Xiaomi wyłącza w nim VoLTE bez mojej wiedzy). Najdłużej jak się udało to przez weekend tzn. VoLTE aktywowałem w piątek wieczorem i wyrzuciło dopiero w poniedziałek w południe (najprawdopodobniej wówczas systemy jakieś kontrolujące zaczynają działać, choć na to też nie ma zasady, bo w weekendy też potrafiło się VoLTE wyłączyć). No cóż, pozostaje czekać aż Orange raczy w końcu dać oficjalne wsparcie dla tych usług w Xiaomi.