Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

XXI Wiek a brak światłowodu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

XXI Wiek a brak światłowodu

► Temat został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykiety: klient indywidualny, szybkość internetu) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam!

 

Moja sytuacja wygląda następująco :

 

Mieszkam w Pruszkowie i 2.5 roku temu zgłaszałem zainteresowanie o budowę światłowodu . Od 6 lat jestem użytkownikiem Orange do 80mb/s lecz maksymalny pułap jaki był osiągnięty to 25mb/s . Potrzebuję koniecznie stabilny i szybki internet do pracy lecz jestem niestety skazany na Orange gdyż inna sieć do mnie nie dochodzi bo wszystkie linie są Orange [mobilny internet odpada] . Zaznaczę że wszędzie w okół wszyscy posiadają światłowody lecz u mnie na okolicy jest jednym słowem czarna dziura internet nie działał nigdy jak należy . 

 

Pytanie : Czy jest szansa załatwienia światłowodu w inny sposób niż zgłoszenie przez formularz i telefonicznie ? Zaznaczę że jestem prawdopodobnie jedyną osobą na okolicy która potrzebuję taki światłowód . 

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi ! 

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

XXI Wiek a brak światłowodu

W podobnej sytuacji jest z 2/3 Polski. Niestety proces jest kosztowny i żadna firma w Polsce nie ma kasy by zrobić to w rok. To raczej kwestia wielu lat.

A Twój adres jest objęty dofinansowaniem w ramach POPC? sprawdzałeś go na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ ?

Anonim

Nie dotyczy

XXI Wiek a brak światłowodu

@Chce_ŚwiatłowódJak mieszkasz w tym Pruszkowie nie daleko Warszawy to są dwie sieci kablowe gdzie możesz się podłączyć, chyba że mieszkasz w jakimś domku a nie w bloku to może być problem.  


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

XXI Wiek a brak światłowodu

Właśnie mieszkam w domu jednorodzinnym ;/ A co do mapki podanej wyżej nie ma żadnych informacji na temat rozbudowy POPC . 

Anonim

Nie dotyczy

XXI Wiek a brak światłowodu

@Chce_Światłowódwięcej na podłączenia w domach jednorodzinnych znajdziesz tutaj 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

XXI Wiek a brak światłowodu

To może na kolejną edycję POPC się złapisz. Na początek zgłoś popyt na stronie UKE. I magluj samorząd (idą wybory) żeby dodał Twój adres do kolejnej edycji.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

XXI Wiek a brak światłowodu

Z tym światłowodem to jest tak, że wypełnianie formularza że chcesz światłowód i pisanie na Skierniewice nic Ci nie da, wiem po sobie. Z mojej ulicy przynajmniej 5 osób wypełniło ten formularz, a światłowodu jak nie było tak nie ma, pewnie dlatego że podciągniecie tego światłowodu jest nieopłacalne. Wiesz, Orange dobrze wie że mieszkasz w domku jednorodzinnym i że jesteś skazany na jednego operatora, czyli ich. Jedyne co się dowiedziałem że pod mój dom jest planowane podłączenie światłowodu, ale mówią tak od roku i nic się w tej kwestii nie zmieniło i nie wierze że się zmieni. Przytoczę sytuację: Na odcinku pół kilometra od mojego domu gdzieś jest zwarcie na jednej żyle kabla i kabel miał zostać wymieniony, zgłaszało ten kabel dwóch techników, bo pierwszy technik który naprawiał mi internet przełączył mojego sąsiada do kabla do tej mojej linii ze zwarciem, pewnie przez przypadek. Sąsiad utworzył zgłoszenie i w końcu drugi technik przełączył sąsiada na sprawną żyłę, technik zgłosił kabel po raz drugi. Od tamtego czasu minęło pół roku, zwarcie na kablu jest, kabel nie został wymieniony, tylko czekać aż inne żyły będą miały zwarcie. Więc reasumując jeżeli nie można wymienić kabla to co dopiero przyłączyć światłowód, tak widzę politykę Orange.