Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Witam,

Przymierzam się do wymiany routera na B715 lub B618.

B618 ma tylko sens jeżeli BTS posiada technologie MIMO 4x4.

 

Czy któryś z tych BTS posiada tą technologie?

 

Wrocław, Aleja Karkonoska 10

Wrocław, Aleja Karkonoska 45

 

Jeśli nie uzyskam tutaj takiej informacji, to z kim powinienem się kontaktować?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Spojrzałem sobie na mapkę z bts search.

zas.PNG

Nadajnik na południu jest chyba najdalej w linii prostej, też jest dosyć nisko więc wydaje mi się, że masz największe szanse na łączenie się z nadajnikiem z północy. 

Najlepiej porównywać kategorie LTE.

B593 - 4

B715 - 9

B618 - 11

Mi5 wg różnych źródeł to 11 lub 12.

Kategoria 11 to w teorii max 600/50 licząc, że w praktyce można mieć około połowy to będzie koło 300 downloadu, doliczając odległość, jakość sprzętu, karty sieciowe, procesor i to że Orange daje max 225 Mbps więc nie wiem czy będzie jakiś przeskok między cat 9 a 11. Pytanie też czy Orange za kilka miesięcy nie będzie rozwijać LTE jak robi to T-Mobile. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Nie wiem czy Orange udziela takich informacji. Zwykle gdzie jest LTE 2600 to jest w Orange MIMO 4x4 ale tylko "zwykle".

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Sądzisz zatem że lepiej iść w B618 czy w B715?

 

Aktualnie mieszkam okolice Pogodnej, Wrocław. Niestety mój B593 bez anteny łączy się na Skarbowców i wyciąga na LTE max 20Mb/s (DL).

 

Testowałem dwa podane wyżej BTS z kartą orange w telefonie (mi5) i wyniki kilkukrotnie lepsze. Stąd pomysł na wymianę routera który się zawiesza i ma słaby sygnał na lepszy sprzęt.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Spojrzałem sobie na mapkę z bts search.

zas.PNG

Nadajnik na południu jest chyba najdalej w linii prostej, też jest dosyć nisko więc wydaje mi się, że masz największe szanse na łączenie się z nadajnikiem z północy. 

Najlepiej porównywać kategorie LTE.

B593 - 4

B715 - 9

B618 - 11

Mi5 wg różnych źródeł to 11 lub 12.

Kategoria 11 to w teorii max 600/50 licząc, że w praktyce można mieć około połowy to będzie koło 300 downloadu, doliczając odległość, jakość sprzętu, karty sieciowe, procesor i to że Orange daje max 225 Mbps więc nie wiem czy będzie jakiś przeskok między cat 9 a 11. Pytanie też czy Orange za kilka miesięcy nie będzie rozwijać LTE jak robi to T-Mobile. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Masz rację, normalnie łączę się na północy ze Skarbowców, jednak tak jak mówię, ten BTS jest potwornie zapchany.

(testy po 19 na tym nadajniku telefonem to 6-10Mb/s)

 

Dwa inne nadajniki dają 50-70Mb/s. Dlatego też myślę o antenie kierunkowej skierowanej na Karkonoską 10 lub 45. 

 

B715 ma DL do 450Mb/s, więc i tak duży zapas prędkości. Do tego ma agregację 3 pasm. Więc myślę, że byłby najlepszym wyborem.

Ze stałej prędkości powyżej 50Mb/s byłbym już zadowolony. 

 

Czy zatem uważasz, że B715 + antena kierunkowa na Karkonoską jest dla mnie lepszym wyborem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Nie znam długich planów Orange i też nie wiem czy dla Ciebie to duży wydatek (różnica między nimi to 300-400 zł).
Są różne słuchy co do inwestowania w 5G czy jeszcze lepsze parametry 4G przez Orange. Oba routery są przyzwoite, a uzyskanie konkretnej prędkości zależy od wielu czynników, też od przeciążenia stacji. Nie wiem w które są ustawione sektory na nadajnikach, ale ten nadajnik na południu jest wg zdjęcia satelitarnego zasłonięty blokami - nie wiem jaka jest różnica terenu, ale może być ciężej.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Ok, dzięki za odpowiedź.

Jeśli oba są w miarę OK na ten moment to wezme B715 (jest tańszy). Antenę spróbuje skierować na Karkonoska 10 (koło radia) ponieważ jest bliżej i nie ma po drodze bloków.

 

Jeśli nie będę zadowolony z rezulatatów, będę myśleć dalej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Ew. poszukaj może dobrej anteny, bo do tych routerów dzieżko szukać a na allegro dużo słabych jest.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Wymiana routera, czy BTS posiada MIMO 4x4?

Nie wiem czy można tutaj to pisać, ale co do anteny to chyba wezmę:

 

Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz

od Cybertecha. Wydaje się mieć dobre opinie. Na pewno lepszy wybór niż jakieś "udawane" anteny z allegro.