Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wybudowanie stacji bazowej

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Wybudowanie stacji bazowej

@magiq co do innych operatorów to nie podpowiem. Odnośnie Orange tu masz kilka informacji na temat składania wniosku o budowę nadajnika:

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/Budowa-nowego-nadajnika-...

oraz artykuł na ten temat:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/stacja-bazowa-potrzebna-od-zaraz/


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Wybudowanie stacji bazowej

Ten artykuł, który podesłałeś jasno mówi:
"Każdy głos jest dla nas cenny. Jednakże każda osoba - która ma te problemy - powinna się do nas zgłosić z osobna. Jest to ze względu na obowiązujące przepisy ochrony danych osobowych (inaczej chodzi o to, żeby poprawnie zweryfikować Klienta, sam podpis taką daną nie jest). Polecamy wykorzystać wyżej wymienione metody."
Co mam w takim razie zrobic


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wybudowanie stacji bazowej

@magiq  przyznasz, że namówienie np. 100 osób aby każda z osobna wysłała od siebie pismo może być kłopotliwe (bo nie mam czasu, nie mam do tego głowy, nie chce mi się, itp, itd). Więc ja sądzę że Ty jako "przedstawiciel" zainteresowanych sporządzisz odpowiednią petycję z Twoimi danymi i podpisami np.50 osób oraz adnotacją że wszyscy mieszkacie w miejscowości  X przy ulicach X,Y,Z powinno wystarczyć w takim piśmie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Wybudowanie stacji bazowej

Kojarzę że UKE ma coś takiego jak zgłoszenie zapotrzebowanie na usługę czy zgłoszenie białej plamy, być może to też dodatkowa droga (nie zaszkodzi zgłosić wszędzie gdzie się da i gdzie to może pomóc). 

Projekt szerokopasmowego internetu POPC jest uwzględniony w Twojej miejscowości? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Wybudowanie stacji bazowej

Spróbuję, a z tym internetem to nie mam zielonego pojęcia;/


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Wybudowanie stacji bazowej

@magiq możesz sprawdzić na tej mapie budowę internetu szerokopasmowego: https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wybudowanie stacji bazowej

@magiq  ta strona o której mówi @tolek  jest tu UKE - Wyszukiwarka  tu w prawym górnym rogu klikając "Zgłoś popyt", a o projektach POPC informacje znajdziesz w necie. Oczywiście nie zaszkodzi zgłaszać wszystkimi dostępnymi kanałami.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Wybudowanie stacji bazowej

lmaooo
Popyt to był zgłaszany wielokrotnie przez całą wieś. I co? Nic:)

A ten szerokopasmowy też u nas nie planuje zostać uruchomiony:)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Wybudowanie stacji bazowej

Pół żartem pół serio to zostaje Starlink. 

Jeszcze spojrzałem na mapę BTSów i widzę że nadajniki wszystkich sieci MNO są w odległości 3,5-4 km w Toporowie. Na mapie widzę że jest las w koło jednak wydaje się to dość bliska odległość jeśli chodzi o stawianie nowych nadajników i to w mało zaludnionym miejscu w porównaniu do miasta.

Kosobudz.JPG

 

Co do samego internetu do anteny zewnętrzne powinny do LTE powinny pomóc (i wtedy rozmowy po VoWiFi). Zaś jeśli chodzi o zasięg 3G/4G to wzmacniacze sieci komórkowych są zabronione gdyż zakłócają prawidłową pracę sieci. Więc szczerze powiedziawszy dość ciężki case do zrobienia. 

Anonim

Nie dotyczy

Wybudowanie stacji bazowej

Na Starllinka za wcześnie. Nawet jak ogarnie zasięgiem Polsce lepiej odczekać potem trochę bo na początku mega drogo. Za 400zl miesięcznie + opłaty aktywacyjne i sprzęt. Minimum ma być 50Mb a docelowo nawet 1Gb i pingi mega niskie. To będzie dobra alternatywa dla światłowodu ale to musi duo osób kupić żeby było taniej póki mało osób to będzie drogo. Do lte anteny mogą pomóc napewno będzie ciut lepiej ale wiele bym się nie spodziewał z powodu lasu. Chyba żeby ktoś postawił maszt powyżej drzew ale raczej nikt tak wysokiego domu nie ma a stawiać tak wysoki maszt żeby antenę na kierować na bts  nie opłaca się. Zresztą jeśli by się nawet udało to pewnie jedna/kilka osób to nie poprawi sytuacji reszty miejscowości. Wzmacniacze są zabronione. Chociaż w pewnych sytuacjach sam operator jeśli coś takiego zrobi ma do tego prawo tylko zwykły obywatel nie może wzmacniaczy używać.