Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wybudowanie stacji bazowej

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Wybudowanie stacji bazowej

Dzień dobry,

jestem jednym z wielu mieszkańców wsi Kosobudz, w województwie Lubuskim. Od wielu lat męczymy się z brakiem stabilnego połączenia internetowego oraz telefonii komórkowej. Brak możliwości wykonania połączenia bądź wysłania SMS'a sprawiają mieszkańcom naszej miejscowości trudności. Nie jesteśmy w stanie np. odebrać SMS'a z banku albo skontaktować się z obsługą klienta w ważnej dla nas sprawie. Chcielibyśmy ubiegać się o wybudowanie stacji bazowej. Aktualnie jesteśmy w stanie jedynie używać sieci kablowej od Orange Polska, która osiąga maksymalne prędkości do 2Mb/s. W naszej okolicy nie ma również internetu radiowego, co sprawia, że nie mamy żadnej innej opcji komunikacji ze "światem zewnętrznym", dlatego uważam, że wykonanie takiego kroku pomoże także mieszkańcom innych wsi w okolicy. W omawianym miejscu znajduje się również kościół katolicki, który może posłużyć jako maszt do budowy stacji bazowej, niestety jego aktualna wysokość jest nieznana. Wymagana jest jedynie zgoda księdza proboszcza oraz części mieszkańców, którą można bez problemu zdobyć. Rozpatrzenie takiego rozwiązania pozytywnie może zmienić codzienność wielu ludzi na lepsze.

Oto wiadomość, którą wysłałem do Play i T-mobile. Niestety Orange nie ma podanego maila z którego mogłem skorzystać więc stwierdziłem, że napiszę do społeczności. Macie jakieś rozwiązania tego problemu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Wybudowanie stacji bazowej

Kojarzę że UKE ma coś takiego jak zgłoszenie zapotrzebowanie na usługę czy zgłoszenie białej plamy, być może to też dodatkowa droga (nie zaszkodzi zgłosić wszędzie gdzie się da i gdzie to może pomóc). 

Projekt szerokopasmowego internetu POPC jest uwzględniony w Twojej miejscowości? 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wybudowanie stacji bazowej

@magiq   rozumiemy i współczujemy tak słabych warunków, lecz tu na forum niewiele możemy (to forum użytkowników takich jak Ty). Co można doradzić (nie wiem czy to wiele pomoże) możecie skrzyknąć się i napisać pismo (petycję) w tej sprawie na adres:

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

z dopiskiem "Dział Inwestycji"

 

Edit.

Orange nie posiada adresu mailowego do kontaktów (kiedyś mieli).

Anonim

Nie dotyczy

Wybudowanie stacji bazowej

Temat był już kilkukrotnie poruszany na forum. Mniejszy innymi tutaj  

 

Dobrze, że masa już rozeznanie, że nie powinno być problemów ze zgodą mieszkańców. Macie też już potencja lokalizację.

 

Skoro są takie problemy a macie dostęp do Neostrady to zachęcam do skorzystania z usługi  Wifi Calling 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Wybudowanie stacji bazowej

 @magiq dobrze by było zainteresować władze lokalne, i wysłać pismo na adres podany przez @slav72 

Jeżeli by doszło do realizacji budowy stacji bazowej, trzeba również uzbroić się w cierpliwość, może potrwać nawet 2-3 lata do uruchomienia nadajnika.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Wybudowanie stacji bazowej

Wifi calling z taka predkoscia nie jest tez jakies swietne.

 

woah, dlaczego tak długo? Zreszta to wolę czekać na uruchomienie niż oczekiwać wybudowy

 

Mam również pytanie - czy warto np. jutro pochodzić po wiosce i pozbierać podpisy ludności?

 

______________

*Połączenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wybudowanie stacji bazowej

@magiq  oczywiście im więcej osób zainteresowanych tym lepiej.

Anonim

Nie dotyczy

Wybudowanie stacji bazowej

@AnonimJasnee sproboj skorzystać z wifi calling z neostrada max download 2Mb/s a upload nie orientuje się ale zapewne nie więcej niż 0,5. Wiesz jakby taka rozmowa szła? To nie jest rozwiązanie dla tych ludzi. Sam miałem kiedyś radiówkę 4/0.5 Mb/s korzystałem z wifi calling i różnych komunikatorów i zarówno na wifi calling jak i Na komunikatorach to była katorga


@Anonimnapisał(-a)

Temat był już kilkukrotnie poruszany na forum. Mniejszy innymi tutaj  

 

Dobrze, że masa już rozeznanie, że nie powinno być problemów ze zgodą mieszkańców. Macie też już potencja lokalizację.

 

Skoro są takie problemy a macie dostęp do Neostrady to zachęcam do skorzystania z usługi  Wifi Calling 



@Anonimnapisał(-a)

Temat był już kilkukrotnie poruszany na forum. Mniejszy innymi tutaj  

 

Dobrze, że masa już rozeznanie, że nie powinno być problemów ze zgodą mieszkańców. Macie też już potencja lokalizację.

 

Skoro są takie problemy a macie dostęp do Neostrady to zachęcam do skorzystania z usługi  Wifi Calling 


A dla autora jeśli mieszkasz gdzieś w miarę najwyższym miejscu możesz też zgłosić swoją lokalizację jako bts dla Play


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Wybudowanie stacji bazowej

Uważam, że złozenie petycji to dobry pomysł, ale zastanawiam sie do jakiego operatora. Mogę złożyć do dwóch?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Wybudowanie stacji bazowej

@magiq moim zdaniem zgłoś do obecnych na polskim rynku. Być może ktoś z wielkiej czwórki się zainteresuje. Lepiej cokolwiek zadziałać, niż dalej oczekiwać. W jakimś stopniu zawsze może się udać przyspieszyć postawienie nadajnika.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 79
  • 0

Wybudowanie stacji bazowej


@ketrasaArturnapisał(-a)

@magiq moim zdaniem zgłoś do obecnych na polskim rynku. Być może ktoś z wielkiej czwórki się zainteresuje. Lepiej cokolwiek zadziałać, niż dalej oczekiwać. W jakimś stopniu zawsze może się udać przyspieszyć postawienie nadajnika.


Jasne! Tylko jak napisać treść owej petycji, jeżeli kierowana jest do każdego operatora? 4 podpisy? kopie? jak to ma wyglądać?