Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 47
  • 26
  • 0

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

@Piotrekk85

Wskaż proszę adres konkretnej strony NIE ZAWIERAJĄCEJ niebezpiecznych elementów, która została na skutek działania CT zablokowana. Bo jeśli tak jak pisze @Rosiu zablokowaliśmy dostęp do strony ewidentnie phishingowej - to chyba nie jest cenzura.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

Na razie nie znam przykładu. Ale po czasie pewnie będzie. Na Neostradzie jest opcja wyłączenia cybertarczy (przynajmniej dwa lata temu jak pracowałem dla Orange była). Więc sensem tego wątku jest zapytanie czy może jakaś ukryta opcja jest. Poza tym większość narzędzi zabezpieczających np. antywirusy ma opcję na obejście blokady (może nie łatwą).

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

@MrNikt @Rosiu CERT na Safari(Mac) nie działa.
https://cert.orange.pl
The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.

Your support ID is: 4599392860517167181
Anonim

Nie dotyczy

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

@Rosiu @PiotrekDomanski Może nie w temacie ale jak wiele razy zadawałem pytanie na blog o krack  nie dostałem odpowiedzi czy dwa urządzenia są bezpieczne ?


Pracuję w Orange
  • 47
  • 26
  • 0

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

@Piotrekk85

Sprawdzam z osobami, które wdrażały CT Mobilną czy można ją wyłączyć.

Dam znać w tym wątku.

 

 

EDIT:

Można wyłączyć przez kontakt z Biurem Obsługi.


Pracuję w Orange
  • 47
  • 26
  • 0

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

@Anonim

Jakie konkretnie modele / urządzenia ? Akurat mam możliwość odpytania albo bezpieczników albo ludzi od RGW.

Anonim

Nie dotyczy

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

@MrNiktO te zaznaczone ?

Przechwytywanie.PNG


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

Dopisał moderator Wojciech: Z racji tego, że usługa nie jest już w fazie testów, to dopisze jak ją wyłączyć. Więcej w regulaminie, a w nim:

Mogą Państwo zlecać wyłączenie ochrony na poszczególnych Numerach Telefonu objętych ochroną w ramach Usługi w każdym czasie w następujący sposób:

1)za pośrednictwem Serwisu,

2)w Salonie Sprzedaży Orange,

3)telefonicznie za pomocą Biura Obsługi Klienta,

4)poprzez serwis Mój Orange lub za pośrednictwem strony internetowej www.orange.pl,

5)poprzez SMS wysyłany z Numeru Podstawowego o treści STOP OCHRONA na numer 80808.

 

 

@MrNikt- trochę wprowadzasz w błąd. Po pierwsze - proaktywna CyberTarcza mobilna (czyli taka, jak dla Neo, że dostajesz informację o infekcji) jest w fazie testów, ciężko więc wyłączyć coś, czego produkcyjnie jeszcze nie ma. Po drugie - CyberTarcza reaktywna (tj. sinkholing zagrożeń) działa dla całej sieci i nie da się jej wyłączyć - połączenia do znanych C&C będą blokowane zawsze, choćby dlatego, że zobowiązuje nas do tego Prawo Telekomunikacyjne. Ochrony przed phishingiem też nie wyłączysz. Jedyne co jest prawdą, to możliwość wyłączenia CyberTarczy dla Neo, a dokładnie proaktywnych powiadomień o zagrożenie. Absolutnie niewskazane, ale tak - możliwe. Inna rzecz to kwestia etyki przy namawianiu klientów do wyłączenia de facto ochrony, ale to już pozostawiam Twojemu sumieniu.

A z ciekawości - w czym w ogóle widzisz problem w aspekcie CyberTarczy?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

Ok, 15 minut męczenia kogoś na czacie nie dało rozwiązania, więc pewnie nie ma (albo nie poszedł żaden komunikat do doradców). Sam pamiętam ze słuchawki robienie "wielkich oczu" do nowych usług więc już sobie darowałem dalsze "męczenie" 🙂

Podsumowując nieco temat: dziękuję @Rosiu za wyczerpujące wyjaśnienia. Na dziś mi wystarczą. A czy w przyszłości, czas pokażę - będę w razie wu pisał.

I mam prośbę do moderatorów o oddzielenie wpisów na oddzielne wątki nie związanych z cybertarczą.

Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Wyłączenie cybertarczy na usłudze mobilnej

@Piotrekk85- polecam się 🙂