Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączanie GSM 1800 MHz

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Wyłączanie GSM 1800 MHz

Często i gęsto na stacjach NetWorkS! jest tylko LTE800, które się zapycha dość często. U mnie takiego problemu nie ma, ale nie pogardziłbym agregacja 1800+800.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Wyłączanie GSM 1800 MHz

Trochę niezrozumiały jest fakt, że często w mało zamieszkałych wioskach N! odpala 3 pasma LTE, a w obciążonych ruchem tylko L800 i nie sądzę aby była to kwestia słabego dosyłu a bardziej ekonomii. Tyle że w taki sposób dzieli się obszary na lepsze i gorsze bez jakiejkolwiek logiki pokryciowej i jakościowej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wyłączanie GSM 1800 MHz

Rzadkość na wsi gdzie są 3 pasma. Znowu bazujecie na BTS Search gdzie są jedynie pozwolenia.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Wyłączanie GSM 1800 MHz

Wioska oddalona ode mnie 5KM ma stacje z agregacja 2 pasm LTE, kolejna również, więc to nie wiem od czego zależy. Chociaż sama agregacja nie skutkuje wyższymi prędkościami. W Kołobrzegu z agregacja 4 pasm i przy samym BTS miałem słabsze wyniki niz u mnie na wsi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Wyłączanie GSM 1800 MHz

@Piotrekk85  oj to Cię zdziwię 😉 Absolutnie nie kieruję się samymi pozwoleniami UKE, a wyłącznie własnymi pomiarami i obserwacjami w terenie. Przykładów jest wiele, a mogę podać ze swojego województwa miejscowości takie jak Karłów (pod górą Szczeliniec Wielki) Boboszów pod granicą Czeską na południe od Międzylesia czy Międzygórze. Wszędzie tam LTE 2100+1800+800 i szanuję takie podejście Orange tylko dlaczego w innych miejscach gdzie potrzeba o wiele więcej zasobów jest gołe 800... Sam wprowadzam dane bezpośrednio do BTSearch i z najnowszych moich skanów terenowych pojawią się dane na mapie przy okazji najbliższej aktualizacji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wyłączanie GSM 1800 MHz

Z tego co widzę, jest tam miejsce tzw celu publicznego czyli park dinozaurów.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Wyłączanie GSM 1800 MHz

Jest ale ruch turystyczny taki aktywny jest tam przez zdecydowanie mniejszą część roku, głównie latem, bo zimą przeważnie biegówki tam królują.

Tutaj ciekawostki apropo stacji z moimi materiałami.

https://gsm.biz.pl/2020/11/05/orange-uruchamia-stacje-bazowa-w-miejscowosci-karlow-u-podnoza-gor-sto...