Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54498
  • 637

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.

@osters Super strona, optymistyczne informacje. Wyobraź Sobie, że wszyscy którzy chcą mieć światłowód składają takie wnioski.....

A życie sobie....

Ja to bym chciał, żeby właśnie tak to przebiegało


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 143
  • 744
  • 2

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.

 

Szczerze, podpiecie mnie wpierw do miedzi nawet na moj koszt byloby nawet tansze a 80mbps dostepne wystarczajo w porownaniu do radiowek i lte, niestety nie widze takiego formularza, jedyny jaki jest dotyczy wlasnie swiatlowodu:

https://www.orange.pl/omnibook/wspolfinansowanie-inwestycji-swiatlowodowej-przez-klienta





No to wygląda, że ja powinienem częściej logować się na forum niż kontaktować się w takich sprawach z BOK😁


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.

Swoją drogą fajna strona @osters na temat współfinansowania. Tego mocno brakowało. Szkoda ze inni operatorzy nie mają takiej strony i pełnej i formacji na ten temat. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 27
  • 0

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.


@maciejnetnapisał(-a)

Swoją drogą fajna strona @osters na temat współfinansowania. Tego mocno brakowało. Szkoda ze inni operatorzy nie mają takiej strony i pełnej i formacji na ten temat. 


Formularz jak formularz, pytanie czy można na coś liczyć 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54498
  • 637

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.

@osters  odpowiem tak: to jest interes, a nie PAH. Popyt jest brany  pod uwagę, ale rachunek ekonomiczny przede wszystkim...jeśli coś nie nastręcza trudnosci, to warto to robić. Jeśli jest dofinansowanie, to warto się pochylić. 

To nie jest sceptyczne podejście, tylko realia. Uważam, że wszystko  kiedyś zostanie podłączone, a miedź odejdzie w niepamięć...ale koszty tego są tak ogromne, że to potrwa i tyle...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.

@osters fajny formularz tylko trzeba sobie zdać sprawę że to dotyczy prostego przyłącza do domu np mam słup przy swojej posesji i trzeba pociągnąć przewieszkę do budynku 30 metrów. Sytuacja o której piszesz to 200-300 metrów i pytanie do czego? Jest tam OPP na ulicy, stoi budynek centrali czy kontener? Tego nie wiesz. Może się okazać że sieć kończy się z kilometr dalej.  


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 27
  • 0

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.


@mardernapisał(-a)

@osters fajny formularz tylko trzeba sobie zdać sprawę że to dotyczy prostego przyłącza do domu np mam słup przy swojej posesji i trzeba pociągnąć przewieszkę do budynku 30 metrów. Sytuacja o której piszesz to 200-300 metrów i pytanie do czego? Jest tam OPP na ulicy, stoi budynek centrali czy kontener? Tego nie wiesz. Może się okazać że sieć kończy się z kilometr dalej.  


Jest OPP

Wszystko spoko, po prostu chce dostac info: wzielismy mape, zobaczylismy koniecznosc przeciagniecia 200m kabla w naszych studzienkach, usredniony koszt 50zl/m -zeby podlaczyc mnie trzeba kopac 20 metrow pod ulica - koszt 150zl/m. Do tego u pana na dzialce 10 metrow - 100zl/m. Laczny koszt:
XXXXX zl +/- 20% z czego oczekujemy od pana 80% udzialu. Rozumiem, ze na podstawie takiej kalkulacji to powinno byc robione a nie "a nie bo nie".

Czy ktokolwiek szedl ta droga? Czy ktokolwiek ma doswiadczenie w temacie? Odpowiedzi na to oczekuje w tym watku.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54498
  • 637

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.

@osters  zaryzykuje odpowiedź, że szybko jie dostaniesz takiej odpowiedzi.

Ja dostałem tylko info, że przyłączenie mojego domu wynosi około........ I już. 

I to informacja była "pilotowana" że względu na fakt, że dowiedziałem się od osoby, która jakby ma mój teren pod opieką  kogo i o co zapytać. Czyli info była specjalnie  dla mnie szykowana. Nie słyszałem o procesie czy ścieżce do otrzymania takich precyzyjnych informacji..Poza tym jestem realistą.  Wiesz jaki sztab ludzi musiałby być zaangażowany w taką analizę bez konkretnego finansowego profitu?

Toż pytań byłaby lawina, setki ludzi w całym kraju zajmowałaby się analiza planów i w terenie...a odpowiadający?

Nie, takiej info nie otrzymasz szybko


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2116
  • 7791
  • 31

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.


@ostersnapisał(-a)
wzielismy mape, zobaczylismy koniecznosc przeciagniecia 200m kabla w naszych studzienkach, usredniony koszt 50zl/m -zeby podlaczyc mnie trzeba kopac 20 metrow pod ulica - koszt 150zl/m. Do tego u pana na dzialce 10 metrow - 100zl/m.

nasza praca nad wzięciem, zobaczeniem, skonsultowaniem, uzgodnieniem, policzeniem, sprawdzeniem, zatwierdzeniem trwała ... roboczogodzin po ... zł za roboczogodzinię, plus zysk ...% plus narzut ...% ..., ...., ...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Współfinansowanie podłączenia światłowodu, estymacja kosztów, terminy.

@osters tak szczegółowej odpowiedzi na pewno nie dostaniesz. Najbardziej prawdopodobne że wogóle jej nie otrzymasz lub lakoniczne stwierdzenie że brak możliwości technicznych. Przy dużym szczęściu dostaniesz odpowiedź pozytywną lecz wymieniona kwota może Cię przerazić. Tak to wygląda w praktyce.