Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wrocław POPC2 osiedle Leśnica ( przyłączenie światłowodu)


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Wrocław POPC2 osiedle Leśnica ( przyłączenie światłowodu)

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykieta: klient biznesowy) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam wszystkich.

 

   W Ostatnich latach w okolicy wybudowanych zastało sporo nowych mieszań, co za tym idzie infrastruktura została bardziej obciążona przez co prędkości dla starych klientów zostały zmniejszone.  W ostatnich miesiącach prędkość i synchronizacji z centralą na moim łączu została zmniejszona z ok 14 Mb/s do ok 6 Mb/s. Przy kilku urządzeniach prędkość ta nie wystarcza do komfortowego korzystania z internetu. 

 

Jesteśmy zainteresowani dostępem do internetu za pomocą światłowodu  z prędkością do 1Gb/s.

Zapotrzebowanie na wyższą prędkość Internetu zostało zgłoszone zarówno na stronie UKE oraz za pomocą formularza na stronie Orange.

 

Lokalizacja Wrocław Ulowa 4 została objęta planem Program Operacyjny Polska Cyfrowa  2:

https://orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/hybris/inne/POPC/pdf/Wykaz%20_planowanych_POPC2_Wr...

 

W zeszłym roku światłowody zostały podłączone do bloków znajdujących się przy sąsiedniej ulicy (Dolnobrzeska) najprawdopodobniej przez wykonawcę, firmę Fonbud. Niestety nikt z infolinii oraz punktu obsługi nie był w stanie udzielić mi informacji odnośnie tego czy inwestycja jest planowana w najbliższym czasie pod moim adresem.

 

Nie wiem do kogo skierować następujące pytania, może ktoś z forum podpowie:

 

1) Czy inwestycja w mojej okolicy została zakończona?

2) Lokalizacja objęta jest planem POPC2 czy to znaczy, że w wyznaczonym czasie, tj do 31.07.2020 zostanie doprowadzony światłowód?

3) Do kogo najlepiej kierować zapytanie odnośnie tego czy inwestycja jest przewidziana na aktualny rok, jaki jest jet tok oraz kiedy zostanie ukończona?

4) W przypadku braku planu przyłączania do sieci światłowodowej wskazanego adresu do d nia 31.07.2020, czy istnieje możliwość zapłacenia za wykonanie przyłączenia (wiem, że jest to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych)?

 

 

 

 

 

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38324
  • 1384

Wrocław POPC2 osiedle Leśnica ( przyłączenie światłowodu)

1. Tego Ci na forum nikt nie powie. Raczej nie bo przez www nie zamówisz usługi na ten adres.
2. Powinien, ale nie musi być na 100%. Jeśli nagle wredny sąsiad znajdzie u siebie nietoperze czy inne rzeczy, które mogą powodować przeszkody administracyjne czy inne opóźnienia - może być wszystko.
3. Jeśli jesteś osobą prywatną, to raczej dokładniejsze info nie uzyskasz. Czekaj cierpliwie. Jeśli uruchomienie będzie planowane na 1-2 miesiące do przodu, info będzie na czacie/infolinii/salonie.
4. Na razie Orange czegoś takiego nie robi dla ofert dla klientów indywidualnych.