Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 323
  • 8

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.


@mardernapisał(-a)

Domyślam się. Jeden z drugim łaskę robi że montera wpuści do domu. Jak nie pomyślał przed remontem mieszkania, czy budową domu to zawsze pozostaje mu sieć bezprzewodowa 😅


Jak rozmawiałem z monterami, którzy u mnie instalowali FTTH te kilka lat temu to też opowiadali takie historie. Ludzie zamawiają internet stacjonarny i płacz bo kabel trzeba wpuścić 🙂
U mnie technicy byli bardzo zadowoleni bo podczas remontu położyłem z klatki schodowej do mieszkania rurkę  na instalację elektryczną i zostawiłem zapas miejsca. Po drugiej stronie w pawlaczu nad wejściem zrobiłem jedno gniazdko elektryczne na ONT, a po domu poprowadziłem kabel ethernetowy. Technicy tylko przeciągnęli włókno przez rurkę, podłączyli ONT do prądu i mojego kabla. Z drugiej strony Funbox 2.0 i tak to już działa ponad 4 lata bez żadnej usterki. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

Tak przygotowany klient to prawdziwy rarytas dla montera 😁. Niestety mało jest takich ludzi. Są tacy co nawet nie wiedzą gdzie chcieli by mieć gniazdko zamontowane a co tu gadać o prowadzeniu kabla.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

sieci kablowe stosują RFOG czyli taki "konwerter" z włókna na HFC. Mi bardziej chodzi o to, że przeróżna jest ludzka mentalność i niektórzy po prostu nie rozumieją tego a osobną sprawą jest to, że handlowcy mówią to co klient chce usłyszeć a prawda okazuje się inna w trakcie instalacji....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13286
  • 54504
  • 637

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

@pablus ..i dlatego jest tyle "nieskutecznych instalacji". Ludziom się wydaje, że wszystko załatwią bezprzewodowo.. 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

moim zdaniem wizja lokalna powinna być dostępna a np w sytuacji gdy klient zrezygnuje z umowy wówczas dopiero pokrywa jej koszt. czasem warto np przed remontem warto omówić trasę przyłącza by móc przygotować korytarze czy też peszle po właściwej stronie tak, by instalatorzy nie musieli potem "improwizować".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13286
  • 54504
  • 637

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

@pablus Pobożne życzenia...koszty, koszty, koszty.....Aż serce rośnie na takie wizje obsługi klienta. Jednak wszystko rozbija się o pieniądze...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

pablus ----- Niestety nie ma na to czasu, ludzi i pieniędzy. Wyobraź sobie że kiedy ja pracowałem wtedy jeszcze w TPSA to na terenie jednej gminy ok 16. tys mieszkańców było 8 monterów. Obecnie na terenie powiatu (65 tys. mieszkańców) pracuje 2 (słownie: dwóch) monterów. Więc o czym tu mówić. Ktoś tutaj w jakimś innym wątku narzekał, że słupek zardzewiały, że gniazdo os w środku, ale kto to ma wszystko przeglądać, konserwować, reperować jak dwóch ludzi jest na strefie.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

@marder @agat13 macie rację Panowie. wszystko się o pieniądze rozchodzi. Niestety sytuacja jest bez wyjścia. Możemy jedynie "gdybać". A co do monterów to z tego co wiem to to zależy od umowy z firmą podwykonawczą dadzą ludzi.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2118
  • 7799
  • 31

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

Pozwólcie podpiąć się z moim pytaniem. Gdyby jednak jakimś cudem pojawiło się u mnie FTTH (podobno jest nikła obsada w ostatniej szafce, więc pojawia się szansa), jaki maksymalny zapas światłowodu może mi zostawić monter, żebym go sobie później na spokojnie sam przewlókł? Czy takie zakończenie jakie wchodzi do ONT daje się przedłużyć we własnym zakresie patchcordem i "odpowiednią" złączką?

 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Wizja lokalna przed instalacją światłowodu/neo.

@pablus Niestety nie zgodzę się z Tobą. Zawsze i tak na miejscu podczas wizyty ostateczną decyzję podejmuje Klient. Technik bez zgody nic nie zrobi. Druga sprawa to jak ktoś robi remont to powinien pomyśleć i zastanowić się, że jakoś ten kabel z np. klatki trzeba przeciągnąć. Przepraszam ale jeżeli ktoś oczekuje bezinwazyjnej instalacji. W większości przypadków to jeden przewiert do mieszkania. To nie wiem co mam odpowiedzieć na takie pytanie.