Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

Jak w temacie. Obszar wiejski sąsiad ma możliwość skorzystania z usługi internetu domowego w Orange, u mnie działka obok niby brak możliwości technicznych.

 

Co mogę zrobi,  z kim się skontaktować, żeby zorganizować podłączenie do swojej nieruchomości?

 

Chodzi mi o zwykły internet po kablu telefonicznym.

 

Pozdrawiam

Janusz

 

 

_______________

*Post przeniesiony z działu Internet domowy - moderator Wojciech.

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

@janusuz  Wywiad pozytywny zależy od wielu czynników. Od rezerw kablowych w dwóch częściach trasy łącza, zasobów szerokopasmowych Centrali, długości przyłącza od końcówki kabla na słupie/słupku kablowym do posesji i kosztów jego wykonania...a nawet od szacowanej długości łącza, która determinuje prędkość przyszłego internetu (czytaj: im dłuższe łącze, tym wolniejszy net). Łatwiej, gdy instalacja już jest wykonana (po starym nieczynnym łączu).

Polecam się zorientować jaką usługę ma sąsiad i skąd jest podłączony. To będzie widać po infrastrukturze zewnętrznej. Jak to sprawdzisz daj znać, coś może podpowiemy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

Tak jak kolega pisał musisz zorientować się skąd podłączony jest sąsiad czy ze słupa czy ziemią. Jeśli ziemią kabel także może biegnąć do jakiegoś pobliskiego słupa, małego słupka, lub studni. Problemem więc będzie dotarcie z kablem od tego miejsca do Twojego domu (kopanie lub ustawienie dodatkowego słupa). Może być jeszcze kwestia zajętości kabla rozdzielczego lub nawet magistralnego. I ostatnia rzecz to zajętość wyposażenia na centrali. Jak widzisz czynników może być sporo. Jak jest w Twoim wypadku to wiedzą tylko ekipy techniczne. Warto zapytać montera.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

Jeśli to miedziana usługa xDSL to nie ma raczej szans na nowe przyłącze.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

Skąd takie informacje? Dlaczego nie ma szans, nie przyłączają już xDSL nawet na obszarach gdzie nie ma innych technologii?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

Raczej niechętnie, miedź będzie pewnie stopniowo likwidowana w najbliższych latach, i nie utrzymują już za bardzo starej infrastruktury tpsa. Zawsze można próbować.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

Ok dzięki za odpowiedź, tak właśnie myślałem, bo w miejscowości kilka km dalej widzę, że ma być światłowód (https://uniaswiatlowodowa.pl/warszawski-wschodni-i-warszawa/jadow/instalacje).

 

Do mnie to go pewnie nigdy nie dociągną, więc może da radę od tego sąsiada to jakoś pociągnąć po tej miedzi, ale pewnie będzie ciężko.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

@janusuzSprawdź na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu na co możesz liczyć. Jeśli jakoś załata to Twoje potrzeby to dobrze. Jeśli nie, warto się rozejrzeć tymczasowo za lokalnym ISP. Może może więcej? Ja walczyłem o POPC ale do momentu jego podłączenia założyłem alternatywne FTTH (mając wcześniej np internet radiowy od tego samego dostawcy). Na próbę z jednej strony, a na podniesienie jakości życia-z drugiej...Działa i jestem zadowolony. Bedzie POPC, będę zadowolony bardziej 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

@agat13co do lokalnych ISP to właśnie problem, że za bardzo ich nie ma. Dzwoniłem do jedynego dostawcy, który reklamował się dostarczaniem internetu na interesującym mnie obszarze w nadziei, że może będzie to chociaż radiówka, niestety okazało się, że w mojej lokalizacji mogą zaoferować mi tylko internet mobilny znanej sieci komórkowej (czyli zwykłe pośrednictwo). Niestety jest to taka dziura, że nawet z połączeniami telefonicznymi bywa problematycznie (najbliższe BTSy to jakieś 6-8km), o LTE nawet nie będę wspominał. W ostateczności pozostaje zakup jakiejś anteny i internet mobilny ale jak wiadomo limity GB w ofertach, obciążenie sieci w obszarze i internet nie dość że wolny to jeszcze niestabilny i uzależniony od obciążenia przez innych użytkowników. A skoro działkę obok sąsiad ma możliwość podpięcia ADSL... Na mapie zasięgu jestem w zasięgu internetu domowego ( oczywiście nie ma niby możliwości technicznych na mojej działce) i LTE, które na tym obszarze nie działa, bo czasem to ledwie da się zadzwonić - najbliższy BTS jest oddalony o 6km). Także ten ADSL to mój jedyny ratunek chyba na jakiś normalny internet 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wieś - Internet u sąsiada dostępny, u mnie brak możliwości technicznych

@janusuz składaj wniosek zgodnie z wcześniejszymi sugestiami...jak już złożysz, i będzie umówiona wizyta daj znać