Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

Mam włączoną usługę blokady prezentacji numeru.

Jeśli wykonuję połączenie przez sieć GSM to numer nie prezentuje się.

Jeśli jednak wykonuję połączenie przez WiFi Calling to numer wyświetla się u mojego rozmówcy.

Prośba o przekazanie do osób odpowiedzialnych za aplikację i poprawę.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

Cześć @ViPER, domyślam się, że masz wersję "ruchomą" tej blokady. O ile w wersji natywnej usługi WiFi Calling (dla telefonów z wbudowaną tą funkcją) blokada prezentacji numeru powinna działać, to rzeczywiście w przypadku aplikacji mobilnej WiFi Calling - jeszcze nie. Dziękujemy za zgłoszenie tematu i sugestię - jeszcze nie jesteśmy w stanie podać terminu, ale dodamy obsługę CLIR także w aplikacji WiFi Calling 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

Cześć @ViPER, domyślam się, że masz wersję "ruchomą" tej blokady. O ile w wersji natywnej usługi WiFi Calling (dla telefonów z wbudowaną tą funkcją) blokada prezentacji numeru powinna działać, to rzeczywiście w przypadku aplikacji mobilnej WiFi Calling - jeszcze nie. Dziękujemy za zgłoszenie tematu i sugestię - jeszcze nie jesteśmy w stanie podać terminu, ale dodamy obsługę CLIR także w aplikacji WiFi Calling 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

@Artur, z tego co widzę mam wersję  "prawie stałą" 🙂

W Mój Orange w sekcji "Usługi" jest włączona "Blokada prezentacji własnego numeru"

W szczegółach blokady mam Stan: włączona. Typ: Tymczasowa prezentacja zastrzeżona.

Właśnie zmieniłem na stałą i dostałem sms z informacją, że zlecenie zostało zrealizowane ale po przelogowaniu w Mój Orange Stan jest nadal w trakcie realizacji - btw dość długo trwa aktualizacja stanu usług po jej zmianie i sms potwierdzającym realizację.

 

W tej chwili nosi znamiona działania 😉

Dziękować 🙂

 

EDIT:

Nadal jednak uważam, że jest to jakiś malutki babolek. Skoro usługa jest aktywna nawet w wersji tymczasowej ale jest widoczna w Mój Orange jako aktywna to WiFi Calling powinien to respektować.

Gdybym sterował sobie samymi kodami przed każdorazowym połączeniem to ok.

Do tej pory aktywowałem sobie CLIR z poziomu menu telefonu co przenosiło się do Mój Orange.

Przy uruchomionej WiFi Calling i wywołaniu połączenia z systemowego dialera androida WiFi Calling przechwytuje połączenie i powinien to zrobić 1:1.

 

 

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

Masz rację, @ViPER, skupiliśmy się na najważniejszych funkcjach appki WiFi Calling, ale wkrótce zabierzemy się także za jej współpracę z CLIRem i będzie działać tak, jak zasugerowałeś.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

@Artur, proponuję od razu zweryfikować/zająć się usługami ACR i CW.

W wolnej chwili spróbuję sprawdzić jak to działa obecnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

Pod ACR masz na myśli nagrywanie rozmów czy blokowanie połączeń anonimowych?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

@Piotrekk85,to drugie czyli Anonymous Call Rejection.

Jak na razie CW (połączenie oczekujące) u mnie nie działa.

 

EDIT:

No tak, mogłem się domyśleć, że ACR musi działać 🙂

W końcu nie dochodzi do zestawienia połączenia, więc Calling WiFi nic tu nie może wnosić.

 

Pozostaje więc kwestia połączeń oczekujących.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

A testowałeś działanie wykonując połączenie z internetowych bramek VOIP? bo czasem ACR przepuszcza połączenia po zwykłej sieci komórkowej.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

WiFi Calling nie respektuje usługi CLIR

Sprawdzałem z VoIP'a pod funbox oraz z aplikacji Neofon. Jak na razie działa.